koniec

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 19, 2018 22:06 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

Zefir pisze:Z tego Marcelka niezły kaskader :ryk:

Pani mówi, że z Marcelka jest solidny zbój :D

Funghi pisze:Aż musiałam w postach zawrócić bo wczoraj czytałam, że Kania wróciła a tu od razu adopcja. Myślałam, że to inny kot :oops: Marcel ma piękny, długi ogon. A Pani długo szukała kota dla Marcela czy to spontaniczna decyzja?

Pani kota dla Marcelka szukała około 2 tygodni.
Dzwoniła po różnych domkach tymczasowych, fundacjach, ale KaniaVelMalwinka skradła jej serduszko od pierwszego wejrzenia :)

Funghi witamy na wąteczku, miło że nas czytacie.
ser_Kociątko
 

Post » Wto lut 20, 2018 11:38 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch wrócił z adopcji! CZ.2

ser_Kociątko pisze:
Ziemosław pisze:Dlaczego wróciła?



Oficjalny powód to alergia faceta.

Jejku ja też mam alergie na moje koty jak cholera.
Szczególnie jak jakiegos nowego mam. Bagi tez mnie uczulala chyba z tydzien.
2x wiecej wziewów na astme, Allertec, krople do oczu i po 2 tygodniach organizm sie do alergenu przyzwyczaja.
W testach alergicznych tez mi wyszlo uczulenie na kota ale od razu mojej doktor powiedziałam ze koty zostają. Innej mowy nie ma :D
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto lut 20, 2018 11:43 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

Ale to wszystko jest jeszcze kwestią chęci.
A jak chęci nie ma to i każdy powód jest dobry do oddania ;)

No w każdym razie dzisiaj znów dostałam zdjęcia Malwinki. Jest wszystko super ekstra. Malwinka na pewno nie wróci. Z Marcelkiem szaleje. Pani mówi, że jest tak jakby mieszkała tam od zawsze :)
ser_Kociątko
 

Post » Wto lut 20, 2018 11:43 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

Kaniu obyś już nie wracała <3

Chociaż jesteś cudna na maxa ale bądź już w swoim domku. Cioteczka Ci życzy :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto lut 20, 2018 11:46 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

Ależ dobrze, że kotkę oddali szybko, znalazła super domek. Widocznie tak miało być, dla dobra kotki. Widać, że poprzedni domek jej nie chciał, każdy powód jest dobry. Ja bym nawet kotkę zabrała, gdyby powiedzieli, że nie podoba im się plamka na prawym boku, czy coś innego. Udana adopcja to kot akceptowany, kochany, wtedy jest pełnia szczęścia. W dodatku ma kocie towarzystwo, tylko się cieszyć.

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto lut 20, 2018 11:48 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

Dokładnie tak.
Trzeba się cieszyć, że ma kochany, akceptujący domek. Ma kociego kumpla w swoim wieku. Dokocenie przebiegło błyskawicznie i idealnie.
ser_Kociątko
 

Post » Wto lut 20, 2018 11:50 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

A moja Bagi wydrapała sobie rany na pyszczku.
I aż mnie serce boli jak sie okaze ze nagle sie na kurczaka uczuliła :roll:

Wtedy nie wiem co ja z nia zrobie :placz: :placz: :placz:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto lut 20, 2018 11:51 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

Pokaż fotkę tego wydrapania, może coś się uda ustalić ;)
ser_Kociątko
 

Post » Wto lut 20, 2018 11:52 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

ser_Kociątko pisze:Pokaż fotkę tego wydrapania, może coś się uda ustalić ;)

U mnie na wątku są dwie fotki
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto lut 20, 2018 11:53 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

Idę zobaczyć ;)
ser_Kociątko
 

Post » Wto lut 20, 2018 11:53 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto lut 20, 2018 12:22 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

ser_Kociątko pisze:
Zefir pisze:Z tego Marcelka niezły kaskader :ryk:

Pani mówi, że z Marcelka jest solidny zbój :D

Funghi pisze:Aż musiałam w postach zawrócić bo wczoraj czytałam, że Kania wróciła a tu od razu adopcja. Myślałam, że to inny kot :oops: Marcel ma piękny, długi ogon. A Pani długo szukała kota dla Marcela czy to spontaniczna decyzja?

