Migdał się nie zmienia..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 06, 2018 13:06 Re: Migdał - jedynak.

Morelowa - nie zostawialas jej na pastwe. To najwazniejsze.

Ucaluj Migdalka w czolko.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lip 06, 2018 13:08 Re: Migdał - jedynak.

Z tą główką to nie jest takie oczywiste - zobaczcie małe koty, szczeniaki i inne łącznie z człowiekiem - głowa jest na ogół nieproporcjonalnie duża. Tylko pewnie w którymś momencie - za duża. Ja też nie chciałam jej na początku dotykać, więc nie zauważyłam, że jest miękka.

Migdałka w czółko? OK. On nawet lubi :D W nos i oko też :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 06, 2018 13:13 Re: Migdał - jedynak.

:strach: :strach:
Jak była miękka to i lepiej, że tego nie wymacałaś :strach: :strach:

I zaś się ptactwo za oknem tłucze :roll: Gawrony coś dorwały i konsumują, gołębie się naparzają, a mewy wokół nich szaleńczo wrzeszczą, kawki się przyglądają... :roll: w sumie chyba ja nie lubię ptaków

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt lip 06, 2018 15:56 Re: Migdał - jedynak.

Do Ekostraży są dwa numery telefonów, czynne w różnych godzinach.
605 78 22 14 - w godz. 13:30 - 6:00
883 404 888 - w godz. 8:30 - 13:30
(telefony ogólne; w przypadku chwilowej niedostępności prosimy o pozostawienie wiadomości lub wysłanie sms-a z krótkim opisem sprawy)
POGOTOWIE DLA DZIKICH PTAKÓW I MAŁYCH SSAKÓW: 605 78 22 14 (całodobowo, z wyjątkiem jak wyżej): informacje czy i jak pomagać, porady dotyczące pierwszej pomocy, w sytuacjach niecierpiących zwłoki lub w miarę możliwości także wyjazdowo.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt lip 06, 2018 17:36 Re: Migdał - jedynak.

MalgWroclaw pisze:Do Ekostraży są dwa numery telefonów, czynne w różnych godzinach.
605 78 22 14 - w godz. 13:30 - 6:00
883 404 888 - w godz. 8:30 - 13:30
(telefony ogólne; w przypadku chwilowej niedostępności prosimy o pozostawienie wiadomości lub wysłanie sms-a z krótkim opisem sprawy)
POGOTOWIE DLA DZIKICH PTAKÓW I MAŁYCH SSAKÓW: 605 78 22 14 (całodobowo, z wyjątkiem jak wyżej): informacje czy i jak pomagać, porady dotyczące pierwszej pomocy, w sytuacjach niecierpiących zwłoki lub w miarę możliwości także wyjazdowo.

Te właśnie numery przepisałam z zalinkowanej przez Morelową strony, bardzo ważne!!!!
Ale pamiętajcie, że to Wrocław. Warto poszukać w swoich okolicach podobnych organizacji i mieć numer w komórce! Bo to człowiek na spacer do parku wyjdzie, a wróci z wiewiórką na głowie albo jeżem w kieszeni i co dalej :roll: ? :wink:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17874
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro lip 18, 2018 9:28 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

No, z tym ptakami.. Trochę się zdezaktualizowało.. no, bo teraz to deszcz [za dużo deszczu], a wcześniej sprawa się inaczej zaczęła toczyć..
Wcześniej pisałam, że dopajam ptaszki, wynosząc wodę na podwórze, i że nikomu nie przyszło do głowy, żeby... ble, ble, ble..
Nie pisałam, że ktoś kiedyś wyrzucił pojemniki do śmietnika. Razem z kamieniami, które w nich były ..
Wyjęłam, postawiałam, nalewałam.. Dość długo. Aż znowu ktoś wywalił gdzieś w miejsce nieznane [albo sobie zabrał? 8O ] pojemniki w tym miseczkę, taką z kuchni. Gorąco było więc wystawiłam jakieś byle co, byle się dało wody nalać... Następnego dnia rano już nie było..
Jakoś coś znalazłam na tę wodę, a jako załącznik przykleiłam taśmą do drzewa dużą kartkę z dużymi literami, a zaczynało się " Nędzny tchórzu, jeśli w ogóle umiesz czytać.....' itd. oraz przepowiednią śmierci z pragnienia :? . Bez wulgaryzmów, bo to miejsce publiczne - dzieci się kręcą. "Tchórz' dotyczył tego, że pojemniki znikały tylko w nocy i nikt się nie ujawnił jako przeciwnik ptaków. Jak przyklejałam, nalewałam to ileś osób w okolicznych oknach deklarowało głośną sympatie dla moich działań i wyraźne niezrozumienie dla działań tchórza. Jeśli chodzi o deklaracje to tyle..., nie przełożyły się na nic innego.
Przestały znikać pojemniki natomiast. Co nic nie znaczy i powód, tak jak wcześniejszy znikania, jest nieznany.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lip 18, 2018 9:44 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

A poza tym .. Ciocie miauowe nas odwiedziły !!
Dwie na raz! To takie miłe i sympatyczne! :1luvu:
Ciocie - Dyktatura i MB&Ofelia [mająca fajne imię] - przyniosły Migdałkowi prezent. I wskazałam miejsce ukrycia koteła, żeby mogły rzucić okiem na gamonia i potwierdzić w razie czego, że owszem - w tym domu jest kot.
Oczywiście , tylko zamknęłam drzwi za gośćmi , to Migdał stał zmaterializowany już za moimi nogami.
Mam nadzieję, że ciocie nie spłynęły gdzieś po drodze do domu, bo po chwilowym padaniu deszczowym, zaczęło lać dla odmiany.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lip 18, 2018 18:27 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

Wszelakie pojemniki, miski bardzo często usuwają skoro świt nadgorliwi dozorcy. Najczęściej się z tym spotykałam. Wystarczała kartka z prośbą o zostawienie albo rozmowa. Wandale zwykli rozpizdrzać wszystko dookoła i w drobny mak, żeby było widać wielkie dzieło destrukcji. Tu nic nie skutkowało, zakute łby.

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Śro lip 18, 2018 18:36 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

Nie. Pani od sprzątania dogadana od tamtego roku. Zresztą ja widzę miejsce z okna i to, że np. o 6:00 pojemniki są lub nie. Nikt tego nie robił w dzień.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 19, 2018 8:49 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

Bardzo podoba mi się początek Twojej odezwy do niszczyciela ptasich poidełek :mrgreen:
Kto wie, może nawet "tchórz" był wśród okiennych kibiców i coś do niego trafiło?
I oby na dłużej!
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4579
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Czw lip 19, 2018 9:16 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

To bardzo prawdopodobne. Choć na trafienie bym nie liczyła, a bardziej na to, że te wszystkie okna są 2 m od 'miejsca zdarzenia' , a ludzie w nich dość często, więc.. , może taka tępota wcześniej nie zdała sobie sprawy. Nie brałam pod uwagę bezdomnych, bo oni tacy wredni nie bywają, a jakichś pijanych błaznów, tyle, że poidła nie były zniszczone, rozrzucone, a wyniesione w niznanym kierunku, poza tymi za pierwszym razem w śmietniku 8O To wyraźna złośliwość i nienawiść do innych. W sumie nieszczęśnik.
Co dziwniejsze, dziś od rana jeździły po podwórzu te hałaśliwe śmierdzące maszyny do koszenia, ale widzę przez okno, że pojemniki [to takie zwykłe po jakiejś rukoli czy innym szpinaku] stoją na miejscu i chyba nawet nie przejechane - jestem w szoku.

Z innej beczki-
'Spotkanie Księżyca w całkowitym zaćmieniu, najdłuższym w tym stuleciu, razem z Marsem w wielkiej opozycji, na tle meteorów z roju Południowych delta Akwarydów to wydarzenie, jakiego nie widziano przez całe pokolenia. Ma ono wymiar nie tylko astronomiczny, ale też astrologiczny. Mars to planeta boga wojny, a krwawy Księżyc tylko potęguje złą wróżbę sytuacji geopolitycznej na świecie.'
No, super po prostu - tylko tego jeszcze brakuje :roll:
http://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/201 ... d-pokolen/
Od dawna na to wydarzenie czekam, ciekawe czy mi się uda - pogoda i chęć wyjścia z domu .. gdzieś..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 19, 2018 11:28 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

Cześć Migdał.
To ja. Tfój kolega Lilo.
Słyszałem, sze jesteś dzielny jak ja. To dobsze, bo pszeciesz nie wszytskim moszna tak ufać.
Jest jednak dobra rada na dzielmność. Tszeba sobie zaleść ukochanom. Ftedy ma siem siłem szeby zobaczyć kto to taki i czy moszna mu siem dać pogłasakać czy lepiej zostać f kryjófce.
Lilo co ma ukochanom.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 19, 2018 12:49 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

Cześć Lilo!!
Chociasz jezdem sfykle schowany, to słyszałem ja o Tobie. Tfoja Duża Cie chwali, żeś pienkny jezd. I Nalę, że też pienkna - czy to Twoja ukofana ta Nala? I czy ona tesz umi pisać? Ja miałem koleszanku, ale ona nie chciała być pszytulana koleszanka :( I jusz nie mam :( Bo tesz słyszał ja coś o koszalinie jakimś ale nie wiem czy to od kosza czy od co inne..czy stamtąt są ukofane?
A czy ukofana ma być Tfoim zdaniem kocia czy lucka? Bo ja posiadam niesłą dużą w sensie sze skace jak zagram, ale histeryczna jezd. Teras tak robi te histerie bo mufi że duszo spam.
Migdałek samotny .
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 19, 2018 12:55 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

Czołem Panowie :smokin:
A co wy się tak wygłupiacie i udajecie, że potraficie porządnie pisać?
Chcę Wam tylko powiedzieć, że moim zdaniem te ukochane są przereklamowane, więcej z nimi zamieszania, niż to warte :mrgreen:
Wystarczy dobra duża, odpowiednio tłuściutka, żeby dobrze grzała w nocy i odpowiednio przewrażliwiona, żeby się nami przejmowała.
Ja taką mam i nie wyobrażam sobie, żeby mi się jakaś obca kocica po terytorium szwendała.
Pozdrawiam
Behemot - rekonwalescent :smokin:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Czw lip 19, 2018 13:05 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

Cześć Behemot!!
Moja dusza... no, duża jusz się martfiła o ciebie i miała pisać do twojej duszej.. dużej sze co ona nic nie pisze i czy ona nadal na tej jakiejś hacie gdzies tam.
Ta moja jezd pszefraszliwiona ponad miarę, ale nich tak zostanie. Tylko, sze ona się czepia własnie, sze nie umiem pisać, i sze ona to jusz się za to weśmie.
Czym się Behemocie :ok:
Migdałek.
ps. pofiec tej sfojej pszefraszlifionej szeby coś napisała od siepie.
pss. moja się właśnie fkuszyła i wyrywa mi klafiaturę !
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 161 gości