Historie z alergią w tle

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 21, 2018 20:59 Re: Historie z alergią w tle

Duszności, kaszel, świszczący oddech. Jestem uczulony w sumie na te wszystkie podstawowe alergeny - sierść zwierząt, roztocza, pyłki drzew, kwiatów, trawy, zboża. Objawy alergii mam cały rok, jednak latem, gdy wszystko kwietnie i pyli, zaostrzają się u mnie objawy alergii i astmy, do tego stopnia, że niekiedy muszę brać awaryjny inhalator parę razy dziennie.

Dawniej uprawiałem akrobatykę sportową, skakałem na trampolinie, jednak było to zbyt czasochłonne hobby - codziennie treningi, zawody w sobotę, a niekiedy nawet jechało się w piątek, a wracała w niedzielę wieczorem. Nie starczało mi za bardzo czasu na naukę i odpoczynek, więc zrezygnowałem. Później przez parę lat chodziłem na basen (niezbyt często, raz w tygodniu), a teraz to już żadnego sportu nie uprawiam (w sumie mógłbym biegać, ale nikomu z moich znajomych się nie chce, a sam nie mam takiego samozaparcia).
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Śro lut 21, 2018 21:35 Re: Historie z alergią w tle

W jaworze jest piękna trasa do biegania, ta w kierunku Myśliborza. I sam wąwóz tez super do biegania i spacerow, bo nie wiem czy bieganie jest ok przy astmie. A jak cwiczylas akrobatyke, to mialas mniej objawow? Mialo to jakikowiek związek? Bo jak ci wrocilo w wieku 16 lat, to raczej pewnie cwiczylas jeszcze.
Mloda poszla pw kierunku akrobatyki powietrznej.

Trampolina tez niezla i te podwójne/ potrójnie salta.
I basen w jaworze fajny. Bardzo fajny. Ja mieszkam w legnicy i jak jedziemy na basen,niregularnie,czesciej latem to do jawora, bo tam basen lepszy niz u nas. I mniej ludzi

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lut 21, 2018 22:00 Re: Historie z alergią w tle

Jestem chłopakiem :wink:
Z racji, że mam rodzinę w Myślinowie, często jeżdżę rowerem wspomnianą przez ciebie ścieżką :D. Ponoć w tym roku mają przedłużyć ją pod sam Myślibórz.
Teoretycznie część astmatyków nie może biegać, bo grozi to atakiem duszności, lecz moja astma jest bardziej alergiczna niż wysiłkowa (jedynie przy dłuższym sprincie mogę dostać ataku, ale biegając truchtem nic się nie dzieje). Akrobatykę zacząłem ćwiczyć w pierwszej klasie podstawówki (wtedy nie miewałem już za bardzo duszności, jedynie często kaszlałem) i w sumie jakoś po roku objawy astmy praktycznie się uspokoiły. Z akrobatyki zrezygnowałem gdzieś początkiem gimnazjum.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Czw lut 22, 2018 7:51 Re: Historie z alergią w tle

Zefir pisze:Jestem chłopakiem

mogłam się domyślić , po tej trampolinie -jakoś przeważnie faceci skaczą i ci z sukcesami z Jawora to tez byli faceci

super, że trasę przedłużą :1luvu:

a ja zrezygnowałeś, to objawy wróciły?
początek gimnazjum to jakieś 14 lat, czyli dwa lata było bez akrobatyki i bez astmy? bo pisałeś, ze przy 16 wróciło

ciekawa jestem na ile regularny ruch fizyczny pomaga przy chorobach tego typu -alergia, astma
to znaczy na ile to jest typowe, że regularnym ruchem fizycznym można zminimalizować objawy - i jak dużo tego ruchu musi być
bo przy regularnej akrobatyce -to jest jest dużo ruchu codziennie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lut 22, 2018 21:01 Re: Historie z alergią w tle

Patmol pisze:początek gimnazjum to jakieś 14 lat, czyli dwa lata było bez akrobatyki i bez astmy? bo pisałeś, ze przy 16 wróciło

Tak, dwa lata było jeszcze spokoju, a później pojawił się nawrót astmy.

Patmol pisze:ciekawa jestem na ile regularny ruch fizyczny pomaga przy chorobach tego typu -alergia, astma


Patrząc na moim przypadku, uprawianie sportu nie wpłynęło na moją alergię. Z kolei w przypadku astmy, sport zrobił swoje. Przez to, że przez długi czas uprawiałem sport, moje wyniki spirometrii były i w zasadzie wciąż są bardzo dobrze, wręcz lepsze niż u niejednej całkowicie zdrowej osoby. Jednak z racji, że niektórzy mają astmę wysiłkową, nie każdy astmatyk może sobie pozwolić na uprawianie sportu.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Pt lut 23, 2018 9:50 Re: Historie z alergią w tle

Zefir pisze:Dawniej uprawiałem akrobatykę sportową, skakałem na trampolinie, jednak było to zbyt czasochłonne hobby - codziennie treningi, zawody w sobotę, a niekiedy nawet jechało się w piątek, a wracała w niedzielę wieczorem. Nie starczało mi za bardzo czasu na naukę i odpoczynek, więc zrezygnowałem. Później przez parę lat chodziłem na basen (niezbyt często, raz w tygodniu), a teraz to już żadnego sportu nie uprawiam (w sumie mógłbym biegać, ale nikomu z moich znajomych się nie chce, a sam nie mam takiego samozaparcia).


To z Ciebie taki przystojniak jest? Przepraszam, ale już sobie wyobraziłam akrobatę po treningu, który krzyczy, "dzisiaj z Wami nie idę gdzieś tam, muszę pędzić do kota, bo został sam" :1luvu: :1luvu: :1luvu:
ser_Kociątko
 

Post » Pt lut 23, 2018 9:59 Re: Historie z alergią w tle

Młodej, jak była dzieckiem i brała leki na astmę, mierzyłam kilka razy dziennie wyniki spirometrii w domu i zapisywałam
i jak zaczęła ćwiczyć to te wyniki niesamowicie sie poprawiały, dosłownie z dnia na dzień
lekarz tak kazał - dokładnie codziennie zapisywać

i ten lekarz potem uznał, że ja albo oszukuje albo nie umiem tego mierzyć i kazał z nią do szpitala przyjeżdżać na mierzenie (mieszkaliśmy wtedy w Warszawie, a on pracował w szpitalu)
bo zdrowe dzieci miale gorsze wyniki niz ona
ale naprawdę miała takie dobre wyniki

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lut 23, 2018 14:40 Re: Historie z alergią w tle

ser_Kociątko pisze:
To z Ciebie taki przystojniak jest?

Wyglądam zwyczajne :lol:, nie wyróżniam się specjalnie z tłumu.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Pt lut 23, 2018 15:11 Re: Historie z alergią w tle

Pokaż ocenimy! :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: A tak na poważnie, faceci trenujący gimnastykę/akrobatykę zawsze są tacy umięśnieni :D
ser_Kociątko
 

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości