Migdał się nie zmienia..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 21, 2020 10:49 Re: Migdał się nie zmienia..

Las jest nad Widawą, tam mam daleko. Sąsiedzi jeżdżą samochodem, a oni dużo chodzą, więc jazda znaczy dla mnie, że daleko jest. Sąsiadka Ania mówiła, że trzeba uważać i to bardzo, bo cisza sprawiła, że mnóstwo dzików chodzi.
Pięknie jest całkiem blisko, okolice Kowal (Kętrzyńska, Giżycka, wystarczy przejść przez jezdnię za Kauflandem i już się jest), ale tam sporo ludzi. Wczoraj napisałam na FB:
Wnioski z tzw. „dworu”. W punktach.
1. Poluzowanie obostrzeń w sklepach: duży sklep przypiął wózki, uwalnia się je po włożeniu monety, karty wózek przecież nie przyjmuje. Zniknął pan z ochrony, liczący klientów za pomocą numerków wręczanych przy drzwiach. I, o ile się nie mylę (bo nie wchodziłam do tej sali, tylko do piekarni, a nie chciało mi się szukać), zniknął też dozownik z płynem odkażającym. Zostały rękawiczki. Zużyte, walają się w dużych ilościach na pobliskim skwerze. W innym dużym sklepie wózki też są przypięte.
2. Widząc czwórkę ludzi bez masek i niczego na twarzach, postanowiłam liczyć bezmaskowców. Przy czternastej osobie dałam spokój. Bardzo popularne jest noszenie maski pod brodą, a nawet w ręce. A ponieważ odwiedziłam aptekę, w której przy okazji zapytałam o maski i wielorazowa kosztowała 26 zł, poczułam się w mojej masce w pandy (kochana Joanna Stańczyk) jak ostatni naiwniak, wystrychnięty na dudka, z którego można kpić do woli.
3. Podobno jesteśmy wciąż przed szczytem zakażeń.
A jedna pannica (nie cierpię tego określenia, ale tu pasuje jak ulał), kłócąc się o maski, napisała mi, kiedy poinformowałam, że zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe:" Właśnie sęk w tym, ze nie są. No chyba, że ktoś akceptuje te bezprawne i łamiące konstytucje rozporządzenie".
Chciałam rzucić już bardzo tzw. brzydkim słowem, a mam refleksję: Konstytucja jak papier toaletowy, do wszystkiego się przydaje, wszystko można nią wytrzeć, a nawet się nie wie, z czego Konstytucja się składa.
Każdy bezmyślny tłumok Konstytucją się zasłania.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto kwi 21, 2020 18:33 Re: Migdał się nie zmienia..

Trochę jakbyśmy żyły w różnych rzeczywistościach , a przynajmniej w różnych miastach.. :? A to tylko inne dzielnice.

Inne - mam tu las, lasek, stawek.. Okolica , o której piszesz to chyba ogródki działkowe? Potrzebujesz lasu. LASU. Posłuchac ptaków. Nawet jak nie są to jakieś wielkie obszary i ogólnie liściasto i krzaczasto , ale jednak leśnie.
Byłam dziś, oczywiście. Nawet udało mi sie zgubić :mrgreen: To nie jest las, z którego nie dałoby się wyjść do nocy, zawsze się w końcu dotrze do końca, albo do punktu orientacyjnego, do Odry np. , czy Ślęży i jak sie wie, w którym kierunku płyną... Ale chciałam już wracać.
Posłużyłam sie rowerzystą. Bez maski, jak i ja zresztą bo to las :lol: Nadał mi kierunek .
Tam jest pełno ścieżek się krzyżujących , których nie znam i one wyskakują ni z tego, ni z owego.

Serio, na drodzę od domu, ulicy i przez część między dzialkami a lasem , pojedynczy ludzie bez masek - spokojnie można ominąć z zapasem. A jak miałam ochotę się wściec, to sobie po prostu odpuszczałam. Nie liczyłam.
Na fb. nie wchodzę. Szkoda zdrowia. Ale pannicy spróbowałabym powiedzieć - a to przecież napisane i można mieć nadzieję, że przeczyta, a nie przerwie i zakrzyczy - że tu chodzi o to 'oddychanie na siebie i kichanie' a nie o konstytucję, i że nie ważne kto wydał rozporządzenie.
Co Ty masz za znajomych na tym fb??

Maseczki kupiłam jakiś czas temu 5 z 25, ale są na chłodniejsze dni. Teraz po 10 od pani szyjącej, bawełniane. W sumie wolałabym sama w rękach uszyć niż tyle płacić co chcą.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22991
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 22, 2020 15:34 Re: Migdał się nie zmienia..

