Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 23, 2018 23:04 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Odpowiem hurtem.

Czasy mamy takie, że nie ma problemu z pracą, a wręcz przeciwnie. Argument, że dwójka dzieci, nie przekonuje mnie. Niepracujący mąż dzisiaj to zwykły leń, a nie ofiara bezrobocia, bo ono nie istnieje, za to firmy ograniczają działalność ze względu na brak rąk do pracy. Jeśli ten pan nie może znaleźć pracy, zapraszam do kontaktu, zarobić można 4 tysiące. W sytuacji, gdy żona sama utrzymuje męża i dwoje dzieci, chyba warto. Przynajmniej 3 - 4 oferty pracy.

Nie rozmawiamy o braku przyzwoitości policji, tylko o bezprawnym działaniu, działaniu wbrew prawu. Możemy oczywiście potraktować łamanie rąk (celowe) jako jednostkowy incydent, nic nieznaczący w anielskości policjantów, ale tej ryzykownej tezie przeczą dziesiątki prób zastraszeń przez legitymowanie demonstrantów albo tylko dlatego, że ktoś zadaje niewygodne pytanie na partyjnym spędzie.
Rozmawiamy o nie tylko bezprawnych, ale żenujących pościgach za "koszulkowymi zbrodniarzami" i braku reakcji na palenie kukły żyda czy wieszanie na szubienicy portretów polityków nielubianej partii. To tyle na temat "incydentalności" bezprawnych działań bojówkarzy przeciwko obywatelom.


W obronie swoich wynagrodzeń policjanci jakimś cudem zdobyli się na odwagę, żeby protestować, grozić strajkiem. Śląsk pokazuje, że jak się n ie chce uczestniczyć w łamaniu prawa, to można tego uniknąć.

Także ten. To byłoby na tyle w kwestii obrony biednych, uciśnionych, zagubionych współczesnych zomowców.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Czw sie 23, 2018 23:19 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Mąż jaki jest, to nie mój wybór, ale to kolejna praca, w której ma niefart do umów/ oszustw/ niewypłacania pensji. Także w sumie pracuje, tylko kasy z tego nie ma.
To jest Wisła, małe miasteczko, tam z pracą nie tak różowo ponoć. Znaczy w sezonie to nawet, fizyczna, ale poza sezonem to ciężko.

Ja wierzę, że zostaje w policji dużo ludzi nadal dobrych, których podobnie jak nas przeraża to, co się dzieje. I protestują, dostają po dniówkach, dostają gorsze zmiany (koleżanka przez trzy tygodnie nie widziała dzieci, bo miała zmiany od ich wyjścia z przedszkola do usypiania + weekendy), blokuje im się dodatki, zarabiają psie pieniądze. I pewnie część z nich się łamie i uciekają, chociaż wierzyli w "dobrego policjanta", a część się łamie i przymyka oczy na to, co się dzieje.
Bo przecież nie jest tak, że wszyscy stoją i łamią ręce na tych demonstracjach. Reszta "tylko" stoi i nic nie robi, a potem sobie może mówić, że "ja nic nie zrobiłem". Ano nic...
A innych "zarząd" nie wysyła do "ochrony" demonstracji, bo się nie nadają, bo by właśnie protestowali, może powstrzymywali kolegów. A potem w relacjach wierzą kolegom, że się demonstrujący rzucali, byli agresywni, atakowali - bo tak działają ludzie, że wierzą w to, co im łatwiej.
Nie umiem oceniać "wszystkich razem", muszę wierzyć w dobre jednostki, chyba żeby nie zwariować.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt sie 24, 2018 7:37 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Femka pisze:
Nie rozmawiamy o braku przyzwoitości policji, tylko o bezprawnym działaniu, działaniu wbrew prawu. Możemy oczywiście potraktować łamanie rąk (celowe) jako jednostkowy incydent, nic nieznaczący w anielskości policjantów, ale tej ryzykownej tezie przeczą dziesiątki prób zastraszeń przez legitymowanie demonstrantów albo tylko dlatego, że ktoś zadaje niewygodne pytanie na partyjnym spędzie.
Rozmawiamy o nie tylko bezprawnych, ale żenujących pościgach za "koszulkowymi zbrodniarzami" i braku reakcji na palenie kukły żyda czy wieszanie na szubienicy portretów polityków nielubianej partii. To tyle na temat "incydentalności" bezprawnych działań bojówkarzy przeciwko obywatelom.


