Migdał się nie zmienia..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 12, 2018 21:12 Re: Morelka od nas odeszła (*)..

Bardzo mi przykro :( Morelko (*)
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Pt kwi 13, 2018 7:06 Re: Morelka od nas odeszła (*)..

Mnie sie wydaje, ze on tez potrzebuje czasu... Filek od kilku dni skacze i biega, jakby dopiero uwierzyl, ze Szarej nie ma. Zajal tez jej fotel komputerowy. Wczesniej nigdy na niego nie wchodzil. A u nas minely 2 tygodnie we wtorek.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt kwi 13, 2018 9:25 Re: Morelka od nas odeszła (*)..

Wszyscy w takich sytuacjach potrzebujemy czasu..
Mnie ciągle za dużo przestrzeni [i nie chodzi o to, że nie lubię jej mieć, lubię, ale nie tak] , wolnego miejsca, choćby tylko na podłodze. Ostrożnie otwieram szafkę, w której jest kocia półka, bo Morela zawsze leciała , żeby pożebrać o chrupkę.
Migdał pewnie też dostrzega , że jest... inaczej. Zawsze gdzieś się natknął na kotkę, jak wychodził/przechodził między pokojami - powąchał, albo obchodził łukiem, bo warczała, przymierzał się do pacnięcia łapą.. Nie rozumie. Tego inaczej, a chyba koty nie lubią jak się nagle robi inaczej.
Je słabo, ale je. Nie ma konkurencji, więc zostawia, wybrzydza.

Zepsuło mi się okno. Jedno - nie mogę po zimie otworzyć, choć mogę uchylać. Mam wytłumaczenie, by nie myć :? Szukałam serwisu [znalazłam, jestem umówiona] ale byłam w szoku jakie ceny proponują i jakie terminy. Jeden mnie powalił prawie całkowicie - na wejściu 250,-! a potem albo się zmieścimy w tym , albo trzeba będzie dopłacić. Skretynieli czy co?
Piec gazowy kapał. Tzn. kapało z pieca. Odrobinę. Od wczoraj kapie solidnie. Czekam na oddzwonienie serwisu, który jest stałym u mnie sprawdzaczem. Będzie trzeba piec - kilkunastoletni - wymienić. Koszt ? :strach: nie chcę nawet myśleć; trzeba będzie najtańszy..
I oczywiście myślę i martwię sie, że to nowy stress dla Migdała - ludzie, zamieszanie, hałas :(

Magnolie kwitną. Zrobiłam wczoraj zdjecie przed Magnolią, ale nie zapisało mi się ..Aparat też szlag trafia? Stary.
A w castoramie-magnolii szukałam kawałka szyny podsufitowej , bo się też zepsuła. Też ze starości. Nie było.
Kupione stare mieszkanie..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 13, 2018 9:45 Re: Morelka od nas odeszła (*)..

A to nie normalne?
U mnie co nie zapytasz, to albo popsute albo psujące się i do wymiany Obrazek Zawsze.
I to jest odpowiedź na pytanie dlaczego nie mogę nic oszczędzić, nigdzie wyjechać, zrobić sobie wakacji... A jeszcze rachuneczki, robią swoje :mrgreen:
Jestem świeżo po i tak właśnie czuję, że już wiem po co pracuję! żeby wszystko przepuścić na opłaty. Dostałam 6 stów, 450zł poleciało od razu na haracz*, aż nie wiem co ja zrobię z tymi pozostałymi 150, chyba pójdę w tango i nie wrócę :mrgreen:

* a jeszcze jedna oplata wisi i czeka. Może sama zniknie... zapomną się upomnieć?

A życie jest takie piękne :mrgreen:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt kwi 13, 2018 9:57 Re: Morelka od nas odeszła (*)..

Może i normalne. Tylko, cholera , drogie :evil:
I ta odpowiedź na różne dziwne pytania, to też moja.

Z czasem też mi się coś stało, nie tylko z przestrzenią. Został nawyk, że powinnam się spieszyć - wstać, skądś wrócić, gdzieś nie pójść/nie pojechać - bo pomiar, bo nakarmić o tej i tej godzinie.. Przejdzie, wiem, ale przez takie nawyki tkwi w głowie z tyłu.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 13, 2018 10:01 Re: Morelka od nas odeszła (*)..

Ja nie wiem po co komu te pieniądze :roll: Każdy się o nie upomina, jakby na tym życie polegało... ech

Najgorzej znaleźć sobie jakieś zajęcie zastępcze. Nieswojo, dziwnie i bez sensu. Nie ma rady :(

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt kwi 13, 2018 17:21 Re: Morelka od nas odeszła (*)..