Mam dużo znajomych na FB, zwolenników PiS, opozycjonistów bardzo opozycyjnych, mnóstwo. Mam też tzw. zwierzolubów i ta osoba jest właśnie z tej grupy. To, że ktoś ma zwierzęta, że pomaga zwierzętom, niekoniecznie znaczy, że ma rozum.
Edytuję, bo znalazłam coś na FB, w grupie, do której należę, ale Ty nie możesz.
Są też zdjęcia, a rzecznik Straży Miejskiej napisał, że podczas patrolowania Lasu Rędzińskiego 8 osób pouczono. Ale nie wiem, co ci ludzie tam robili, nie chcę też pytaniami zawracać głowy strażnikom, bo mają robotę. Las Rędziński jest za Osobowicami, mogę tam dojechać autobusem 118, to 14 przystanków, ale nie pojadę.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro kwi 22, 2020 16:32 Re: Migdał się nie zmienia..

Ja się przestałam przejmować bezmaseczkowcami. Przemyślą sprawę siedząc w izolacji albo leżąc pod respiratorem. O ile respiratorów dla nich wystarczy.

Stwierdziłam że stanowczo wolę supermarkety niż osiedlaki. Wstąpiam dzisiaj tylko po bułeczki i mleko do pracy, zagęszczenie o wiele większe niż w mojej ulubionej Stokrotce, mimo że jest limit klientów. Inna sprawa że nikt przy drzwiach nie pilnuje żeby nie weszło więcej, a jak się wchodzi to i tak nie widać ile jest osób w środku.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33188
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro kwi 22, 2020 16:44 Re: Migdał się nie zmienia..

Tylko, ze maseczki nie chronia tych co je nosza a wlasnie wszystkich wokol. Wiec taki bezmaseczkowiec moze zarazac kogo chciec. A jego chronia ci, co maseczki nosza. Moze raczej nalezy maseczke zdjac i zaczac kasłać z głebi duszy :lol: Tylko pr\zez komputyer to sie nie da...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84848
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro kwi 22, 2020 17:04 Re: Migdał się nie zmienia..

To czy ktoś idzie do lasu czy nie to jest jego wybór.
To samo tyczy się poglądów politycznych, chociaż zauważyłam, że w Polsce, ludzie nie widzą innych partii tylko PiS oraz PO.
Także mamy możliwość wyboru czy szczepić czy nie i ponosić tego konsekwencje.

Ja nie patrzę na to. Patrzę na to jakim kto jest człowiekiem czy szanuje mnie i świat dookoła.
Nie rozumiem jak jednego dnia można z kimś żartować i pić herbatę, a na następny skreślić tą osobę na resztę życia bo ma poglądy sprzeczne z moimi.
Głupie to dla mnie i tyle.

Co do spacerów, itp.
Miałam dziś telewizytę u alergologa. Mam alergię na m. in. brzozę. Jak co po niektórzy wiedzą, na moim osiedlu tych drzew jest ogrom. I co? Mam siedzieć w domu? Chorować co raz większe duszności, ciągle brać sterydy. Nie! Wyłażę z domu. Najczęściej na działkę sąsiadki. Ale jeśli nie mogę to i tak wychodzę gdzieś na spacer. Najczęściej do sadów obok domu. Oddałam się od brzóz i duszności, katar, łzawienie oczu idą precz.
Opowiedziałam to mojej doktor. Stwierdziła, że robię słusznie i jeśli przez najbliższe 2 tygodnie ( tyle czasu jeszcze będzie pylić brzoza) wprowadzą zakaz wychodzenia z domu to ona mi napisze odpowiednie upoważnienie, że mam nakaz spacerów w towarzystwie męża lub innego opiekuna. To jest dla mnie zdrowsze.
Pytała też o maseczkę. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że ja się nie duszę nawet jadąc rowerem.
Dlatego nie rozumiem jak młode, zdrowe osoby mówią że duszą się w maseczkach. No ale nie mi to rozumieć. Każdy z nas ma swoje zdanie na każdy jeden temat. Szanujmy to i się wspierajmy nawzajem, bo póki co jeszcze w naszym kraju nie ma ustroju dyktatorskiego. Kropka :wink:

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 22, 2020 17:41 Re: Migdał się nie zmienia..

MB no, co Ty? Zuza ma rację. Też bym się nie przejmowała bezmaseczkowcami, gdyby nie to, że to ja ich chronię , a oni mnie wręcz przeciwnie :evil:
Dziś króciutko w lasku za stawkiem i naokoło stawku, bo kwiatki przesadzałam. 3 . A w domu jak przy małym remoncie...i tyleż sprzątania. Jeszcze kilka. Bardzo mi się nie podobają doniczki , które przyszły zamówione, więc obiecałam sobie i kwiatkom , że to do przyszłego roku tylko. Chyba, że mi się opatrzą i przestaną zawadzać estetycznie. Ale one się chyba cieszą, bo były zmaltretowane juz.
Muszę się po jedną wybrać np. do Castoramy albo tę jedną zamówic...Do grubosza - nie będę go męczyć co roku.

