Nawracający problem z uchem.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 07, 2018 18:13 Nawracający problem z uchem.

Witam wszystkich, jestem tu po raz pierwszy. Od 6 tygodni mam kotkę Maine Coon. Drugiego dnia gdy leżała i mocno wykręciła główkę to zauważyłam czarny czop wystający z ucha, był głęboko. Po usunięciu zaczęła wypływać brązowa wydzielina. U weterynarza świerzb został wykluczony. Podawaliśmy Oridermyl. Uszko zagoiło się. Ale po tygodniu nastąpił nawrot a do tego zapalenie dziąseł bo akurat wymienia ząbki i zapalenie górnych dróg oddechowych. Po antybiotyku kicia znów była zdrowa ale po tygodniu nastąpił kolejny nawrot. Tym razem dużo było ropy. Kotek mało się bawi, chowa się. Pobralysmy wydzielinę. W przyszłym tygodniu wyniki. Dostała tez Zylexis dwie dawki. Martwię się bardzo, wszyscy szalejemy za kotkiem. Boje się, ze nam odejdzie. Poprzedni kotek był u nas tylko trzy tygodnie bo przyszedł już do nas z FIP. Po usunięciu wszystkich rzeczy po tamtej kici i wyszorowaniu mieszkania wzięliśmy tę kicie i tez przyszła chora :( Jakiś pech straszny :( Mize ktoś miał podobny problem? Na 99% to grzyb. A to ciężkie do wyleczenia. :(

Asiek777

 
Posty: 3
Od: Śro lut 07, 2018 14:25

Post » Śro lut 07, 2018 20:47 Re: Nawracający problem z uchem.

A co hodowca na to? Kontaktowałaś się z nim? Powinnaś w pierwszej kolejności. On w wypadku swoich kotów i doświadczenia winien mieć największą wiedzę w tej materii. Może coś podpowie. Poza tym kota przyszła ,tak zrozumiałam, już z uszami chorymi.Może chorowała juz wcześniej. Nie była na przeglądzie przed oddaniem do domu? Nic wet nie zauważył?
Wydzielina poszła na posiew i ew antybiogram? Nic w uchu nie rośnie? Nie ma polipów? Czy innej francy?
Co to za hodowla?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lut 07, 2018 20:49 Re: Nawracający problem z uchem.

Drobna uwaga - czasami problemy z uszami mogą być objawem alergii pokarmowej.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33188
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro lut 07, 2018 21:16 Re: Nawracający problem z uchem.

ASK@ nie widać polipów. Jak wyleczę ucho to sprawdzimy. Hodowcy powiedziałam. Nic się nie działo wcześniej chociaż kot miał pierwsze szczepienie w wieku trzech miesięcy co chyba jest dziwne, późno. Po pokazaniu zdjęcia już nie odpisują. Ten czop nie był zauważalny. Po poprzednim kotku tego sprawdziłam z latarka dokładnie i tylko przy latarce to zauważyłam. Nie było innych oznak, kotek wariujący, dorodny. Nawet teraz co tydzień przybiera 150g a w ostatnim tygodniu nawet 300g. Zobaczymy w poniedziałek co wyjdzie z posiewu i co antybiogram pokaże.

MB&Ofelia póki co jedno chore. Niby wygląd wydzieliny wskazuje na grzyba. Ale tez się zastanawiałam nad alergia.

Asiek777

 
Posty: 3
Od: Śro lut 07, 2018 14:25

Post » Śro lut 07, 2018 21:58 Re: Nawracający problem z uchem.

ASK@ pisze:A co hodowca na to? Kontaktowałaś się z nim? Powinnaś w pierwszej kolejności. On w wypadku swoich kotów i doświadczenia winien mieć największą wiedzę w tej materii. Może coś podpowie. Poza tym kota przyszła ,tak zrozumiałam, już z uszami chorymi.Może chorowała juz wcześniej. Nie była na przeglądzie przed oddaniem do domu? Nic wet nie zauważył?
Wydzielina poszła na posiew i ew antybiogram? Nic w uchu nie rośnie? Nie ma polipów? Czy innej francy?
Co to za hodowla?


Odpisałam, ale nie widać mojej odpowiedzi jeszcze :(

Asiek777

 
Posty: 3
Od: Śro lut 07, 2018 14:25




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue i 136 gości