Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 21, 2018 14:15 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Femka pisze:Demosntrujący ryzykują nie tylko utratę pracy ale i zdrowia przez nadgorliwośc tych tępych zomowców.

http://netinfo24.pl/2018/08/16/nowe-prz ... -kobietom/
Państwo nie może prowadzić człowieka do zbawienia na smyczy, bo to jest wbrew Konstytucji

evanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 54144
Od: Pt gru 13, 2002 16:16
Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Post » Wto sie 21, 2018 16:22 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Ależ Femka o tym przypadku prawdopodobnie pisała, opisany 1 przypadek skręcenia ręki i 1 złamania, raz rozpylony gaz, eksploatowane na maksa.
Femka pisze:Policjanci to śmierdzące tchórze i ci, którzy milcząco dają przyzwolenie na agresję wobec obywateli i łamanie prawa, to wspólnicy łamiących ręce, szarpiących i spryskujących oczy gazem.



To nie jest tak, że nic się nie stało, bo stało się, choć policja bywa brutalna w stosunku do demonstrantów nie tylko w Polsce, niestety.
Chodzi tylko o to, czy ma sens i jest tak po ludzku sprawiedliwe, obarczanie wszystkich policjantów winą za te zdarzenia, nazywanie wszystkich agresorami, zomowcami, tępymi zamachowcami, partyjnymi bojówkarzami i współwinnymi za to, bo pracują w policji i ponoć są bierni, a mogliby coś zrobić. 8)

Tak, jak budzi mój sprzeciw traktowanie ludzi en masse jeśli chodzi o imigrantów, tak samo i wszyscy policjanci nie są tępymi zamachowcami/bandytami i agresja w stosunku do nich, choćby tylko słowna, jest po prostu nie fair. :roll:
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24138
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Śro sie 22, 2018 13:18 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

A ja uważam, że człowiek przyzwoity nie podejmie się pracy, która wymaga zachowań niegodnych, niezgodnych z poczuciem przyzwoitości.
Nie wyobrażam sobie porządnego komornika np :twisted:
Policję lubiłam i ogólnie miałam do nich zaufanie. Zanim zaczęli pełnić funkcję partyjnych ochroniarzy. Przykro mi, ale uważam, że porządni policjanci odeszli z tego zawodu. Nawet osobiście znam takich, którzy nie pogodzili się z takim zdeprecjonowaniem i wypaczeniem roli policji. Zmienili pracę.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39231
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Śro sie 22, 2018 17:17 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

A ja znam policjantkę z małego miasteczka, która nie zgadza się z tym, co się dzieje, nie jest traktowana w pracy dobrze, ale zmienić na razie nie. Ma jak. Bo dwójka małych dzieci i mąż właśnie zwolniony z pracy...

Różne są sytuacje, nie wiemy na kogo trafiamy.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro sie 22, 2018 18:42 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Olat pisze:A ja uważam, że człowiek przyzwoity nie podejmie się pracy, która wymaga zachowań niegodnych, niezgodnych z poczuciem przyzwoitości.
Nie wyobrażam sobie porządnego komornika np :twisted:


Jakich zachowań "niegodnych, niezgodnych z poczuciem przyzwoitości" wymaga zawód/praca policjanta?
I komornika? :P

Olat pisze:Policję lubiłam i ogólnie miałam do nich zaufanie. Zanim zaczęli pełnić funkcję partyjnych ochroniarzy. Przykro mi, ale uważam, że porządni policjanci odeszli z tego zawodu. Nawet osobiście znam takich, którzy nie pogodzili się z takim zdeprecjonowaniem i wypaczeniem roli policji. Zmienili pracę.