Oczywiście, że rozmawiamy również o braku przyzwoitości policjantów, bo o tym pisała Olat. Ponoć przyzwoici ludzie nie zostają policjantami i .... komornikami.

Nie pomoże w tym przypadku szydera na temat "anielskości policjantów", po prostu nie przechodzi zderzenia z rzeczywistością.

Jeden przypadek złamanej reki, pozostaje incydentem, bo zdarzył się raz i dotyczy jednej ręki, a nie rąk.
Legitymowanie osób na demonstracjach nie zawsze jest bezprawne, możemy się nie zgadzać, ale to blokowanie legalnie zgłoszonych demonstracji jest bezprawne. Koniec. Kropka. W takim przypadku każdy myślący człowiek liczy się z tym, że może zostać wylegitymowany i nie robi z tego powodu histerii.

Wszelkie inne przypadki "bezprawnego legitymowania w celu zastraszania" nadal są incydentami, a to znaczy, że nie biorą w tym udziału wszyscy policjanci wysłani na zabezpieczenie demonstracji.
Do koszulkowej akcji nawet się nie odniosę, bo stało się to, co stać się powinno, dzielnie broniący pomników przed znieważeniem, zostali zabici śmiechem.


Femka pisze:
Także ten. To byłoby na tyle w kwestii obrony biednych, uciśnionych, zagubionych współczesnych zomowców.


To znaczy uważasz, że obroniłaś tezę o konieczności bohaterskiego informowania policjantów, że są współczesnymi zomowcami?
Otóż nie. Tezy nie obroniłaś, nadal uważam, że puściły Ci nerwy w "obronie demokracji" w momencie, jak dostałaś zasłużony mandat od "wyłudzających kasę zomowców".

W życiu nie powiedziałabym, że stanę w obronie policjantów teraz, bo wnerwiały i smuciły mnie nie raz i nie dwa relacje w mediach które świadczyły o tym, że pisowcy robią, co mogą żeby politycznie wykorzystać Policję do zastraszania ludzi przeciwstawiających się ich "dobrej zmianie". Zawsze byłam dumna z tego, że ludzie którzy stoją po tej samej stronie, co ja, stoją po stronie prawdy, prawa, że tym się różnimy od władzy, że to nasz atut, to nas łączy.
Przykro mi, że zaczynają być wyłomy w tym moim idealistycznym obrazie, szkoda, że Ciebie właśnie widzę po tej stronie która z lekceważeniem i pogardą "walczy" ze "współczesnymi zomowcami", "bojówkarzami pisdzielskiej zmiany", "kulsonami/wycinaczami konfetti/mordercami paralizatorem/konnymi jeźdźcami z anielskimi skrzydłami", "wyłudzaczami pieniędzy", "złodziejami", "kurwami politycznymi", "sierotami obrzyganami", poniżając policjanta z drogówki który wlepia zasłużony mandat.

Tyle mojego komentarza o prawie i sprawiedliwości, prawdzie w wersji demokratycznej.
W sumie jeszcze tylko małe wyjaśnienie, odezwałam się dlatego, że odniosłam wrażenie, że chcesz się pochwalić tym, jak zachowałaś się w stosunku do policjanta z drogówki, że to było takie "WOW", bo wrzuciłaś lekceważące (eufemizm) epitety które zacytowałam powyżej. Dla mnie nie było WOW! i mnie nie przekonałaś.
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24141
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Pt sie 24, 2018 15:11 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Feebee, tym razem wezmę pod uwagę Twoją wrażliwość, żeby nie było, że znowu "zgasiłam jak świeczkę".
Tak, podtrzymuję swoją tezę: moim zdaniem w obecnych czasach przyzwoity człowiek nie zostaje policjantem (z uwzględnieniem wyjątków).
A komornikiem- w żadnych czasach. Podobnie płatnym donosicielem, alfonsem i jeszcze kilka profesji nie godzących się z moim poczuciem przyzwoitości mogłabym wymienić.


I jak dla mnie EOT (a ja jestem słowna).

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39232
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Pt sie 24, 2018 18:23 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Tez było więcej na nieszczęście.
Na przykład taka:
Olat pisze:(...)uważam, że porządni policjanci odeszli z tego zawodu.


I dedykuję Ci tę tezę:
Olat pisze:Wszelkie uogólnienia, że tak, cytując znanego pisarza, powiem "są cechą umysłów miałkich i niskich".
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24141
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Sob wrz 01, 2018 0:52 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Szalony Kot pisze:Mąż jaki jest, to nie mój wybór, ale to kolejna praca, w której ma niefart do umów/ oszustw/ niewypłacania pensji. Także w sumie pracuje, tylko kasy z tego nie ma.
To jest Wisła, małe miasteczko, tam z pracą nie tak różowo ponoć. Znaczy w sezonie to nawet, fizyczna, ale poza sezonem to ciężko.

Ja wierzę, że zostaje w policji dużo ludzi nadal dobrych, których podobnie jak nas przeraża to, co się dzieje. I protestują, dostają po dniówkach, dostają gorsze zmiany (koleżanka przez trzy tygodnie nie widziała dzieci, bo miała zmiany od ich wyjścia z przedszkola do usypiania + weekendy), blokuje im się dodatki, zarabiają psie pieniądze. I pewnie część z nich się łamie i uciekają, chociaż wierzyli w "dobrego policjanta", a część się łamie i przymyka oczy na to, co się dzieje.
Bo przecież nie jest tak, że wszyscy stoją i łamią ręce na tych demonstracjach. Reszta "tylko" stoi i nic nie robi, a potem sobie może mówić, że "ja nic nie zrobiłem". Ano nic...
A innych "zarząd" nie wysyła do "ochrony" demonstracji, bo się nie nadają, bo by właśnie protestowali, może powstrzymywali kolegów. A potem w relacjach wierzą kolegom, że się demonstrujący rzucali, byli agresywni, atakowali - bo tak działają ludzie, że wierzą w to, co im łatwiej.
Nie umiem oceniać "wszystkich razem", muszę wierzyć w dobre jednostki, chyba żeby nie zwariować.

Mam nadzieję, że tak jest. Ale jeśli ci "porządni" są tak nieliczni, to znowu potwierdzenie mojej tezy.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Sob wrz 01, 2018 0:54 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Feebee, żeby się odnieść, musiałabym napisać epistołę.
Odpowiem tylko tak: nie, nie masz racji, myślę inaczej, nie zgadzam się. I zostaję przy swoim oczywiście.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Pt wrz 14, 2018 20:59 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Uprzejmie informuję, że udaję się na urlop" rejs jachtem wzdłuż linii brzegowej Chorwacji. :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Podobno jacht luksusowy, a tanioszka, bo 1. będzie to po sezonie, 2. nie musimy płacić załodze, bo trzy osoby z naszej ośmioosobowej grupy mają uprawnienia do nawigacji i żeglują dużo i namiętnie.


uhuhuh, ale się cieszę.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Pt wrz 14, 2018 21:02 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Baw się dobrze i odpoczywaj
A potem wracaj cało i zdrowo
Miłych wrażeń życzę :)
Państwo nie może prowadzić człowieka do zbawienia na smyczy, bo to jest wbrew Konstytucji

evanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 54148
Od: Pt gru 13, 2002 16:16
Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Post » Pt wrz 14, 2018 21:10 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Dzięki.
Już nie pamiętam, kiedy wyjeżdżałam na urlop.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Pt wrz 14, 2018 21:13 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

To dobrze że tym razem się udało :)
Państwo nie może prowadzić człowieka do zbawienia na smyczy, bo to jest wbrew Konstytucji

evanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 54148
Od: Pt gru 13, 2002 16:16
Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Post » Pt wrz 14, 2018 21:28 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

dziennik pisz i zdjęcia rób :ok:
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt wrz 14, 2018 21:33 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

foty będą z telefonu :ok:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Pt wrz 14, 2018 21:45 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

na bieżąco czy dopiero po powrocie? ;)
Państwo nie może prowadzić człowieka do zbawienia na smyczy, bo to jest wbrew Konstytucji

evanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 54148
Od: Pt gru 13, 2002 16:16
Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Post » Pt wrz 14, 2018 21:54 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Jeśli będzie zasięg i będę umiała wstawić, to na bieżąco.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Nul i 121 gości