Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II ostatni

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 02, 2018 8:01 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Nie da się spać z otwartymi oknami :placz:
Wszędzie pozamykałam bo o 4:00 nad ranem jest niemożebnie zimno. Ciało w kokon z kołdry aż po sam nos i tak do rana.

Oooo Cielęcinka z tych 'obrzydliwych" co się po człowieku muszą myć? No wiesz co Katerino :crying:
Kró jedynie nie przerwyał poprzedniej czynności, którą wykonywał przed napaścią :mrgreen:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pon lip 02, 2018 8:11 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Jaki cudowny film :P
Dzis Fila zaskoczylam śmierdząc. Popsikalam sie bowiem zapachem, a potem jeszcze chcialam kota wysciskac. Oddalil ode mnie nos z wyraznym zaskoczeniem i niechecia, ze mu limonka śmierdzę ;)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon lip 02, 2018 8:18 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Hahahha zbrodnia :ryk:
Kró tylko na przeciągłe kichanie reagował oburzeniem i wgapianiem się z wymalowanym na pysku pytaniem " opętało Cię?"

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Śro lip 04, 2018 23:21 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

To ja się zhańbiłam zostawieniem kota na cztery dni, CZTERY. Zostałam powitana fochem, który przechodził płynnie w opiernicz i karczemną awanturę. Wrzaski ustały dopiero po przytulańcach i zrobieniu precelka.
A Krów... :1luvu:
Obrazek

tinga7

Avatar użytkownika
 
Posty: 1137
Od: Czw gru 13, 2012 11:14

Post » Śro lip 04, 2018 23:23 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Aia pisze:Nie da się spać z otwartymi oknami :placz:
Wszędzie pozamykałam bo o 4:00 nad ranem jest niemożebnie zimno. Ciało w kokon z kołdry aż po sam nos i tak do rana.

Oooo Cielęcinka z tych 'obrzydliwych" co się po człowieku muszą myć? No wiesz co Katerino :crying:
Kró jedynie nie przerwyał poprzedniej czynności, którą wykonywał przed napaścią :mrgreen:


I jak samopoczucie Aia? Lato wróciło! Od razu raźniej prawda? Mam znajomych, którzy narzekają na upały i faktycznie fatalnie się wtedy czują, ja uwielbiam ciepełko, słońce a najbardziej, że ubieram tak mało rzeczy, sukienka, sandałki, a nie jakieś rajstopy naciągać na siebie. Nie wiem może do Afryki powinnam emigrować.

Katerina ambiwalentna jest, raz z obrzydzeniem traktuje moje umizgi ale czasami ją "najdzie" przychodzi i można ją miętolić i miziac bez końca. Ostatnio wykonałam na kocie masaż bródki. Cielęciu bardzo się podobało, robiła takie cudaczne miny, szkoda że nie udało mi się porobić zdjęć.
KOCI IDEAŁ zagnieździł się w moim domku.
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=184194

enig

Avatar użytkownika
 
Posty: 483
Od: Pon lut 12, 2018 19:58
Lokalizacja: Gdynia / Warszawa

Post » Czw lip 05, 2018 9:17 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

oj oj oj 4 dni :strach: Toż to człowieka można w tym czasie zapomnieć :mrgreen:
Choć muszę przyznać, że te koty co u mnie mieszkały (nawet zołza ;)), nigdy się nie obrażały, a jak one się witały po rozłące.. jak one witały :1luvu: łaszenia się nie było końca, na głowie prawie stawały, nogi im się plątały z tej radości, a mnie serce rosło

Enig, ja z tych ciepłolubnych. Bier Katerinę i emigrujemy do Afryki (choć wolałabym na jakąś wyspę). Ja potrzebuję ciepła by się dobrze czuć, bo inaczej zamarzam i mam wrażenie, że moje ciało zastyga w stawach. Wyciągnęłam mój zimowy radziecki koc i siedzę pod nim :oops: Padalec jestem, pobieram energię do życia ze słońca.
Wczoraj się wygrzewałam z kuzynkami kumami na kamieniach :mrgreen:
Obrazek
W końcu żeśmy się zaprzyjaźniły, bo mimo że gaduły, to straszne nieśmiałki z nich :wink: A człowiek to ślepa peja + natura jest genialna - taka żaba może być 1,5 metra przed facjatą, ale jak się nie poruszy, to nie sposób jej wypatrzyć. Czasem mi nawet "znikała", jak nie fokusowałam wzroku na niej (a wzrok mam raczej dobry ;))