Uogólnienia, jak stąd na Księżyc.
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24138
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Śro sie 22, 2018 19:20 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Nie uogólnienia, tylko własnie uszczegółowienia. Bo oparte na osobistych doświadczeniach konkretnych znajomych policjantów.
Niegodnymi zachowaniami policjantów, IMO, są te, które obserwujemy podczas pokojowych demonstracji. I te, podczas nazistowskich demonstracji. I służalcza postawa wobec rządzącej partii, również gdy wymaga łamania przez policję zasad demokracji. Policja przestała chronić obywateli, zachowuje sie w sposób opresyjny.
Dotyczy to policji jako grupy zawodowej i jej wizerunku, który w ostatnich latach ogromnie się zdeprecjonował.
Oczywiście, zgadzam się z opinią Szalonego Kota, że pewnie bywają wyjątki. Choćby grupa śląskich policjantów, która solidarnie odmówiła obstawiania którejś miesięcznicy, bo, jak stwierdzili, nie będą wchodzić w rolę ZOMO.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39231
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Śro sie 22, 2018 19:47 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Olat pisze:Nie uogólnienia, tylko własnie uszczegółowienia. Bo oparte na osobistych doświadczeniach konkretnych znajomych policjantów.


Jasne. Uszczegółowieniem jest, że wszyscy policjanci którzy nie odeszli z policji nie są przyzwoici, jeno ci którzy odeszli, w tym Twoi znajomi, czyli circa kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu (choć chyba się zapędziłam).

Olat pisze:Niegodnymi zachowaniami policjantów, IMO, są te, które obserwujemy podczas pokojowych demonstracji. I te, podczas nazistowskich demonstracji. I służalcza postawa wobec rządzącej partii, również gdy wymaga łamania przez policję zasad demokracji. Policja przestała chronić obywateli, zachowuje sie w sposób opresyjny.
Dotyczy to policji jako grupy zawodowej i jej wizerunku, który w ostatnich latach ogromnie się zdeprecjonował.
Oczywiście, zgadzam się z opinią Szalonego Kota, że pewnie bywają wyjątki. Choćby grupa śląskich policjantów, która solidarnie odmówiła obstawiania którejś miesięcznicy, bo, jak stwierdzili, nie będą wchodzić w rolę ZOMO.


Nieprawdą jest, że policja przestała chronić obywateli, to zupełnie bezpodstawna teza, nie ma nic z wspólnego z rzeczywistością, jest subiektywnym Twoi odczuciem. Dzisiaj, w tej chwili kiedy sobie tu radośnie stukamy w klawiaturę :wink:, uczciwi Policjanci chronią obywateli, dokonują interwencji, narażają swoje życie i zdrowie. Są na służbie, a ich rodziny czekają na nich w domu. Nikt nie ma prawa na nich pluć, tylko dlatego, że partia rządząca z racji tego, że ten zawód wiąże się ze ścisłą hierarchią i podległością służbową, wykonywaniem rozkazów, usiłuje wykorzystywać Policję dla politycznych celów. Oby, jak najwięcej uczciwych ludzi zostało w tym zawodzie, żeby pisowcy nie ziścili swoich podłych zamierzeń i nie poszli dalej.

To, że w ostatnich latach wizerunek Policji został zdeprecjonowany, to prawda. Niestety również przez "demokratów" którzy czują, że powinni/mogą napluć każdemu policjantowi w twarz, choćby w necie.

I tak, jak lubię Femkę, mam żal do niej w pewien sposób, że zachowała się tak, jak opisała. I nie do jakiegoś policjanta na ulicy, nie poszła na komisariat, nie była na demonstracji i nie zwracała się do konkretnych policjantów "łamiących zasady demokracji", jak napisałaś, ale starała się obrazić i okazać lekceważenie policjantowi na służbie i to jeszcze temu który wlepiał jej mandat.
Żeby sobie nie myślał i się nauczył. Sorry, ale to dla mnie słabe jest. Tak zupełnie na poważnie.
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24138
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Śro sie 22, 2018 22:46 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Jak by Ci tu...
Mój ex jest/był policjantem. Jakieś 20 lat.
Znam sprawę nieco bardziej od środka. Nie mam zamiaru więcej pisać, nie chcę komuś niechcący zaszkodzić.
Ale dość dobrze wiem, o czym mówię.
Ty, jak zawsze, "wiesz lepiej", niewątpliwie z autopsji i niewątpliwie nie uogólniasz, masz dane oparte na solidnych badaniach tysięcy policjantów. Zatem pozostań w swoim przekonaniu.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39231
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Czw sie 23, 2018 6:27 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Olat pisze:Jak by Ci tu...
Mój ex jest/był policjantem. Jakieś 20 lat.
Znam sprawę nieco bardziej od środka. Nie mam zamiaru więcej pisać, nie chcę komuś niechcący zaszkodzić.
Ale dość dobrze wiem, o czym mówię.
Ty, jak zawsze, "wiesz lepiej", niewątpliwie z autopsji i niewątpliwie nie uogólniasz, masz dane oparte na solidnych badaniach tysięcy policjantów. Zatem pozostań w swoim przekonaniu.


Ojej, aleś mnie zdmuchnęła. Jak świeczkę. :lol:

Znajomym policjantem i koligacjami rodzinnymi nie będę się chwaliła, bo to nie ma nic do rzeczy i żaden to argument w rozmowie o tym, czy porządny policjant powinien odejść np. z drogówki, bo policjanci, en masse, zaczęli pełnić rolę partyjnych bojówkarzy i czy policjanci np. z drogówki są wspólnikami tych, którzy niegodnie zachowują się zabezpieczając demonstracje i czy policjanci bronią jeszcze w Polsce obywateli, czy zachowują się wyłącznie w sposób opresyjny, że nie wspomnę o tezie, iż do tego zawodu nie idą porządni ludzie, jak też komornik nie może być porządnym człowiekiem.

I oczywiście, że pozostanę przy swoim zdaniu w tej kwestii, bo Twoja argumentacja dla mnie, jak zrobiłaś to powyżej, nie jest warta dyskusji, ale..., aaaaa daruję sobie. 8) :wink:
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24138
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Czw sie 23, 2018 7:06 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Uch, tak. Twe nader rzeczowe, konkretne argumenty zaiste wiele wnoszą do dyskusji.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39231
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Czw sie 23, 2018 7:17 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Olat pisze:Ty, jak zawsze, "wiesz lepiej", niewątpliwie z autopsji i niewątpliwie nie uogólniasz, masz dane oparte na solidnych badaniach tysięcy policjantów.



Olat pisze:Uch, tak. Twe nader rzeczowe, konkretne argumenty zaiste wiele wnoszą do dyskusji.


Ojej, zdmuchnęłaś mnie jak świeczkę, po raz kolejny. :lol:
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24138
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Czw sie 23, 2018 11:13 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Ojej, nie miałam takiego zamiaru. Nie wzięłam pod uwagę Twojej wrażliwości :twisted:

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39231
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Czw sie 23, 2018 12:08 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Ja Twoją wzięłam. :P
W przeciwnym razie napisałabym Ci:
Olat pisze:Wszelkie uogólnienia, że tak, cytując znanego pisarza, powiem "są cechą umysłów miałkich i niskich".

A tak napisałam po prostu, że moim zdaniem uogólniasz i uzasadniłam dlaczego.

EOT
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24138
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Czw sie 23, 2018 12:38 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

No to może zdecyduj się, czy zarzucasz, że uogólniam czy że opieram się na jednostkowych przypadkach, co to ponoć też nie są żadnym argumentem. ;)


A co do cytatu... wow, naszukałaś się. Jestem wzruszona zaangażowaniem :lol:
Nawiasem- w tej dyskusji, kilka postów wcześniej napisałam, że dopuszczam, że od mojej opinii o policji istnieją pewnie wyjątki (co w zasadzie wyklucza zarzut uogólnienia). No, ale to cytat nie pasujący do tezy ;)

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39231
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Czw sie 23, 2018 16:20 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

To odnośnie cytatu małe sprostowanie, że to niby nie pasuje do tezy.
Doskonale pasuje, przywaliłaś tym cytatem osobie która pisała o rowerzystach w proporcjach 1% do 99%, tak więc mieściły się w tym jednostkowe przypadki i wyjątki od reguły, a jednak uznałaś, że to uogólnienie i rozwinęłaś kwestię miałkich i niskich rozumów.

I nie, nie kosztowało mnie to wielkiego zaangażowania, obsługa wyszukiwarki nie jest skomplikowana. :lol: Ciekawość, co myślisz na temat cudzych uogólnień opłaciła się. :P :wink:
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24138
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Nul i 85 gości