Dokocenie pomocy !!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 10, 2018 22:57 Dokocenie pomocy !!

Witam bardzo proszę was o pomoc!
Mam w domu ponad 2 letniego kocura (wykastrowanego) a od grudnia również ponad półroczna kotkę.( wysterylizowana) Oba adoptowane że schroniska. Marcel nie akceptuje jednak Milki. Rzuca się na nią, reaguje agresja na jej zabawę, czy korzystanie z kuwety( chociaż są dwie osobne) jak również to jak Milka gdzieś wskakuje albo przychodzi do nas. Czytałam na waszym forum o kroplach Bacha ale nie wiem czy tak po prostu mogę je kupić i stosować? I czy powinnam udać się z tym do weterynarza? Czasem tak ostro na nią zaskakuje że ona ma drapniecie przy oku a on w odwecie dostal w nosek. Nie chciałabym aby stało się któremus coś zlego:(

pauladaniel84

 
Posty: 3
Od: Śro sty 10, 2018 22:49

Post » Czw sty 11, 2018 7:14 Re: Dokocenie pomocy !!

Rozumiem, że nie stosowałaś izolacji? Jeśli tak to nie dostatecznie długo. Kot nowy powinien być zamknięty w osobnym pomieszczeniu. Przyzwyczaja się je do siebie przez wymianę zapachów. Na przemienne głaskanie, wymieniane posłanek, zabawek, swoich rzeczy które specjalnie zostawiamy, przez zamianę kuwet. Potem się je na przemian wypuszcza. Rezydent powinien być zamknięty a małą chodząc zostawia swój zapach Jednocześnie poznając jego. Potem ona wraca do siebie a kot obwąchuje. Następnym krokiem jest poznanie kotów przez uchylone drzwi. Krótkie wypuszczanie pod kontrolą. Jak jest dobrze to coraz dłuższe . Wspólne zabawy , najlepiej wędka. Ona bardzo integruje. Karmienie smaczkami, stawianie miseczek coraz bliżej... Nowy kot przyniósł ze sobą nowe zapachy. Obce i "groźne" więc rezydent nie musi się cieszyć z tego. Może do tego kotka nie dawno była kastrowana i capi hormonami co wzbudza niepokój. Źle przeprowadzona izolacja ma wpływ na koty. Musisz wykazać się teraz wielką cierpliwością i może należy zacząć od nowa koty do siebie przekonywać.

Krople Bacha robi forumowa ryśka ,jest behawiorysta - Magdalena Nykiel, na pewno zna sie na kotach Na zamówienie i dobrane do charakteru kotów. Cudu nie oczekuj bo homeopatia nie działa od ręki tylko czasu trzeba i systematyczności.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 11, 2018 10:50 Re: Dokocenie pomocy !!

To co najlepiej zrobić w tej sytuacji??

pauladaniel84

 
Posty: 3
Od: Śro sty 10, 2018 22:49

Post » Czw sty 11, 2018 14:35 Re: Dokocenie pomocy !!

Odizolować koty. Później bardzo powoli integrować je ze sobą. Może to zająć kilka miesięcy.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Czw sty 11, 2018 20:44 Re: Dokocenie pomocy !!

Ok dziękuję

pauladaniel84

 
Posty: 3
Od: Śro sty 10, 2018 22:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 121 gości