Pani kota dla Marcelka szukała około 2 tygodni.
Dzwoniła po różnych domkach tymczasowych, fundacjach, ale KaniaVelMalwinka skradła jej serduszko od pierwszego wejrzenia :)

Funghi witamy na wąteczku, miło że nas czytacie.


Podczytuję już długo ale okazji nie było do odezwania. I moja wiedza jest na niskim poziomie więc się dokształcam. Temat alergii jest mi bardzo bliski. Mój narzeczony też mówi, że ją ma. Ale póki nie zobacze powtórzonych testów to nie uwierze. Pies york nie działa na niego alergicznie, a z moimi kotami nie ma kontaktu oprócz sierści na moich ubraniach. Takie tam osobiste odczulanie przeprowadzam :ryk: Temat długi i zawiły. Może partner tamtej dziewczyny postawił jej ultimatum, że albo kot albo on. Dobrze, że Kania już ma kochający domek.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Wto lut 20, 2018 12:29 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

Funghi pisze: Temat alergii jest mi bardzo bliski. Mój narzeczony też mówi, że ją ma. Ale póki nie zobacze powtórzonych testów to nie uwierze. Pies york nie działa na niego alergicznie, a z moimi kotami nie ma kontaktu oprócz sierści na moich ubraniach.

Alergeny są ślinie kociej a nie w sierści :D
Ale alergia na prawdę nie przeszkadza w posiadaniu kota a nawet dwóch :D
Ja ma i żyje. Czasem mnie bardziej dusi w piersiach ale wezmę leki i dalej mogę tulić swoje futra :D
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto lut 20, 2018 12:35 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

MonikaMroz pisze:
Funghi pisze: Temat alergii jest mi bardzo bliski. Mój narzeczony też mówi, że ją ma. Ale póki nie zobacze powtórzonych testów to nie uwierze. Pies york nie działa na niego alergicznie, a z moimi kotami nie ma kontaktu oprócz sierści na moich ubraniach.

Alergeny są ślinie kociej a nie w sierści :D
Ale alergia na prawdę nie przeszkadza w posiadaniu kota a nawet dwóch :D
Ja ma i żyje. Czasem mnie bardziej dusi w piersiach ale wezmę leki i dalej mogę tulić swoje futra :D


To będzie mój argument żeby się jednak nie odkłaczać jak się będzie czepiał. Raz na wakacjach polizał go w dłoń kot gospodyni i wyskoczyła alergia kontaktowa. Małe krostki i zaczerwienienie w miejscu liźnięcia. Wyglądało jak poparzenie pokrzywą.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Wto lut 20, 2018 12:37 Re: Plagi egipskie spadły! Kaniuch pojechał do nowego domku

Funghi pisze:
MonikaMroz pisze:
Funghi pisze: Temat alergii jest mi bardzo bliski. Mój narzeczony też mówi, że ją ma. Ale póki nie zobacze powtórzonych testów to nie uwierze. Pies york nie działa na niego alergicznie, a z moimi kotami nie ma kontaktu oprócz sierści na moich ubraniach.

Alergeny są ślinie kociej a nie w sierści :D
Ale alergia na prawdę nie przeszkadza w posiadaniu kota a nawet dwóch :D
Ja ma i żyje. Czasem mnie bardziej dusi w piersiach ale wezmę leki i dalej mogę tulić swoje futra :D


To będzie mój argument żeby się jednak nie odkłaczać jak się będzie czepiał. Raz na wakacjach polizał go w dłoń kot gospodyni i wyskoczyła alergia kontaktowa. Małe krostki i zaczerwienienie w miejscu liźnięcia. Wyglądało jak poparzenie pokrzywą.

Zawsze może sie odczulać u alergologa :)
Albo allertec i wapno wypić :D
Chociaz mi sie też wydaje że to w głowie trzeba mieć też odpowiednie podejście do tego. Sposób myślenia w tej kwestii też jest ważny. Bo jak Twój chłopak sie zaweźmie i uprze w temacie kociej alergii to nie poradzisz nic.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: grubysnake i 72 gości