Drops.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 12, 2017 19:50 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Dzięki, Zilvana że wpadłaś. Podnosisz mnie na duchu. :201494 .
Proszę coś o sobie. :1luvu:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto gru 12, 2017 20:16 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Ja jestem raczej małomówna, wolę czytać Wasze historie :)
Mam trzy koty w domu (formalnie - mojego partnera, ale teraz już i moje, kochane rozrabiaki) i dwa u moich rodziców, którzy się uparli i za nic w świecie nie chcieli mi oddać moich dwóch kotek (zresztą z miau) , które musiałam im oddać na przechowanie, gdy czekałam na przeprowadzkę do nowego lokum. Do dziś trochę żałuję, że nie ma ich ze mną i tęsknię, ale wiem, że są szczęśliwe. No i mogę je odwiedzać kiedy tylko chcę :)
Teraz mieszkam na wsi i jestem zdruzgotana stosunkiem ludzi do zwierząt, do przyrody w ogóle. Myślę, że szkoła nie uczy empatii, w domu nie ma dobrych wzorców, no, patowa sytuacja, która mnie bardzo podłamuje, w tej okolicy przynajmniej. Nie wiadomo, co można zrobić, żeby było lepiej. Więc kocham tę domową zwierzynę jeszcze bardziej :)

Zilvana

 
Posty: 364
Od: Nie sty 20, 2013 17:33
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Wto gru 12, 2017 20:55 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Może jakieś fotki? :s3: Ignaś i Fiora też się nie pokazali :mrgreen: . Oglądałem ich na innych wątkach. No ja to jestem piękny, Maciek ładny a nasza Pusia [*] odeszła 31 10 2017, była brzydka. Moja duża tak mówiła na początku. Po kilku dniach ośmieliła się mi powiedzieć, że jest PPIIĘĘKKNNAA. Najpierw się obraziłem ale wytłumaczyła mi (Duża oczywiście nie Pusia) że jak istotka jest kochana to istotka jest piękna.
Dużo głasków dla kotasków :ryk:
Drops
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw gru 14, 2017 20:05 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Dropsiku, co tak cicho u Ciebie?
Tęsknimy za Tobą :201461
Ciekawi nas skąd wzięło się Twoje imię, obiecałeś napisać!
Fiora i Ignaś

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Czw gru 14, 2017 21:05 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Oj Fioro i Ignasiu, obiecałem i dotrzymuję słowa. To nie moja Duża nadała mi to słodkie imię. Ona to taka małozreformowana kociamama. Jak akurat przechodziła koło mnie to dała coś ale specjalnie dla mnie to nie. Muszę przyznać i oddać jej sprawiedliwość - zawsze była gotowa. Tzn miała coś przy sobie w takim czymś co nosiła na ramieniu, Teraz już wiem, że to torebka. Moja mama chrzestna to co innego. Ona wypatrywała mnie przez swoje okno i wychodziła specjalnie DLA MNIE :1luvu: Inna Duża była zawsze wieczorem. Jak już miałem taką dobrą metę to sobie pomyślałem, że innym kotkom to JA mogę pomóc. Przyprowadziłem na moją parafię najpierw kocurka. Był mlecznobiały z szarym i Ona nazwała go Tofikiem. Ponieważ jestem takim pięknym kotem, na mnie mówiła dziewczyna. Tofik poradził sobie sam. Nie wiem czy znalazł domek. Po jakimś czasie pojawiał się wypasiony i z pięknym futerkiem. Potem przyprowadziłem Paproszka * kocią biedę" - chorą na nereczki. Odszedł za TM w lecznicy. (ewkkrem - Drops autentycznie przyprowadzał inne koty na dokarmianie - dla mnie niepojęte, ale właśnie takie miałyśmy wrażenie). Żyło mi się pod tym blokiem w miarę znośnie. Do czasu. Jak się później dowiedziałem, że był to 10 marca 2016r. Do chwili, w której jakiś Duży uderzył mnie kamieniem. Oj bolało. Nie mogłem stanąć na tylnej łapce. Nie było mowy o wskoczeniu do budki. (było jeszcze zimno - 10 marca 2016r.) Zauważyła mnie ta Duża od kociej ferajny. Nie chciała mi dać jeść choć widziałem, że trzyma coś w ręku. Użyła podstępu, żebym jej nie uciekł jak będzie mnie łapać. Zadzwoniła do drugiej Dużej po klatkę i mnie złapały. Poczułem się straszliwie zdradzony. Ja im ufałem a one co!!! :201427 Zamknęły mnie w tej klatce, wsadziły do jakiegoś potwora co strasznie warczał i zawiozły do weta. Tam mnie pokuli, porobili jakieś zdjęcie, na których ja byłem bardzo brzydki. Widać było tylko kosteczki. No i stały się dwie rzeczy. Po pierwsze Duża WRESZCIE się dowiedziała, że jestem facetem. Cały czas mówiła do mnie jak do baby. Po drugie okazało się, że trzeba mi na poczekaniu dać imię. Duża niewiele myśląc nadała mi imię Drops.. To w kolorze to cytat z poprzedniego wpisu. No cóż, to cała historia mojego imienia. Był Tofik niech będzie Dropsik. I tak już zostało. Stała obecna Duża uszanowała moje imię.
Pozdrawiam wszystkich na wątku :201465
Drops
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob gru 16, 2017 18:46 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Witam Dropsika na Forum :D Piękne imię i piękna historia o tym, jak Dropsik trafił na swoją Dużą. A co najważniejsze, z szczęśliwym zakończeniem :1luvu:
pwpw
 

