Mój MCO Kocurek problem z wagą

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 07, 2018 22:44 Mój MCO Kocurek problem z wagą

Mam bardzo poważne pytanie do właścicieli kotów rasy main coon!
Mój Kocurek Aslan (Alvaro Baltic Cat* z Hodowli rej.w CCF) ma ROK I SZEŚĆ MIESIĘCY, OSTATNIMI czasy zauważyłam że najprawdopodobniej traci na masie. Podczas głaskania zaczęły być wyczuwalne kości kręgosłupu oraz żebra jak nigdy dotąd... problem stanowi w tym że mój urwis nie wykazuje żadnych objaw że coś jest nie tak, załatwia się normalnie, je dużo swojej karmy royal Canin, dostaje mięsko (dietę ma zroznicowana w każdym bądź razie). Nie rozumiem tylko czemu wyszczuplał tak drastycznie!? Martwię się i będę z nim w najbliższych dniach jechać do weterynarza... Ale może u kogoś z was sytuacja wyglądała podobnie??? Kot bawi się się z drugą kotką i naprawdę nie mam powodówdo tego żeby coś cokolwiek podejrzewać oprócz tej wagi! 5.8 kg pamiętam jak kilka mscy temu przy braniu go na ręce wyczuwalna była masa...a teraz odnoszę wrażenie że sama skóra i kości! :placz:

Jm Boo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Od: Nie sty 07, 2018 20:51

Post » Pon sty 08, 2018 7:19 Re: Mój MCO Kocurek problem z wagą

To jest BARDZO wyraźny objaw choroby, nie ma absolutnie co czekać na następne, trzeba z nim jak najszybciej jechać do dobrego lekarza i jeśli ten sam nie zaproponuje - domagać się badań. I nie czekałabym na te "najbliższe dni" tylko zrobiłabym to już dzisiaj!

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon sty 08, 2018 8:49 Re: Mój MCO Kocurek problem z wagą

Blue pisze:To jest BARDZO wyraźny objaw choroby, nie ma absolutnie co czekać na następne, trzeba z nim jak najszybciej jechać do dobrego lekarza i jeśli ten sam nie zaproponuje - domagać się badań. I nie czekałabym na te "najbliższe dni" tylko zrobiłabym to już dzisiaj!

Blue ma świętą rację. Wet i badania.
Jak kot przestanie jeść i pić czyli pojawią się inne niepokojące objawy to choroba już będzie rozbuchana. Koty długo zachowują "twarz" w niedomaganiach.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sty 08, 2018 11:59 Re: Mój MCO Kocurek problem z wagą

Blue pisze:To jest BARDZO wyraźny objaw choroby, nie ma absolutnie co czekać na następne, trzeba z nim jak najszybciej jechać do dobrego lekarza i jeśli ten sam nie zaproponuje - domagać się badań. I nie czekałabym na te "najbliższe dni" tylko zrobiłabym to już dzisiaj!


Tak jak napisała Blue - nie ma co czekać - natychmiast do dobrego weta !
Jeśli jesteś z Warszawy, to mogę podać namiary na wspaniałą lecznicę, gdzie choroby MCO są im doskonale znane ...
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 08, 2018 11:59 Re: Mój MCO Kocurek problem z wagą

ASK@ pisze:
Blue pisze:To jest BARDZO wyraźny objaw choroby, nie ma absolutnie co czekać na następne, trzeba z nim jak najszybciej jechać do dobrego lekarza i jeśli ten sam nie zaproponuje - domagać się badań. I nie czekałabym na te "najbliższe dni" tylko zrobiłabym to już dzisiaj!

Blue ma świętą rację. Wet i badania.
Jak kot przestanie jeść i pić czyli pojawią się inne niepokojące objawy to choroba już będzie rozbuchana. Koty długo zachowują "twarz" w niedomaganiach.



Dokładnie tak jest !!
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 10, 2018 22:26 Re: Mój MCO Kocurek problem z wagą

Co z kotem?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości