Migdał się nie zmienia..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 01, 2020 10:57 Re: Migdał się nie zmienia..

Taaaak, koty świetnie wypełniają nam czas :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 01, 2020 17:36 Re: Migdał się nie zmienia..

Migdałowa biżuteria. A do lasu nie wolno :(
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro kwi 01, 2020 17:51 Re: Migdał się nie zmienia..

MalgWroclaw pisze:Migdałowa biżuteria. A do lasu nie wolno :(

Dobrze brzmi :)

Niby nie wolno.. Ale poszłam obejść stawek Pilczycki i weszłam do 'lasku przy ulicy Mącznej' [tak się nazywa]. W sumie przez godzinę spotkałam , a raczej widziałam w okolicy kilka osób, z pieskiem albo dzieckiem.. W tym lasku to na ogół jest pusto, to takie zakrzaczone miejsce ze ścieżkami. Ale jak się zrobi ciepło, a patrole jakieś [nie widziałam dziś ani pół policjanta] nie wypełzną to będzie pełno ludzi.
W sumie ten .......... rząd powinien gwałtownie myśleć o dostarczeniu ludziom maseczek i rękawiczek przede wszystkim. Ofc , izolowanie też.
Zresztą też nie widziałam żadnego zakazu nigdzie, ani jakiejś taśmy czy czegoś.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 01, 2020 17:57 Re: Migdał się nie zmienia..

Ciekawe co z ludźmi, którzy przez park mają drogę do pracy. Mają iść na około? :roll:
A ptasiarze mają teraz ciężkie życie :placz:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro kwi 01, 2020 19:14 Re: Migdał się nie zmienia..

Wszyscy mamy ciężkie życie. Dobrze, że żyjemy. Nie wolno wchodzić do lasów, parków, na promenady spacerowe. Psa można wyprowadzić. Ludzi, mam nadzieję, nie będzie pełno, chyba, że kogoś stać na mandat np. 30 tysięcy (z czapki rzucam kwotę, ale tak może być). Straż Miejska używa dronów do pilnowania. W ogóle Straż Miejska jest teraz częścią policji i (zapewne) ma takie same uprawnienia. Trudno też wymagać, żeby wszędzie postawili zakazy i założyli taśmy. Ktoś musiałby to robić, czyli ludzie, którzy i tak mają mnóstwo pracy. Polecam oglądanie na profilu fejsbukowym, codziennie o 18.30 prezydenta Wrocławia (profil Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk). On naprawdę wszystko bardzo jasno tłumaczy. Na przykład było dziś o wałach nadodrzańskich. Wały nie podlegają władzom Wrocławia, ale chyba oczywiste jest, że nie można tam chodzić.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro kwi 01, 2020 19:52 Re: Migdał się nie zmienia..

Ja właśnie widziałam taśmy. Na fotkach na gk24. Z tego co widzę to taśmują wejścia do lasu na Górze Chełmskiej. Na to wygląda że faktycznie popatrzę sobie na ptaki w drodze do/z pracy albo przez lunetę przez okno w salonie :evil: :placz: :placz: :placz:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro kwi 01, 2020 19:56 Re: Migdał się nie zmienia..

Albo na youtube :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 01, 2020 19:59 Re: Migdał się nie zmienia..

jolabuk5 pisze:Albo na youtube :D

Nieeee, to nie to! Liczy się polowanie na ptaki, wypatrzenie tego co tam na drzewie albo w trawie ćwierka. Filmik tego nie zastąpi.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro kwi 01, 2020 20:06 Re: Migdał się nie zmienia..

Ale są przecież obserwacje na żywo. Żona mojego brata ma bzika na punkcie takich obserwacji, tam też się tworzy cala społeczność. Mogę zapytać o jakieś linki na ciekawe punkty obserwacyjne :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 02, 2020 8:17 Re: Migdał się nie zmienia..

