Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 09, 2018 21:46 Re: Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

FuterNiemyty pisze:Samo mieso z wywarem nie wystarczy, to kolejny przyklad monodiety, zbedny zdrowemu kotu.


Wanilia nie jest zdrowym kotem. Jest nerkowcem. Poza tym ma suchą karmę i dostaje też inne pyszności :)
Ostatnio Wanilce dobrze wchodzi animonda 7+, chociaaż ze składu jestem średnio zadowolona, to w połączeniu z pozostałymi posiłkami chyba dajemy radę :)

edit:
Sucha karma - biłam się z myślami, ale ostatnio po kilku miesiącach dałam Wanilii bezzbożówkę, której nie tknęła i ostatecznie teraz mamy Petvitę dla seniorów. Raz dziennie na wieczór i przesypia całą noc nie budząc się koło 3-4 na jedzenie ;)

Sarah DeMonique

 
Posty: 2704
Od: Pt cze 04, 2010 11:10
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 10, 2018 12:20 Re: Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

Ale w kwestii żywienia, to jednak kotu sucha karma nie jest potrzebna, a zwłaszcza nerkowemu, myślę, że zdrowiej by było przejść tylko na mokre jedzonko..
ser_Kociątko
 

Post » Sob mar 10, 2018 15:49 Re: Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

ser_Kociątko pisze:Ale w kwestii żywienia, to jednak kotu sucha karma nie jest potrzebna, a zwłaszcza nerkowemu, myślę, że zdrowiej by było przejść tylko na mokre jedzonko..

w tej samej kwestii: byle jadło. Pewnie by było zdrowiej, o ile kot się zgodzi.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob mar 10, 2018 15:50 Re: Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

A to swoją drogą...
ser_Kociątko
 

Post » Sob mar 10, 2018 18:10 Re: Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

MalgWroclaw pisze:
ser_Kociątko pisze:Ale w kwestii żywienia, to jednak kotu sucha karma nie jest potrzebna, a zwłaszcza nerkowemu, myślę, że zdrowiej by było przejść tylko na mokre jedzonko..

w tej samej kwestii: byle jadło. Pewnie by było zdrowiej, o ile kot się zgodzi.



Kiedy jej samo mokre nie wystarcza :/

Sarah DeMonique

 
Posty: 2704
Od: Pt cze 04, 2010 11:10
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 10, 2018 19:46 Re: Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

może za mało dajesz? Jeśli je mokre, i lubi, to nie powinna chrupek dotykać nawet nosem.
ser_Kociątko
 

Post » Sob mar 10, 2018 19:58 Re: Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

ser_Kociątko pisze:może za mało dajesz? Jeśli je mokre, i lubi, to nie powinna chrupek dotykać nawet nosem.

Chyba że jest tak łakoma jak Ofelia :roll: Jej Kicistość bez problemów je mokre, ale niech no tylko zagrzechoczą chrupki...
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob mar 10, 2018 20:35 Re: Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

ser_Kociątko pisze:może za mało dajesz? Jeśli je mokre, i lubi, to nie powinna chrupek dotykać nawet nosem.


Jak zje za dużo, to rzyga.
Mam wrażenie, że nie potrafi przestać i zje tyle ile jest w misce. Jakbym jej chciała dać na noc więcej, to muszę dawać w trzech turach, czyli 22/2/6.
Wcześniej, jak był Cynamon to jadły około 20 i potem dopiero około 6,30. Teraz mi się zupełnie rozregulowała, jesli chodzi o czasy posiłków.

Sarah DeMonique

 
Posty: 2704
Od: Pt cze 04, 2010 11:10
Lokalizacja: Kraków


Post » Wto mar 13, 2018 21:43 Re: Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

Nie wiem, czy też tak macie, ale ten rok zaczął się fatalnie, a im dalej, tym gorzej...
W styczniu babcia, w lutym Cynamon, w marcu tata męża...
Aż się boję kwietnia :(

Sarah DeMonique

 
Posty: 2704
Od: Pt cze 04, 2010 11:10
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro mar 14, 2018 19:15 Re: Waniliowy świat część 3 - Cynamon ['] Pytanie str 3!

Ja co roku mam tak, że coraz szybciej marzę, żeby ten rok się już skończył

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 142 gości

cron