Dopiero doczytałam o Morelce na Fb...
Ogromnie mi przykro :cry:
Morelko [*]
Trufla, Lili i Imbir
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Beasia

 
Posty: 3425
Od: Pt maja 22, 2009 12:05
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Pt kwi 13, 2018 19:20 Re: Morelka od nas odeszła (*)..

Morelko [*]
Przytulam i Ciebie i Migdała (wirtualnie to się da).
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto kwi 17, 2018 11:21 Re: Morelka od nas odeszła (*)..

Nawyki mi się ciągle jeszcze trzymają trochę.. Tydzień.

Okno naprawione. Piec gazwowy się będzie wymieniał we czwartek [stress, hałas i.. koszt- pożyczkowy ofc], choć kusiło mnie by odwlec, bo kapie tak tylko troszeczkę, odrobinkę i nie cały czas.. Przeważa tylko jeden argument - że może mu sie tak źle zrobić późną jesienią/zimą jak trzeba będzie ogrzewanie włączyć :strach:

W weekend spróbowałam się pocieszyć parkiem. Udało się. Pogoda jak marzenie. Zielono. I takie tam różne kwiatki na trawnikach i drzewach.
Ale najważniejsze, że okazało się, iż we Wro są ludzie. Tacy prawdziwi , którym zależy. To wydało mi się wyjątkowym doświadczeniem.. [choć powinno być normalne i powszechne, ale co tam.. ]

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I pierwszy fiołek, trochę niewyraźny .. Może się zawstydził, a może aparat źle ustawiony.. :wink:
Obrazek

Taka spora część Parku Zachodniego, przy Odrze, gdzie nie posprzątano liści i gdzie przy ściętych drzewach, pniach są zgarniete gałęzie,
kora, a w niektórych miejscach [i całkiem tego sporo] tabliczki. Żeby ptaki i zwierzęta wiedziały do czego służą. No.
Widziałam to już jesienią, ale zwykle zapominam aparatu. Bo go nie lubię :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 17, 2018 11:50 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

Fajny park :) Musze sie w wekend wybrac na Mlociny...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto kwi 17, 2018 13:50 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

We Wrocławiu jest sporo dużych, pięknych parków. Ten akurat mam o rzut kamieniem. Powiedzmy - jeśli ktoś daleko rzuca :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 17, 2018 13:54 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

Ten "nieposprzątany" park z tabliczkami edukacyjnymi bardzo mi się podoba :ok:

Migdałowi lepiej będzie samemu?
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Wto kwi 17, 2018 14:00 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

violet pisze:Ten "nieposprzątany" park z tabliczkami edukacyjnymi bardzo mi się podoba :ok:

Migdałowi lepiej będzie samemu?

Nie wiem. :? Myślę, że ma większe potrzeby towarzyskie niż Morelka, ale przez prawie 8 lat żyli praktycznie obok siebie. Trudno mi ocenić więc.
Nie zaryzykuję. Po drugie - prawdę powiedziawszy to nie stać mnie nawet na niego :? Szczególnie teraz, jak znowu muszę wyrzucać jedzenie [nie, nie do kibla], bo nie zjada typowego opakowania. We dwoje dawali radę, a na dodatek on je mniej niż przy Moreli :(
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 19, 2018 7:18 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

Ładny dzień. Pogodowo. Się zapowiada.
A my [ja z kotem] będziemy siedzieć , bo ten kocioł gazowy będą wymieniać. Ileś godzin. Pan zaproponował, że moge sobie pójść - pozamykać drzwi od pokoi i pójść. :strach: Bardzo zabawne. Kota zostawić , panikarza, histeryka, zestresowanego neurotyka.. :roll:
Już nie mówiąc , że w mieszkaniu mam drzwi tylko do łazienki :lol: .
Na szczęście ten kot rano zrobił kupę, a potem zjadł śniadanie, więc nie będzie z tym problemu - znaczy ja nie będę miała, że biedny kotek głodny siedzi w norze.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob kwi 21, 2018 8:44 Re: Migdał. Jest i będzie jedynakiem.

Ładny ten park. Jak las.

I jak przeszła ta wymiana?
Pogoda taka, że mamy już pierwszego plażowicza. To nic, że brzeg zalany i prawie go nie ma, opalenizna musi być!

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Lifter, MaryLux, Nul i 111 gości