Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 26, 2018 18:30 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Jak to - tylko dwa razy dziennie?!
Moje dwa - łącznie 10,5 kilokota - z jednego posiłku (85g jednej saszetki) zjadają może połowę. Jak postoi dłużej i podeschnie to jest już niezjadliwe i wołają następne. Dostają od 4 do 6 razy dziennie. (suche non stop).
Może powinnam coś zmienić?
Ewkkrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7978
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob maja 26, 2018 19:47 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Moje futra dostają dwa razy dziennie. Rano po miarce suchego na kota, akurat tyle by do ok.17:00 wyczyściły miski. Późnym wieczorem mokre. Do rana miski są puste.
Kot nie musi stale "podskubywać". Jak przez kilka godzin będzie o pustych miskach, chętniej zje mokre. :)
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38262
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob maja 26, 2018 21:19 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Koty maja male zoladki i podskubywac im zdrowo :lol:


Moje wielokrotnie wracaja do misek.....tez daje mokre na noc bo za cieplo jest:roll:
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101800
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob maja 26, 2018 21:56 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Zdrowe 3 razy. Chore wiadomo ile zjedzą
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory


Post » Nie maja 27, 2018 7:10 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

MariaD i Szalony Kot wygrały konkurs na racjonalne żywienie. Podajcie adresy, wyślę Wam nagrody.


:lol:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Nie maja 27, 2018 8:17 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Za femczyną nagrodę dziękuję. :P
Musiałam wypośrodkować karmienie dla: geriatrii co nie może utyć, geriatrii co nie powinna schudnąć, futrze w sile wieku co nie może się toczyć i młodocianej co musi rosnąć. Jakoś mi się udało. Nikt nie jest poszkodowany po wagach sądząc. :)
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38262
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie maja 27, 2018 11:29 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

przyjęcia nagród się nie odmawia :roll:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Nie maja 27, 2018 14:47 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

zapytaj czy jest ktoś kto w zastępstwie je przyjmie :roll: :wink:
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Nie maja 27, 2018 15:45 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Ja mogę przyjąć niechcianą przez nikogo nagrodę. Zapowiadam jednak, że u mnie to Menel dostanie co najmniej 5 razy dzienne mokre i suche non stop :P .
Ewkkrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7978
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie maja 27, 2018 16:14 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Hyhy u mnie tylko ja mam za duza wage......kotki sa zgrabne i chude.

Suche jest non stop w misce. Mokre wydzielam ze wzgledu na temperature......moje dwa koty wsuwaja okolo 40 dag mieska w nocy......przy czym Smakusia to szkielet z naciqgnietym futrem a Rys ma pusty fald dobrobytu.

Upal im nie przeszkadza......chca wlasnie jesc......wrocilam ze sprawdzania.....lapie oddech.

Rys morduje smierdziela :smokin: a Smakusia oszczedza energie na szczycie drapaka.
Wieczorem bedzie laserkowanie.
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101800
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie maja 27, 2018 17:14 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Kilkanaście razy dziennie po trzy łyżeczki mokrego przed podaniem rozdziabanego widelcem, czasami małe porcje suchego, rozgniecionego w moździerzu na pył. Mnie to nikt nie przebije. Moje Łaciate kocię miało długo srakę, sytuacja się teraz w miarę ustabilizowała ale wolę dmuchać na zimne. Właśnie muszę wetki zapytać czy dalej ten cyrk robić. Szczególnie z suchym bo wcześniej jak kotka jadła a właściwie połykała suche to wymiotowała, stąd ten pomysł z moździerzem.
KOCI IDEAŁ zagnieździł się w moim domku.
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=184194

enig

Avatar użytkownika
 
Posty: 483
Od: Pon lut 12, 2018 19:58
Lokalizacja: Gdynia / Warszawa

Post » Nie maja 27, 2018 20:07 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta- kotek z FIV+ spacyfikow

Femka pisze:Maryla, może okna umyj, zamiast mnie hejtować w moim własnym wątku. Boszsz, czy leci z nami jakiś moderator? :lol:


Ogłoszenie parafialne dla osób, które są ępatyczne i odpowiadają w sposób właściwy na moje apele o wsparcie finansowe :roll: Gdyby tu przyszła Olat i coś kłamała na temat rzekomo posiadanej przeze mnie biżuterii, to nie wierzcie.
Aha, przy okazji, do sprzedania mam fajnego pieska. Biszkoptowy, labek albo amstaff (jak kto woli). Tanio sprzedam.

Zarzucanie mi kłamstw i manipulacji- to jest oszczerstwo i to się kwalifikuje do naruszenia dóbr osobistych. Spodziewaj się pozwu! :evil: :twisted:
A dla zainteresowanych- mam ładny komplet zdjęć Femki, demonstrującej kolejne zestawy klejnotów i kosztowności. Do wglądu i na potrzeby dowodów w sądzie :P

Moja kocia staruszka je mokre 3 razy dziennie (rano i po południu po ok 30g saszetki, wieczorem mięso, wymieszane z resztą saszetki, czyli ok. 30g). Na dzień schodzi jedna saszetka 100g i ok. 6 dag mięsa. Plus suche cały czas dostępne, ale budzi ono znikome zainteresowanie.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39243
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Nie maja 27, 2018 22:27 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

Olat, Ty zdrajco :lol: Kto mi teraz wpłaci kaskę, jak piszesz o jakiejś biżuterii?
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Nie maja 27, 2018 22:34 Re: Szczypiorki, Nero, Kropa, Ziuta-głodzić nie głodzić? :)

enig pisze:Kilkanaście razy dziennie po trzy łyżeczki mokrego przed podaniem rozdziabanego widelcem, czasami małe porcje suchego, rozgniecionego w moździerzu na pył. Mnie to nikt nie przebije. Moje Łaciate kocię miało długo srakę, sytuacja się teraz w miarę ustabilizowała ale wolę dmuchać na zimne. Właśnie muszę wetki zapytać czy dalej ten cyrk robić. Szczególnie z suchym bo wcześniej jak kotka jadła a właściwie połykała suche to wymiotowała, stąd ten pomysł z moździerzem.

Moj Gucio mial problem z jelitami gdy byl maly......sluzyl mu intestinal gastro......potem jak podrosl to juz bylo ok.....ale on byl tez zarloczkiem i problem z sraka pojawil sie z przezarcia i potem byl wrazliwy jelitowo......zle reagowal na zmiane karmy
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101800
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 218 gości