MB&Ofelia pisze:Ciekawe co z ludźmi, którzy przez park mają drogę do pracy. Mają iść na około? :roll:
A ptasiarze mają teraz ciężkie życie :placz:

Ty akurat nie musisz iść przez park. :twisted:
Możesz bokiem parku. Za wiele drogi nie nadłożysz.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 02, 2020 10:27 Re: Migdał się nie zmienia..

Zgadzam się w pełni , że nie wolno - i nie powinniśmy chcieć - bywać tam gdzie się plączą inni. Ale wolałabym iść przez park jak jest ludzi na lekarstwo, niż stać w kolejce przed sklepem/w sklepie. A tego nie uniknę.
Nie, nie zamierzam iść do lasu itp. w ładną pogodę i spodziewając się spacerowiczów. Ale zamierzam wychodzić omijając ludzi jak się da. Np. idąc okrężną drogą do sklepu. Nie dam rady bez ruchu i słońca przede wszystkim. Facet przebiegł maraton na własnym 7-mio metrowym balkonie, ale ja nie mam nawet malutkiego :( - też bym pobiegała. Choćby malutki maratonik :mrgreen:

Poważnie z tymi dronami? Może i tak, bo żadnych patroli nie widziałam. Ja w ogóle nie słucham czegoś z Wro, na fb zaglądam na 5 min co 3 dni.. Muszę posłuchać Sutryka.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 02, 2020 10:35 Re: Migdał się nie zmienia..

Drona widziałam kilka razy na własne oczy jak latał nad moim osiedlem. Nawet się zastanawiałam czy ktoś się bawi z nudów, czy to policja. Wychodzi na to że to drugie.
Balkon mam i to nawet całkiem spory. Ale na nim nie pobiegam bo biegać nie mogę. W wolnej chwili przy dobrej pogodzie skończę go sprzątać i przygotuję do siewu/sadzenia. A na spacer będę musiała potuptać na łączkę między polibudą a halą sportową - zakazu łażenia po łąkach chyba jeszcze nie ma :wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw kwi 02, 2020 10:57 Re: Migdał się nie zmienia..

Ogólnie to - moim zdaniem - bardziej chodzi o to, żeby było mało/wcale ludzi, a nie gdzie jest zakaz. Koleżanka z Opola, która robi dziennie wiele kilometrów z kijkami/rowerem , a potem/przed tym z psem, na działkach, przez ulicę, mówi, że ani specjalnie ludzi, a patrol owszem , jeden ją mijał, ale się nie zainteresował. Ona jest taka stara jak ja - może dlatego ? :mrgreen:
Podobno zakazują/odradzają prace na działkach? To nie wydaje się mądre.[oczywiście, zasady bezpieczeństwa itp. , ale żeby całkiem??]
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 02, 2020 11:17 Re: Migdał się nie zmienia..

morelowa pisze:Ogólnie to - moim zdaniem - bardziej chodzi o to, żeby było mało/wcale ludzi, a nie gdzie jest zakaz. Koleżanka z Opola, która robi dziennie wiele kilometrów z kijkami/rowerem , a potem/przed tym z psem, na działkach, przez ulicę, mówi, że ani specjalnie ludzi, a patrol owszem , jeden ją mijał, ale się nie zainteresował. Ona jest taka stara jak ja - może dlatego ? :mrgreen:
Podobno zakazują/odradzają prace na działkach? To nie wydaje się mądre.[oczywiście, zasady bezpieczeństwa itp. , ale żeby całkiem??]

Właśnie nie rozumiem tych działek. Przecież one są bardzo bezpieczne. Każdy siedzi z dala od siebie, na swojej ziemi. Ludzie jada tam samochodem albo rowerem. Niektórzy idą piechotą. Potem siedzą tam cały dzień odizolowani. Czym to się różni od przydomowego ogródka/wybiegu?

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 02, 2020 11:55 Re: Migdał się nie zmienia..

Niczym się nie różni, szczególnie jeśli ogródki są przy bliźniakach/szeregowcach :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 92 gości