Może się wybiorę do Rędzińskiego może do Osobowickiego jak sie pogoda ustali i wyrówna..Właściwie to przez mosty tylko musze przejść. Da sie przejść piechotą przez Rędziński?? Zdaje się, że nie...

Dlaczego nie mogę należeć do tej jakiejś grupy na fb, Małgosiu?? Nie znaczy, że chcę, tylko tak z ciekawości pytam.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22991
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 22, 2020 19:38 Re: Migdał się nie zmienia..

Sprawdziłam, że wspomniana osoba na FB ma 15 znajomych z miau. Ciebie nie, morelowa :wink:
Jak pisałam, mam wśród znajomych różne osoby, mam niewierzących, głęboko wierzących katolików, buddystów, prawicowców, lewicowców. Także w prawdziwym świecie znam tych ludzi, bo niezmiernie rzadko przyjmowałam do znajomych ludzi, których nie znam w realu. Przestałam to już robić, np. dziś jakiś mężczyzna serią polubiał wszystko, co mam na tablicy i poprosił o dołączenie. Nie, gagatku, nie znamy się :wink:
Z niektórymi znajomymi nie rozmawiam o wszystkim (bo nie ma to sensu), szanuję. Albo mniej, dopisałam, bo o kimś jednym pomyślałam, kto jest moją osobistą zadrą w sercu. Wspomniana grupa to dziennikarze, zamknięta.
Chyba sobie dołożę tu do podpisu zdjęcie maski. Las Osobowicki kiedyś strasznie śmierdział, bo tam były (i są, ale teraz czyste) pola irygacyjne. Przez most Rędziński nigdy nie próbowałam iść, ale teraz czytam, że tam nie ma chodnika i ścieżki rowerowej też nie. Ale widzę też zdjęcie z chodnikiem i barierką, więc może można.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw kwi 23, 2020 9:42 Re: Migdał się nie zmienia..

Ojojoj... :mrgreen: wielu osób z miau nie mam w znajomych, niektórych mam ale z racji rzadkiego korzystania zapominam kto jest kto, a niektórych , których lubię na miau nie znam nazwisk więc nawet nie zapraszam.
A teraz jestem ciekawa co to za osoba :mrgreen:

Poszukałam i wychodzi na to, że Rędziński nie ma chodników i ścieżek rowerowych :evil: Są bardzo krytyczne komentarze na ten temat w sensie, że Wrocław ma przechodzącą przez środek rzekę, a mostów jak na lekarstwo - no, niby dużo, ale czasem między nimi sporo kilometrow dla np. pieszego/rowerzysty. Inna rzecz , że Redziński jest w ciągu obwodnicy/autostrady gdzie oczywiście nie może być innego ruchu jak samochodowy.

Przerwa w przesadzaniu bo musiałam pomalować doniczkę, do innego mi brakuje..I nie wiem gdzie iść, żeby było zielone, a żebym mogła wracając pozałatwiać sprawy i jednocześnie nie wsiadając do żadnego pojazdu.
No, nie wiem - chyba w końcu trzeba będzie gdzieś czymś podjechać..Tyle, że parki jakoś mniej mnie ciągną ze wzgledu pewnie na większy trochę ruch i jednak konieczność noszenia maseczki. NIe to , żeby jakoś szczególnie mi przeszkadzała ale różnica przy ściągniętej w lesie jest spora. I to powietrze... :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22991
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 23, 2020 18:33 Re: Migdał się nie zmienia..

Na poprawę humoru dla wszystkich
Obrazek

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 23, 2020 18:40 Re: Migdał się nie zmienia..

Zgadzam się zwłaszcza z ostrzeżeniem pod opakowaniem :wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33188
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt kwi 24, 2020 7:08 Re: Migdał się nie zmienia..

A co oznacza to x30 na opakowaniu?
Mam nadzieję, że nie iż działa przy 30.... 8O
Poza tym sie zgadzam :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22991
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 24, 2020 7:35 Re: Migdał się nie zmienia..

morelowa pisze:A co oznacza to x30 na opakowaniu?
Mam nadzieję, że nie iż działa przy 30.... 8O
Poza tym sie zgadzam :mrgreen:

30 kotopiryn

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 24, 2020 7:41 Re: Migdał się nie zmienia..

O, idziemy w zbieractwo ;) w sprawie trzydziestu kotopiryn :D
Rozmawiałam wczoraj (jak zwykle) z moją przyjaciółką poznańską (nie, nie ma jej na miau). Mówi tak:
– wiesz, co widziałam na spacerze? Jeśli idzie młoda para z dzieckiem...
– to ona ma maskę, a on absolutnie nie ma – dokończyłam.
Bo to jest najwyraźniej powszechne.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt kwi 24, 2020 7:43 Re: Migdał się nie zmienia..

Kupiłam maseczki jednorazowe.
Myślicie, że mogę w nich wyjść na spacer ?
Obrazek
:201457 :201457 :201457

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 125 gości