Poza tym zaczęłam korzystać z dobrodziejstw wiejskiego targu... nie macie pojęcia jakie eksplozje smaku przeżywam :roll: ja jestem owocowa, więc lato to dla mnie raj. Odmierzam upływ czasu zmieniającymi się sezonowymi dobrociami - truskawki, maliny, czereśnie, morele, zaraz będą śliwki :1luvu: :1luvu:
Aktualnie uzależniłam się od jajecznicy z awokado. Nie do opisania, jak perfekcyjne to jest połączenie! I pomyśleć że człowiek stary a zawsze potrafi go zaskoczyć coś czego jeszcze nigdy w życiu nie jadł! Bajka, bajka.
Nie wiem jak ja się obejdę, jak trzeba będzie wrócić do rzeczywistości i targowanie się skończy :placz: Wiadomo rano, środek tygodnia... A na dokładkę się okazało, iż ceny targowe, o jakości nie wspominam, są niższe niż w dyskoncie!!!
Obrazek
W NDM czas na targu się zatrzymał w latach '90. Jotka w jotkę ten sam klimat, te same dziwactwa, rozbrzmiewające "Buty, buty buty, po 10 zł! Wielka wyprzedaż! Okazja! Tylko dzisiaj! BUTY!", odręcznie pisane na tekturze wiadomości oznajmiające "MAJTKI!" "Tu kupisz PROSZEK DO PRANIA" :ryk:
W szok mnie wprawiło, że nadal! uchowało się coś takiego jak kuchnie w ciężarówkach! Jest wóz, schodki a w środku urządzone pokazowe pomieszczenie :smokin: "Meble pod wymiar, Pani wybierze, które się podoba, my zrobimy" :mrgreen:
Obrazek

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Czw lip 05, 2018 21:03 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Wiejski targ to folklor, który uwielbiam!
W Radzyminie dzień dyszla w środę i sobotę. Bardzo jestem nieszczęśliwa, jak plan zajęć nie pozwala mi w te dni robić zakupów.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pt lip 06, 2018 13:31 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

"Dzień dyszla" - :mrgreen: nie znałam, podoba mi się!
By się przydał jeden dzień w weekend, choć raz w miesiącu, ale tu "grafik" trafił się kiepski - środa i piątek.
Za byciem na targu nie przepadam, czuję gwałt na moich zmysłach :strach: mam ochotę uciekać... ale te czereśnie... pomidory.. ogórki! Wy nie macie pojęcia, jakie ogórki mi się trafiły :1luvu: Że jest to warzywo chrupiące to oczywiste, ale te TAK chrupią, jakby dodatkowo w nich coś strzelało (takie cukierki były czy oranżadki w proszku). Stoję w kuchni i wtranżalam ogórki na surowo. Jeden za drugim.

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt lip 06, 2018 13:45 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Niezla jestes :)

Dla mnie te wszystkie targi sie odbywaja w niewlasciwych godzinach :) W tygodniu to ide do roboty, a w weekend przed 13 nie mam szans nigdzie dotrzec :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lip 06, 2018 13:51 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

A u nas w ogóle nie ma takich targów, więc mnie nie denerwujcie :evil:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 06, 2018 13:53 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

U nas tez nie ma chyba. Ale w okolicznych miejscowosciach moze juz sa... Jak uslyszalam, o ktorej sie tam jezdzi, to dalej juz nie sprawdzalam :P
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lip 06, 2018 14:27 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Są są. Ino mniejsze, bazarki spożywcze. U mojej Babci się zjeżdżają na placyk, praktycznie między blokami. Poza tym jakieś Banacha, hale targowe, Młociny/Bielany, tam dużo "naszych" jeździ sprzedać swój towar, bo tu to tereny wiejskie-uprawowe. To Waw, we Wro się nie znam.

Zuza, dla mnie też poranki są za wcześnie :mrgreen: Ale wystarczy 8:30-9:00 być i dostaniesz wszystko. Gra warta świeczki, pod warunkiem że jesteś łuzach na świeżyznę :wink: O 10:00 są już znaczne ubytki, ale ostatnio właśnie tak się wybrałam i dostałam wszystko o czym zamarzyłam :wink:
Tylko ten środek tygodnia... :(

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt lip 06, 2018 14:53 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

o 9 to ja w weekend jeszcze spie :) i sie nigdzie nie wybieram. Na 12 to bym moze zdazyla, ale tez raczej nie na pewno :mrgreen:

Masz racje, Wolumen! Tylko jak mam kupic 3 marchewki, rzodkiewki i kalarepke to mi sie zwykle nie chce nigdzie daleko jechac :ryk:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lip 06, 2018 15:35 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Wiem, że Ty gustujesz w innych smakołykach, u mnie to zakrawa już na fanatyzm, więc jest motywacja do zeskrobania się rano z wyra :wink:
Teraz, czekając na bób, np zrobiłam sobie do meczu sałatkę (sól pieprz cytrynowy (odkrycie roku!!), olej awokado). Omomonononmo Obrazek
Obrazek
Ale fakt, że też zależy jaki dystans trzeba przebyć, przez pół miasta nie chciałoby mi się jechać autobusami (bo rano mam chorobę komunikacyjną :roll: ). Dla mnie jest to ok 1 km do przejścia na piechotę w jedną stronę, czyli godzinna/godzina dwadzieścia przebieżka przed śniadaniem..

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt lip 06, 2018 15:52 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Tam to bym autem pojechala. No nic, wyglada peiknie i kolorowo, ale chyba niejadalnie dla mnie :P
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, jolabuk5 i 309 gości