Pralcia zaprasza 5. Proszę zamknąć

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 19, 2018 8:25 Re: Pralcia zaprasza 5

Dużo zdrowia Ciociu :1luvu: Zunia i Migusia

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw kwi 19, 2018 8:35 Re: Pralcia zaprasza 5

Miau. Duża się martwi, mówi, że za mało jem :(
Pralcia


"Cieszę się z oficjalnego zakończenia sporu między Komisją Europejską a Polską (…). Trzeba znaleźć winnych, którzy doprowadzili do zaginięcia tysięcy hektarów siedlisk w Puszczy Białowieskiej, ważnych dla Europy. Nie można łamać prawa UE. Postanowienie trzeba uszanować, jak również trzeba realizować prawo Unii po to, by występowały gatunki i siedliska, które zostały zniszczone" - Jan Szyszko.
Nie wiem, w jakim kosmosie żyję 8O
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw kwi 19, 2018 12:00 Re: Pralcia zaprasza 5

MalgWroclaw pisze:Miau. Duża się martwi, mówi, że za mało jem :(
Pralcia


"Cieszę się z oficjalnego zakończenia sporu między Komisją Europejską a Polską (…). Trzeba znaleźć winnych, którzy doprowadzili do zaginięcia tysięcy hektarów siedlisk w Puszczy Białowieskiej, ważnych dla Europy. Nie można łamać prawa UE. Postanowienie trzeba uszanować, jak również trzeba realizować prawo Unii po to, by występowały gatunki i siedliska, które zostały zniszczone" - Jan Szyszko.
Nie wiem, w jakim kosmosie żyję 8O

Alternatywnym

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 19, 2018 12:02 Re: Pralcia zaprasza 5

Pralciu, duża mówi, że ja też mało jem. Ale widocznie tyle mi wystarcza :oops: A jeszcze powiedzieli, że mam nadwagę! 8O
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60192
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 19, 2018 12:04 Re: Pralcia zaprasza 5

jolabuk5 pisze:Pralciu, duża mówi, że ja też mało jem. Ale widocznie tyle mi wystarcza :oops: A jeszcze powiedzieli, że mam nadwagę! 8O
Sabcia

Sabciu, Pralcia na pewno nie ma nadwagi. Jest chuda jak przecinek i ma zapadnięte boczki :(
ciocia

Duża mówi, Sabciu, że dla pana doktora naszych kotów (ja mam przecież swojego), tego, który choruje, to prawie każdy kotek ma nadwagę
Pralcia
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw kwi 19, 2018 12:18 Re: Pralcia zaprasza 5

MalgWroclaw pisze:"Wszyscy słyszeli już o wycince w Puszczy Białowieskiej. Tymczasem bez rozgłosu - tylko przy lokalnych protestach - rozgrywa się dramat dwóch innych kompleksów leśnych – Puszczy Bukowej koło Szczecina i Puszczy Karpackiej na Pogórzu Karpackim. Wycinka w tych miejscach - również starodrzewów - przybiera na sile".
:evil:
wyrżnijmy wszystko do końca

Tak będzie. Ludzie wyrżną każde drzewo i zjedzą każde zwierze. Resztę zaleją plastikiem. Naukowcy wyceniają życie naszej planety na jeszcze tylko 100 lat.
Ostatnio zbulwersowała mnie sprawa tamy w Afryce. Powstaje po to by zasilić plantacje trzciny cukrowej. Budują ją na rzece, która zasila część Afryki. Woda zostanie do tej części odcięta. Mieszkające tam plemiona i zwierzęta zostaną pozbawione wody i wyginą. O tym się nie mówi, o tym się milczy. Jedna firma, która dowiedziała się, jak to ma wyglądać wycofała się ze współpracy, ale w jej miejsce przyszła inna. Z góry wiadomo, ze to jest śmiertelna katastrofa i nic się z tym nie robi. Ważna trzcina cukrowa, która będzie przeznaczona na sprzedaż. Ważny pieniądz, którego nikt do grobu nie weźmie, który jest tylko marnym kawałkiem papieru. Jak się o tym dowiedziałam to byłam wrakiem człowieka przez parę dni. Jak tak można? Dlaczego nikt z tym nic nie robi? A potem taka durna podróżniczka pewna Beata jeździ po świecie i mówi, że świat jest piękny. Jaki ona świat ogląda?
Wybacz, że tu mi się ulało, ale piszesz o drzewach - też mnie to boli. Niby lasy mamy, ale to są lasy z gałęzi. Nie ma w nich drzew. Najcenniejsze dla natury jest starodrzewie. Nawet jeżeli takie drzewo się przewróci to nie wolno go usuwać, bo jest domem dla ekosystemu. Martwe drzewa są domem dla sów. Korniki są pokarmem dla dzięciołów. Na świecie co parę sekund wymiera kolejny gatunek fauny i flory. Wymierają gatunki, których nawet nie poznaliśmy. Na oceanach pływa wyspa śmieci 5 razy większa niż Polska - wyspa plastiku. Zwierzęta morskie dławią się plastikiem. Ech.. dobra koniec :( Czekam aż kometa rąbnie w ziemie. Tak by było najlepiej.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw kwi 19, 2018 12:22 Re: Pralcia zaprasza 5

klaudiafj, ludzie są krótkowzroczni oraz mają, nie napiszę, gdzie, takie sprawy. Generalnie, bo są chlubne wyjątki oczywiście
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw kwi 19, 2018 12:29 Re: Pralcia zaprasza 5

Tylko, że ja tego nie rozumiem. Można być krótkowzrocznym w momencie jak się ma wiele przed sobą. My już nie mamy. Stoimy u progu zagłady. No, ale za pieniądze kupuje się milczenie też. Jak ktoś mi mówi, że świat jest piękny, to mam ochotę mu walnąć zdjęciami z tego pięknego świata zagnojonego przez nas. Wystarczy poszukać na własną rękę jak ten świat wygląda naprawdę :placz:

ps. zapomniałam, że w historii tamtej tamy jeszcze chodziło o prąd. Bo Afrykańczykom potrzebny we wioskach jest prąd :evil: To faktycznie ważne dla planety i dla maleńkich wiosek w Afryce - po co woda, kiedy jest prąd i można pooglądać TV. Niech ludzie nie żyją zgodnie z matką naturą tylko zgodnie z matką "cywilizacją", która nas wszystkich zabije.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw kwi 19, 2018 12:49 Re: Pralcia zaprasza 5

klaudiafj pisze:ps. zapomniałam, że w historii tamtej tamy jeszcze chodziło o prąd. Bo Afrykańczykom potrzebny we wioskach jest prąd :evil: To faktycznie ważne dla planety i dla maleńkich wiosek w Afryce - po co woda, kiedy jest prąd i można pooglądać TV. Niech ludzie nie żyją zgodnie z matką naturą tylko zgodnie z matką "cywilizacją", która nas wszystkich zabije.

Akurat z prądem jest inaczej, nie do telewizji jest tam potrzebny. Zacytuję mądrzejszych ode mnie:
"620 mln pozbawionych prądu mieszkańców Afryki nie ma w domu lodówki, kuchenki do gotowania ani wiatraka, o klimatyzacji nie wspominając. Gotują na domowych paleniskach, do których wkładają drewno, słomę, czasem łajno. Powstałe w ten sposób szkodliwe związki unoszące się w domostwach przyczyniają się do śmierci 600 tys. Afrykanów rocznie, z czego połowa to dzieci poniżej 5 roku życia."
My mamy prąd... a on jest potrzebny np. w najmniejszym szpitalu, zresztą nie będę przecież pisać o oczywistościach.
Ostatnio edytowano Czw kwi 19, 2018 12:54 przez MalgWroclaw, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw kwi 19, 2018 12:53 Re: Pralcia zaprasza 5

To woda jest potrzeba Afryce. Woda, która nawodni ziemie i da możliwość przeżycia zwierzętom i ludziom. Ludziom w lepiankach żyjącym we własnych wioskach nie jest potrzebny prąd. Oni są szczęśliwi żyjąc tak jak żyją.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw kwi 19, 2018 12:55 Re: Pralcia zaprasza 5

klaudiafj pisze:To woda jest potrzeba Afryce. Woda, która nawodni ziemie i da możliwość przeżycia zwierzętom i ludziom. Ludziom w lepiankach żyjącym we własnych wioskach nie jest potrzebny prąd. Oni są szczęśliwi żyjąc tak jak żyją.

klaudiafj, co Ty piszesz, zastanów się, poczytaj trochę, zorientuj. Bo to, co piszesz, jest bez sensu.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw kwi 19, 2018 12:56 Re: Pralcia zaprasza 5

Przeczytałam cytat i powiem tak, że nie wiem jak ludzie przeżyli tyle tysięcy lat bez tegoż cudownego prądu. Hmm... chyba mieli wodę i cały zdrowy ekosystem.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw kwi 19, 2018 12:58 Re: Pralcia zaprasza 5

klaudiafj pisze:Przeczytałam cytat i powiem tak, że nie wiem jak ludzie przeżyli tyle tysięcy lat bez tegoż cudownego prądu. Hmm... chyba mieli wodę i cały zdrowy ekosystem.

Ty masz prąd. Ja też. Uważam, że to kończy dyskusję, bo ona nie ma podstaw wiedzy. Ja mam znikomą i muszę ją uzupełniać, Ty nie masz. Obejrzyj może parę filmów dokumentalnych. Czuję się bezradna.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw kwi 19, 2018 12:59 Re: Pralcia zaprasza 5

Właśnie w tym rzecz, że oglądam ;)
I nie musisz czuć się "bezradna" - to, że mam własne zdanie, nie znaczy że mam zero wiedzy.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw kwi 19, 2018 13:00 Re: Pralcia zaprasza 5

klaudiafj pisze:Właśnie w tym rzecz, że oglądam ;)


To nie to, co powinnaś. Naprawdę z pozycji białego człowieka patrzysz na świat.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 136 gości