Post » Sob gru 16, 2017 20:08 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Serdecznie witam pwpw. Cieszę się, że wpadłaś :D . Co do szczęśliwego zakończenia to mam wątpliwości. Wprawdzie nie jestem głodny, jest mi ciepło ale jak spojrzę przez balkon lub okno z wysokości (Duża mówi, że to czwarte piętro - cokolwiek to znaczy) to mi tak tęskno :201428 . I tu właśnie za chwile wypsknie mi się kolejna historia. Tak jakoś wynika jedno z drugiego. Pierwsze dni jak nastałem u Dużej to był koszmar. Wprawdzie zimno na dworze (marzec) ale ja miałem zimowe futerko. Nawet jak otworzyła balkon i czułem świeże powietrze, znajome zapachy to nic nie widziałem. Najwyżej przez szybę w oknie. Na balkonie powiesiła jakieś szmaty, które zasłaniały widok. Dopiero po 2 tygodniach mogłem swobodnie wyglądać. I po co tak długo musiałem czekać. Ona chyba robiła mi na złość :201435 . W końcu musiała odpuścić - wywalczyłem sobie chociaż widok :s1: . Niestety nic darmo. Zemściła się na mnie dwa miesiące później. Na razie kończę. Muszę mieć przecież temat na następne historie. A tak poważnie to oczywiście zabiera mi komputer. Jędza :201488 .

Hej , tu ewkkrem.
Muszę sprostować Dropsa. Dla niego to był koszmar?! Dla mnie to był koszmar!!! Czekałam dwa tygodnie na firmę zakładającą siatki. Musiałam otwierać balkon, bo dla Dropsa po całej zimie spędzonej na dworzu, w zimowym futerku byłaby to za duża zmiana temperatur. Wieszałam obrzydliwe, wielkie szmaty, żeby odgrodzić wyjście na balustradę, To mnie a nie Dropsowi było zimno. Jestem rozgoryczona jego wypowiedzią :( . Zaczynam obmyślać jakąś zemstę :mrgreen: .

Pozdrawiamy
Drops i ewkkrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob gru 16, 2017 20:25 Re: Trudne początki kota Dropsa..

:lol: te dzisiejsze koty, chodzą po różnych forach i obgadują swoich Dużych :lol: :1luvu:
a historia piękna.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Sob gru 16, 2017 20:33 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Dziękuję pięknie.
Wybacz mi, że wsadziłem nosek na Twój wątek :201494 . Nie wiedziałem, że to nie wypada. No i urzekł mnie tak, że jestem stałym czytaczem :twisted: . Tego mi nie możesz zabronić. A poobgadywać innych to my faceci też lubimy. :mrgreen:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob gru 16, 2017 20:40 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Kto Ci powiedział, że nie wypada? Ależ wypada, bardzo wypada. Zaglądaj, ile Ci dusza zapragnie. Przecież to mnie może tylko cieszyć, że codzienne ple ple z domu z trzema kotami i dwoma psami mogą być dla kogoś interesujące. I pisz, jak tylko masz ochotę.


EDIT: można też się nie zgadzać, wyrażać inne zdanie :wink:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Sob gru 16, 2017 21:16 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Dzięki.
Skoro można krytykować to to właśnie zrobię! Zapomniałaś o Ziutce. A przecież ona jedna odwdzięcza Ci się w wymiarze, że tak powiem, materialnym. Znacznie zmniejsza populację różnych szkodników w Twoim ogrodzie. :201433
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob gru 16, 2017 21:33 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Dopiero zacznie to robić, na razie przygotowuje się do hibernacji i nie opuszcza budki. Nawet nie można jej zrobić zdjęcia.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Sob gru 16, 2017 21:54 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Spokojnego chrapania dla Ziutki.
Przyjaciel wszystkich zwierząt (jeży też).
Drops
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob gru 16, 2017 21:56 Re: Trudne początki kota Dropsa..

Przepraszam, zapomniałem zapytać. Skąd wiesz, że to Ziutka a nie Ziutek?
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob gru 16, 2017 22:00 Re: Trudne początki kota Dropsa..

od dziewczyn z Fundacji Mamy Kota, które Ziutę znalazły i leczyły. Od nich, z Krakowa, Ziuta przyjechała do mnie na rekonwalescencję i resztę życia.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, zuza i 104 gości