Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 29, 2018 18:56 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

ewkkrem pisze:
Femka pisze:Spokojnie, nie odbierają, jeśli kotu nie dzieje się krzywda :D

A jak wygląda sytuacja, gdy trzeba podejmować decyzje co do leczenia? No i tfu, tfu ewentualnie eutanazji? ( Pytam teoretycznie bo myślałam kiedyś o tymczasowaniu ale coraz mniej mi się to podoba). Z jednej strony pomoc finansowa (w moim przypadku nie do przecenienia) a z drugiej brak możliwości podejmowania decyzji. Takie ubezwłasnowolnienie a sytuacje mogą być różne. Dwukrotnie podejmowałam decyzję o eutanazji. Żadna fundacja nie widzi zwierzaka 24h na dobę i nie musi patrzeć na ich cierpienia. Ja nie musiałam czekać z ostateczną decyzją.
Przepraszam, że tak smutno piszę ale pożądam wiedzy jak to jest z fundacjami. Pan google różnie gada.
ewkkrem.

Mysle, ze wszystko zalezy od fundacji.
Mialam adoptowana Czarna(z azylu w Konstancinie) i Leosia (od ryśki, nie pamietam, miaukot to byl?) i Leosia 2 (ze stwoarzyszenia start), teraz jestem dozywotnim domem tymczasowym dla Filemona (Fundacja Jokot). I nie mialam nigdy zadnych problemow. Przy adoptowanych kotach nik nie podejmowal decyzji poza mna, o leczeniu, eutanazji. Oczywiscie informowalam fundacje, bo poza Czarna pzoostawalam w ciaglym kontakcie pokazujac, ze kocio szczesliwy.

W przypadku Filemona jako dom tymczasowy jestem zobowiazana konsultowac decyzje. Ale nie oszukujmy sie i tak ja jestem najbardziej wladne je podejmowac i tak jest. Agnesca, ktora mi Filka dała, jedynie pomaga, nie przeszkadza. Nie ma sie czego bac.

Ja mysle, ze w przypadku Ponczka chodzi raczej o niedotrzymanie warunkow podpisanych, ze kot mial byc wychodzacy tylko pod kontrola, a sytuacja sie zmienia. Tez bym o tym informowala i sprawe przegadala.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84800
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie kwi 29, 2018 18:57 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

Przy adopcji Leona 2 podawalam namiary na osobe, ktora w przypadku mojej smierci kota im odda.

Filek jest Jokotkowym kotkiem, wiec gdyby nie daj cos sie stalo, to wiadomo.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84800
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie kwi 29, 2018 20:22 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

zuza pisze:
Ja mysle, ze w przypadku Ponczka chodzi raczej o niedotrzymanie warunkow podpisanych, ze kot mial byc wychodzacy tylko pod kontrola, a sytuacja sie zmienia. Tez bym o tym informowala i sprawe przegadala.

No nie dajmy się zwariować. Kontrola kota w ogrodzie? W wolnej przestrzeni? To się nie da!!!
Wystarczy, jak Femka zakorzeni w Ponczku, że TU WŁAŚNIE jest jego dom. Tu właśnie jest jego micha, i jego terytorium. Jak to załapie będzie ok. A Ponczek jest mądry!!!
Wierzę.
ewkkrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie kwi 29, 2018 20:37 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

Po kilku dniach znikania Ponczka w obawie, że go złapię, ten weekend upłynął z Ponczkiem wylegującym się na tarasie. Chyba ostatecznie przestał się obawiać niewoli.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Nie kwi 29, 2018 20:44 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

Uffff jakie jedzonko dostal chudziaczek w nagrode :lol:
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101791
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie kwi 29, 2018 21:39 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

ewkkrem pisze:
zuza pisze:
Ja mysle, ze w przypadku Ponczka chodzi raczej o niedotrzymanie warunkow podpisanych, ze kot mial byc wychodzacy tylko pod kontrola, a sytuacja sie zmienia. Tez bym o tym informowala i sprawe przegadala.

No nie dajmy się zwariować. Kontrola kota w ogrodzie? W wolnej przestrzeni? To się nie da!!!
ewkkrem.

Da sie. Sa ogrody calkowicie wykluczajace wyjscie i wejscie bez nadzioru. Nie zawsze sue da ale nie jest tak ze zupelbue i nivdy sie nie da.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84800
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon kwi 30, 2018 11:15 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

jaki mądry Ponczuś :D
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 9999
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

Post » Śro maja 02, 2018 20:28 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

Ujawniam się jako cicha podczytująca. Może by Ponczka jeszcze bardziej podtuczyć? Tłuszcz jako balast zniechęci Ponczka do wycieczek. On chyba stosunkowo niedawno wykastrowany także jak wywietrzeją hormony plus dodatkowe obciążenie i Pączek będzie Pączkiem stacjonarnym. A poważnie trzymam mocno kciuki żeby się wszystko ułożyło z tym wielkokotem.
KOCI IDEAŁ zagnieździł się w moim domku.
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=184194

enig

Avatar użytkownika
 
Posty: 483
Od: Pon lut 12, 2018 19:58
Lokalizacja: Gdynia / Warszawa

Post » Śro maja 02, 2018 21:29 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

Cześć, enig :D
Kategorycznie protestuję przeciw tuczeniu Ponczka. KA-TE-GO-RYCZ-NIE. On już teraz jest wielkim tłuściochem. Poza tym chyba mu się odwraca, bo od momentu, jak go już nie ścigam, przestał uciekać i dzisiaj na przykład, po całym dniu spędzonym na działce, od ponad godziny śpi jak zabity na górze. Jest prawdopodobieństwo, że pójdzie mu jak Menelowi. Menel przez pierwsze 2-3 tygodnie od wypuszczenia z więźnia, demonstrował swoją pogardę dla niewoli i przesiadywał gdzieś całymi godzinami.

Aha, mam nadzieję, że nie dołączysz do loży szyderców obecnych w tym wątku i zdecydowanie staniesz po mojej stronie. :lol:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Śro maja 02, 2018 21:56 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

A Ziuty nadal nie widujesz?
Państwo nie może prowadzić człowieka do zbawienia na smyczy, bo to jest wbrew Konstytucji

evanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 54227
Od: Pt gru 13, 2002 16:16
Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Post » Śro maja 02, 2018 22:20 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

Nie i zaczęłam się niepokoić. Przymierzam się do wyciągnięcia jej w dzień z apartmą.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Śro maja 02, 2018 22:59 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

A tak wolno? Co mowia jezoznawcy?
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101791
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw maja 03, 2018 9:28 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

Nic jej się nie stanie. Najwyżej będzie zła i na mnie nafuka.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Czw maja 03, 2018 9:42 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

No to napisz jak akcja zaczepiania Ziuty, bo to rzeczywiscie wydaje sie niepokojace, ze jej nie widac.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84800
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw maja 03, 2018 9:59 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- Dylematy kotka FIV+

zuza, myślę o tym od jakiegoś czasu i powiem Ci, co mnie powstrzymuje. Boję się, co zobaczę.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, grubysnake i 65 gości