Migdał się nie zmienia..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 21, 2018 18:23 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

Las też mam bliziutko, bliżej nawet albo podobnie, nad Ślęzą. Ale to las liściasty, taki raczej bałaganiarski, w sensie trudno po nim chodzić poza ścieżką. Lubię iglaste, ale to juz trzeba wsiąść do autobusu i podjechać.

Wymiana poszła bez zawirowań i niespodzianek. Od 9 am do 3 pm. Migdał siedział w norce, a ja czytałam przy stole w kuchni - pomiędzy pokojem a przedpokojem, który zaanektowali panowie na graty. Co chwilę wychodzili, wchodzili więc pewnie głupolek się denerwował, ale miałam dla niego plasterek szynki i zjadł go w dwóch ratach, karmiony z ręki w norze - chętnie zjadł.
Panowie poszli - kot natychmiast wylazł. W sprzątaniu mi jednak nie pomagał, a roboty miałam do wieczora.
Mam akrylową wannę , z którą się pieszczę jak z dzieckiem , żeby umyć a nie porysować. W czasie wymiany posypało się do niej trochę jakiegoś syfu [piec na ścianie , poza wanną, ale prawie nad] - sadza, coś tam z lutowania. Weszłam na moment jak pan - panowie większość po sobie sprzątali również na klatce- ścierą jakąś ścierał ten syf z brzegów wanny. Grzecznie bardzo zaoponowałam :D na co pan mi zrobił wykład o wyższości wanny żeliwnej nad akrylową. Nie zgodziłam się z tym - mam wieloletnie doświadczenie osobiste.

Za to dzisiaj Migdał, pierwszy raz od .. kilku lat został sam prawie na cały dzień :strach: :wink: . Wcześniej zostawał nawet na dłużej ale z Morelką, a potem to już nie mogłam ich zostawiać na dłużej niż kilka godzin, ze względu na cukrzycę Moreli. Dzisiaj miałam zajęcia cały dzień, jutro zresztą tak samo. Zastałam koteła na tym samym fotelu, na którym zostawiłam, ale wiem , że się przemieszczał, bo z miseczki zostało wyjedzone. Teraz siedzi murem na parapecie przy otwartym oknie i ogląda świat. Zjadł - na tym parapecie - przygotowane mięso i nie wygląda na obrażonego. Pewnie nawet nie zauważył, że mnie nie było..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob kwi 21, 2018 18:56 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

Na pewno zauważył. Ale jest dobrym kotkiem i nie zrobił Ci przykrości.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob kwi 21, 2018 19:19 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

MalgWroclaw pisze:Na pewno zauważył. Ale jest dobrym kotkiem i nie zrobił Ci przykrości.

To miłe :D
W końcu się powycierał w moją twarz i głowę , swoją, zostawiając na mnie tonę sierści. Głowa i twarz, to jedyna moja część, do której się przytula . Żadne tam nogi, plecy czy co tam jeszcze człowiek -np.w łóżku - ma. No, jeszcze siada na kolanach jak ja siedzę na fotelu z podkurczonymi nogami. Ale i tak do miziania są tylko głowy - jego i moja.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob kwi 21, 2018 19:26 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

Dziwak :D
dziwaki są najcudniejsze
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon kwi 23, 2018 7:27 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

Standard u nas przy powitaniu :) Trzeba wziąć kotka na bufet i się ocierać, jako i on się ociera :smokin:
Czy Migdał gubi przy tym tony sierści? Ba ja zawsze stoję w chmurze wirujących kocich kłaków 8)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pon kwi 23, 2018 9:07 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

A, tak, całe mnóstwo zakłaczonych chmur :roll: Na oczach głównie :evil:
Ale nie trzeba go nigdzie brać - sam sobie wskakuje tam gdzie chce i daje do zrozumienia :mrgreen:

Czy kot powinien tyle spać?? 8O
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 23, 2018 9:37 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

U mnie "na bufet" znaczy "na cycki" :P

Starsze koty tak mają ze spaniem, szczególnie jedynaki. Księciuniu tylko miejscówki zmienia. Jest też meteopatą i dni ze złym biometem zakopuje się w ściółkę i nie pogadasz :?
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pon kwi 23, 2018 10:11 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

moje koty jakos mało śpią 8) to znaczy jak ja jestem w domu i nie śpie, to one tez rzadko śpią
ale ja rzadko jestem w domu poza spaniem w sumie, ze 4 godziny dziennie może by wyszło

wczoraj bylam na wycieczce
no to jak wstałam rano, ok 6, to koty juz nie spały i nie spały do 7
o 7 pojechałam
jak wróciłam ok 20 to tez nie spały :wink: i nie spały do 22/ jak poszłam spać

wiec czy z tego wynika ze moje koty za mało śpią? :strach:
w nocy śpią

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 23, 2018 10:38 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

Ale Ty masz kilka kotów, to jest co innego.
Jedynak sam w domu trochę się nudzi, a człowiek jak już przyjdzie, da jeść i nie zaczepia, to robi się niepotrzebny ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pon kwi 23, 2018 11:34 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

mozliwe
u mnie trzeba pilnować jedzenia, bo jedzenie nie czeka - jak stawiam miski to koty lecą szybko - wszystkie
a czasem, poza porami posiłków, coś dodatkowo daję np jogurt czy serek czy żółtko czy masło -lepiej nie spać i pilnować, bo można przegapić :mrgreen:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 23, 2018 11:47 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

No i mamy jasność ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pon kwi 23, 2018 12:02 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

i Sweetie koty zaczepia, i przeszkadza im w spaniu 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 23, 2018 12:04 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

A koty patmolowe to pewnie śpią cały czas nieobecności człowieka :wink:
Właśnie, jedynak nie musi pilnować miski, bo człowiek to mu podetka pod nos i się koteł przyzwyczai, że nikt nie zabierze.
No, jak przesypiają noc to na pewno są wyspane :mrgreen:

Kiedyś miałam pomysł, że 4 koty to jest ilość optymalna. Dawno mi przeszło. To najwyżej jest ilość wymuszona. Co nie znaczy, że się nie kocha, albo pozbywa chętnie. [nie mam na myśli kotów kupowanych lub hodowlanych].

A, tak - pożytki z psa są bardzo różne :mrgreen: Na ogół pożyteczne :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 23, 2018 12:07 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

morelowa pisze:A koty patmolowe to pewnie śpią cały czas nieobecności człowieka :wink:

czyli w nocy
bo jak mnie nie ma to syn jest, albo mąż, i psy są -to się zawsze coś dzieje w sumie , albo córka wpadnie i narobi hałasu, to zawsze jest ciekawe przecież
ale w nocy śpią rzeczywiscie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt kwi 27, 2018 8:19 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem :(

https://charytatywni.allegro.pl/kubek-a ... y-i6787906
We Wrocławiu - może ktoś?

Przymierzam się do zdjęć. Jakoś słabo mi idzie.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016 i 69 gości