Nagła zmiana zachowania kota. Proszę o pomoc

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 02, 2018 13:30 Nagła zmiana zachowania kota. Proszę o pomoc

Bardzo proszę o pomoc. Jestem właścicielką 11 letniego persa (jest tokastrat). Zawsze jak to kot, wyznaczał kiedy mamy mu okazywać pieszczoty, ale nigdy nie siadywał nam na kolanach, od zawsze też mieszkamy w tym samym mieszkaniu.

Od około 2 tygodni, kot przesiaduje tylko w jednym pokoju, nie wita nas na powitanie i nie wychodzi z pokoju gdy nie ma potrzeby fizjologicznej lub gdy nie jest głodny, 2 razy również poszedł spać do swojej kuwety!

Po zjedzonym posiłku w kuchni ucieka od razu do swojego pokoju.

Czasem przynosimy go na rękach do salonu i o dziwo siedzi nam godzinami na kolanach (łasząc się do nas), a następnie znowu ucieka do swojego pokoju.

Dziś zaniosłam go na balkon, posiedział około pół godziny, wszedł do salonu, zrobił kilka kroków jak kiedyś, a następnie chyba sobie coś przypomniał i uciekł "do siebie".

Dodam, że nie zmieniła się nasza sytuacja rodzinna, mieszkamy we dwójkę, oboje jesteśmy zakochani w naszym kocie i nie wiemy co mogło wpłynąć na jego zachowanie.

Kot ma dalej dobry apetyt, załatwia się również bez problemu. Pół roku temu ze względu na wiek zrobiłam mu całą diagnostykę i wyniki wyszły ok, jedynie ze względu na nerki, lekarz zalecił do zwykłej karmy dosypywać trochę specjalistycznej karmy na nerki.



Czy ktoś ma jakąś radę, zaczynam się o niego martwić :(?

esminka

 
Posty: 2
Od: Pt lut 02, 2018 13:29

Post » Pt lut 02, 2018 14:02 Re: Nagła zmiana zachowania kota. Proszę o pomoc

mysle ze powtorz badania krwi i usg
a co to źa karma
moze ona pogorszyla sprawe
karm na nerki jest duzo

anka1515

 
Posty: 4083
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lut 02, 2018 14:44 Re: Nagła zmiana zachowania kota. Proszę o pomoc

Karma to:
Royal Canin Renal Special Feline - Veterinary Diet

Dziękuje za radę.

esminka

 
Posty: 2
Od: Pt lut 02, 2018 13:29

Post » Pt lut 02, 2018 14:52 Re: Nagła zmiana zachowania kota. Proszę o pomoc

Od razu zastrzegam, że nie jestem wetem ani szczególnym specjalistą. Ale od weta kiedyś usłyszałam, że jeśli zachodzi potrzeba podawania specjalistycznej karmy na nerki, to mieszanie jej z inną nie jest zasadne. Skuteczność karmy specjalistycznej spada.

Natomiast co do zachowania, to na pewno nie dzieje się to bez przyczyny. Nie wiem, co znaczy "pełna diagnostyka", ale poszłabym w kierunku USG, rtg, badanie moczu, szczegółowe badania krwi. I mimo wszystko szukałabym jakichkolwiek zmian w otoczeniu, nawet najdrobniejszych i pozornie zupełnie nieistotnych.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016 i 61 gości