Migdał się nie zmienia..

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 02, 2018 18:22 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

Dyktatura pisze:To u nas jakaś anomalia. Lilo wygrzewa się w promieniach słońca przy oknach, a Nala zalega na kanapie, czyniąc ją, nie beżową tylko czarną. :evil:

Tak wyschliśmy i to na wiór. Od tygodnia mówię: DESZCZU PRZYBYWAJ, BURZO GDZIE UCIEKŁAŚ !!!

Ekhm... Od kiedy Nala jest czarna??? 8O Zafarbowałaś kota???? 8O :strach:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw sie 02, 2018 18:24 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

morelowa pisze:No, dobra - wystarczyło paręnaście dni, żeby mi przeszła ochota na upał. Jest obrzydliwie i nie da się nic sensownego robić.
Dyktatura - wyschliście ??

Półtora tygodnia temu byłam w Turawie k.Opole. U Dorty, co ma domek nad jeziorem - konkretnie Średnim, które , tak jak i Małe było czyściutkie i śliczniutkie, i choć było bardzo cieplutko to nikt się nie spodziewał, że czeka nas piekiełko.
Jezioro tzw. Duże, które powinno się nazywać Wielkie lub Olbrzymie, bo ledwo widać przeciwległy brzeg... zakwitło. I śmierdzi. Bardzo :evil:
Ale taki widok w moim ulubionym kolorze jest całkiem estetyczny, czyż nie? :mrgreen: Łódka jest zielona sama z siebie - nie kwitnie.
Obrazek

I kotki Dorotki. Dwa, bo trzeci mieszka w ciemnej norze i nie da się zrobić zdjęcia. [nie żeby go ktoś zmuszał, nie, po prostu lubi]
Obrazek
Obrazek

Co u Migdałka?
Za gorąco. Kot mi linieje. To pewnie nie jest jakaś wybitnie niezwykła informacja na tym forum, ale TEN kot nigdy tak nie liniał. Nie można go głasnąć żeby się chmura pierza nie uniosła. I pierwszy raz w życiu poleguje na kaflach w przedpokoju. 8O Znaczy za gorąco.
Coś tam je, nie namawiam specjalnie, bo jednak sie nie głodzi. Namawiam tylko do odkłaczacza bo oczywiście się zakłacza mimo czesania, wyczesywania kłębów jakichś, a on nadal lubi być czysty więc aż mnie skręca jak widzę, że się myje. No, normalnie niedobrze mi się robi. :?
Mieszkanie nie jest przystosowane do takiego klimatu jaki chyba nas czeka . I tak sobie myślę... a jeśli takie ekstrema będą w różnych porach roku?? Jeśli zima będzie zimą ponadnormatywną ??
To będziemy mieli znowu powód do narzekania..
Bezdomni ludzie, ptaki, zwierzęta, owady [wiem, wiem, wszystko to zwierzęta]... mają przechlapane :(


chyba wszystkie zwierzaki szukają zimniejszych miejsc, niech już te afrykańskie upały sie skończą, a zima niech będzie normalna zimą - z lekkim sniegiem i mrozem
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sie 02, 2018 21:55 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

to zielone wygląda jak folia.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt sie 03, 2018 6:01 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

MalgWroclaw pisze:to zielone wygląda jak folia.

..i jest gęste. Taka jakby zupa krem... błeeee

Jakoś nie bardzo widzę widoki :mrgreen: na deszcz. Wprawdzie cos tam bąkają, że może, .. że na Dolnym Śląsku też.. a tu czyste niebo wiedzę przez okno.
Moje okna z zewnątrz wyglądają jak u jakiegoś marginesu - wykorzystałam białe prześcieradła [czyste, wyprane :lol: ] żeby osłonić okna z zewnątrz. Wg mnie roleta na wewnętrznej strone szyby, przy zamkniętym oknie , nie ma skutku oczekiwanego. Szyba się nagrzewa. Nie umiem żyć poza tym w takim martwym,nieruchomym powietrzu w środku.
Marzenie - zewnętrzne rolety , ruchome, z ruchomymi listwami. Mogę se...

Na razie weszłam w spór z administracjami okolicznymi w sprawie koszenia i strzyżenia. Żywopłotów. Wszystko łyse, a oni sie nie wtrącają do firm wynajętych, które mają swoje grafiki. A grafik to wiadomo - rzecz święta. Kretyni. Muszę zrobić jakiś post na fb. Jestem w kontakcie z Partią Zieloni, ale pan od tej sprawy jest .. na urlopie.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sie 03, 2018 6:54 Re: Migdał i upał.

Taaaa....., jak to ludzie zmieniają poglądy :wink: :ryk:
A nie mówiłam, że upał jest be? Deszczyku wyczekujesz? MaryLux może też :ryk:
Kochana, wszystko rozwiążesz kupując poidełko dla skarpetek, może jeszcze Krakvet ma. Albo zapytaj Marzenia11, ona wie gdzie to nabyć 8)
Buziaczki dla Ciebie i Migdała, i oby popadało!!!!! :ok: :ok: :ok:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt sie 03, 2018 7:10 Re: Migdał. Wiewiórek s.24 :(. Ptaki.

morelowa pisze:
MalgWroclaw pisze:to zielone wygląda jak folia.

..i jest gęste. Taka jakby zupa krem... błeeee

Jakoś nie bardzo widzę widoki :mrgreen: na deszcz. Wprawdzie cos tam bąkają, że może, .. że na Dolnym Śląsku też.. a tu czyste niebo wiedzę przez okno.
Moje okna z zewnątrz wyglądają jak u jakiegoś marginesu - wykorzystałam białe prześcieradła [czyste, wyprane :lol: ] żeby osłonić okna z zewnątrz. Wg mnie roleta na wewnętrznej strone szyby, przy zamkniętym oknie , nie ma skutku oczekiwanego. Szyba się nagrzewa. Nie umiem żyć poza tym w takim martwym,nieruchomym powietrzu w środku.
Marzenie - zewnętrzne rolety , ruchome, z ruchomymi listwami. Mogę se...

Na razie weszłam w spór z administracjami okolicznymi w sprawie koszenia i strzyżenia. Żywopłotów. Wszystko łyse, a oni sie nie wtrącają do firm wynajętych, które mają swoje grafiki. A grafik to wiadomo - rzecz święta. Kretyni. Muszę zrobić jakiś post na fb. Jestem w kontakcie z Partią Zieloni, ale pan od tej sprawy jest .. na urlopie.



u nas podobno miały być burze w niedzielę, ale prognoza juz sie zmieniła :placz: :placz: :placz: :placz:
rolety w domu mam :D , przy takich upałach nawet ich nie podnoszę całkiem do góry w ciągu dnia, ale i tak dom sie nagrzewa, biedne zwierzaki szukają chłodniejszych miejsc, najlepsza piwnica tam jest 22 stopnie, w porównaniu z pokojami jest chłodno
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt sie 03, 2018 8:38 Re: Migdał i upał.

wspolczuje upalow. Tez mamy.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt sie 03, 2018 9:19 Re: Migdał i upał.

Wprawdzie w zmianie poglądów nie ma nic złego, ale nie, nie zmieniły mi się jeśli chodzi o ciepło. Zdecydowanie wolę 27 st., nawet w domu niż poniżej 20 st. A deszcz i burza? Niezbędne dla wszystkiego co żyje, co nie znaczy, że ma lać tydzień i utopić to wszystko - wtedy każdy będzie narzekał.
Wro i Opole biją się o I miejsce w temperaturach? Kto zwycięży? U kogo będzie burza?
Zapowiedzi dają remis . Na wyrost. Ma być tu i tu. Słabo to widzę...
A teraz - rano w domu prawie 30, na zewnątrz 25-26. I tak jest mimo rozwartych na oścież całą noc , okien.
teraz to już po równo :mrgreen:
Kot ma dość. Ale za buziaczki dziękuje! Byle bez bliskiego kontaktu.. hmm..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sie 03, 2018 10:27 Re: Migdał i upał.

Morelowa, ja żartuję, o tych poglądach, a Ty tak serio, ja się boję :strach:
:20149
Tak może być?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt sie 03, 2018 10:49 Re: Migdał i upał.

czitka pisze:Morelowa, ja żartuję, o tych poglądach, a Ty tak serio, ja się boję :strach:
:20149
Tak może być?

Wiem przecież, że żartujesz, ja też [co do poglądów] - ale tak, bój się, to zawsze trochę więcej 'pieprzu' w życiu :mrgreen:
Co do zakresu temperatur to nie żartuję!

Ogólnie to chyba powinnaś być już na rowerze? W skarpetkach... 8O
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sie 03, 2018 10:58 Re: Migdał i upał.

Nie, jeszcze nie. Oni się szykują. Czekamy na lepszą pogodę :ryk: Skarpetki piją 8)
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt sie 03, 2018 11:12 Re: Migdał i upał.

czitka pisze:Nie, jeszcze nie. Oni się szykują. Czekamy na lepszą pogodę :ryk: Skarpetki piją 8)

Słusznie, z minuty na minutę jest lepsza :smiech3: Jakby co , macie po drodze sporą fontannę :mrgreen:
Też pij. Wodę .. piwo?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sie 04, 2018 22:10 Re: Migdał i upał.

Odszczekuję sympatię do upałów

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sie 05, 2018 6:34 Re: Migdał i upał.

MaryLux pisze:Odszczekuję sympatię do upałów

Migdał też. Nie lubi.
Prawie codziennie zwraca wielkie kłaki :evil: Odkłaczacz schodzi w sporych ilościach. Trawa też.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sie 05, 2018 8:07 Re: Migdał i upał.

MaryLux pisze:Odszczekuję sympatię do upałów



niemożliwe 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości