Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 05, 2022 10:34 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Przytulam. 2 razy doświadczyłam nagłej śmierci kotów, jeden odszedł bardzo podobnie.
Trzymajcie się! <3
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw mar 03, 2022 11:26 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Po tym, jak towarzyszyliśmy Krzysiowi i Niuni w ostatnich chwilach, myślałam, że chyba ich nagła śmierć byłaby lepsza, przynajmniej dla nas. Teraz wiem, że to bzdura. Dziś mijają 4 tygodnie, a ja ciągle nie mogę się otrząsnąć :(
Wczoraj dostałam raport z sekcji zwłok Chrapka. "[...]bezpośrednią przyczyną [...] była niewydolność krążeniowo-oddechowa i mocznica na tle schyłkowej niewydolności nerek." Że PNN była w fazie schyłkowej - nie miałam tej świadomości, wyniki krwi jeszcze 19 stycznia były dużo lepsze niż u Krzysia w ostatnich dniach życia. Czy pogorszyło się nagle, jak to było w przypadku Krzysia? Do tego szok dla nas największy, nie mieliśmy pojęcia o tym, że Chrapek miał raka trzustki i kardiomiopatię przerostową :cry: Szok straszny. I wniosek na przyszłość, żeby dopominać się o badania, nawet jeśli sami nie obserwujemy objawów. Super, jeśli nic złego w nich nie wyjdzie. Ale chyba w przypadku serca nawet zwykłe osłuchanie coś by dało? Jedno, co mnie pociesza, to że przez ostatnie dwa tygodnie dostawał Gabapentynę, no i tydzień przed śmiercią dostał tę Solensię, dzięki którym przestały boleć przynajmniej stawy, kości i Chrapek znów mógł być Chrapkiem.
Badajcie swoje koty, szczególnie te starsze :cry:
To ostatnie zdjęcie Chrapka. Trochę symboliczne, bo akurat w tym miejscu upadł i już nie wstał kilkanaście dni później:
Obrazek
To ostatnie ładne nie ruszone zdjęcie:
Obrazek
A to Niunia i Chrapek. Zdjęcia w nowym mieszkaniu, bo pod koniec grudnia przeprowadziliśmy się z kawalerki do nieco większego metrażu. Mówię Krzyśkowi, że gdybym wiedziała, że Niunia prawie nie widzi, nie zdecydowałabym się na to. Ale nie wiedzieliśmy :( Przeprowadziliśmy się z TBSu do TBSu, więc udało się trafić mieszkanie, gdzie przynajmniej kuchnię i pokój udało się nam urządzić bardzo podobnie do tego, jak było wcześniej. Myślę, że dzięki temu Niunia z Chrapkiem znieśli w miarę dobrze przeprowadzkę i szybko się zaaklimatyzowali, można powiedzieć, że Niunia nawet odżyła, bo jesienią już było z nią marnie.
Obrazek
A to cała nasza ukochana trójka w czasach, kiedy wszyscy byli (w miarę) młodzi i zdrowi, to sierpień 2014 roku, w tle też nieodżałowane drzewa:
Obrazek

To, co się teraz dzieje, jest przerażające i trudne do ogarnięcia :cry:
Byłam na Ukrainie 11,5 roku temu, we Lwowie, w Poczajowie, Brodach, Żółkwi, gdzieś tam jeszcze. To była wycieczka z pracy, nie musiałam wcale jechać, ale pojechałam i zostały straszne wspomnienia. U nas bezdomność przeraża, ale to, co widziałam tam, jest nie do opisania. Czy pokój, czy wojna, zwierzęta za naszą wschodnią granicą mają bardzo złe życie, pewnie często też taką śmierć :cry:
Smutno jest bardzo, naprawdę :cry:
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw mar 03, 2022 11:39 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Przy chorych nerkach warto zawsze zrobic badanie cisnienia i echo serca, bo te choroby czesto się łączą. Czy zawsze problem z sercem da sie wysłuchać? Nie zawsze. U nas np. czesto jest problem z Kluskiem, bo mruczy. Jak nie mruczy to nawet ja slysze ze jego serce nie pracuje normalnie bum bum bum, tylko bum szszsz, bum szszsz. W echu serca to wyjdzie na pewno, poza tym kardiolog moze zmierzyc grubosc scian serca, obejrzec zastawki itd.

U Filemona lat 15 byly chore nerki i chore serce, Klusek jest chory genetycznie, ma pewnie z 5 lat, a jak go wzielam to juz mial chore serce.Nerki tfu tfu, ok.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw mar 03, 2022 11:49 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Katia K. pisze:Po tym, jak towarzyszyliśmy Krzysiowi i Niuni w ostatnich chwilach, myślałam, że chyba ich nagła śmierć byłaby lepsza, przynajmniej dla nas. Teraz wiem, że to bzdura. Dziś mijają 4 tygodnie, a ja ciągle nie mogę się otrząsnąć :(
Wczoraj dostałam raport z sekcji zwłok Chrapka. "[...]bezpośrednią przyczyną [...] była niewydolność krążeniowo-oddechowa i mocznica na tle schyłkowej niewydolności nerek." Że PNN była w fazie schyłkowej - nie miałam tej świadomości, wyniki krwi jeszcze 19 stycznia były dużo lepsze niż u Krzysia w ostatnich dniach życia. Czy pogorszyło się nagle, jak to było w przypadku Krzysia? Do tego szok dla nas największy, nie mieliśmy pojęcia o tym, że Chrapek miał raka trzustki i kardiomiopatię przerostową :cry: Szok straszny. I wniosek na przyszłość, żeby dopominać się o badania, nawet jeśli sami nie obserwujemy objawów. Super, jeśli nic złego w nich nie wyjdzie. Ale chyba w przypadku serca nawet zwykłe osłuchanie coś by dało? Jedno, co mnie pociesza, to że przez ostatnie dwa tygodnie dostawał Gabapentynę, no i tydzień przed śmiercią dostał tę Solensię, dzięki którym przestały boleć przynajmniej stawy, kości i Chrapek znów mógł być Chrapkiem.
Badajcie swoje koty, szczególnie te starsze :cry:
To ostatnie zdjęcie Chrapka. Trochę symboliczne, bo akurat w tym miejscu upadł i już nie wstał kilkanaście dni później:
Obrazek
To ostatnie ładne nie ruszone zdjęcie:
Obrazek
A to Niunia i Chrapek. Zdjęcia w nowym mieszkaniu, bo pod koniec grudnia przeprowadziliśmy się z kawalerki do nieco większego metrażu. Mówię Krzyśkowi, że gdybym wiedziała, że Niunia prawie nie widzi, nie zdecydowałabym się na to. Ale nie wiedzieliśmy :( Przeprowadziliśmy się z TBSu do TBSu, więc udało się trafić mieszkanie, gdzie przynajmniej kuchnię i pokój udało się nam urządzić bardzo podobnie do tego, jak było wcześniej. Myślę, że dzięki temu Niunia z Chrapkiem znieśli w miarę dobrze przeprowadzkę i szybko się zaaklimatyzowali, można powiedzieć, że Niunia nawet odżyła, bo jesienią już było z nią marnie.
Obrazek
A to cała nasza ukochana trójka w czasach, kiedy wszyscy byli (w miarę) młodzi i zdrowi, to sierpień 2014 roku, w tle też nieodżałowane drzewa:
Obrazek

To, co się teraz dzieje, jest przerażające i trudne do ogarnięcia :cry:
Byłam na Ukrainie 11,5 roku temu, we Lwowie, w Poczajowie, Brodach, Żółkwi, gdzieś tam jeszcze. To była wycieczka z pracy, nie musiałam wcale jechać, ale pojechałam i zostały straszne wspomnienia. U nas bezdomność przeraża, ale to, co widziałam tam, jest nie do opisania. Czy pokój, czy wojna, zwierzęta za naszą wschodnią granicą mają bardzo złe życie, pewnie często też taką śmierć :cry:
Smutno jest bardzo, naprawdę :cry:


Żadna śmierć nie jest lepsza, każda jest ciężka dla tych co pozostają, dotyczy to śmierci i ludzi i zwierząt. I każda żałoba po tych co odeszli jest inna, z jedną śmiercią pogodzimy się wcześniej, a inna potrwa znacznie dłużej :( Nie na na to reguły .

Dobrze, że chociaż mamy fotki tych co odeszli i możemy ich powspominać.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72789
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw mar 03, 2022 12:00 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Mnie sie wydaje, ze dla umierajacego zwierzaka lepiej jak umiera nagle i szybko. Chociaż to ogromne obciążenie dla opiekuna :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw mar 03, 2022 12:29 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Nie wiem, Dziewczyny, wcześniej patrzyłam na to egoistycznie, straszne jest podejmowanie decyzji. Że to właśnie dziś. A może jednak jutro, bo może do jutra zdarzy się cud? Czekanie, gdy decyzję się już podjęło i do pojechania do przychodni zostało jeszcze kilka godzin. Ciężko wytrzymać napięcie, nawet mężczyzna się rozkleja. Kot odczuwa dodatkowy stres, którym jest jazda do przychodni, choćbyśmy nie wiem jak bardzo starali się ten stres załagodzić. Nagła śmierć - szok i nie wiadomo, co się dzieje. Idiotycznie gadałam, że może jeszcze "trochę" żyje, więc musimy jechać do lekarza. Powiem Wam, że Niunia była naprawdę bardzo słaba jesienią, październik, listopad, grudzień. Poukładałam sobie, że TO może się stać i kiedyś po powrocie do domu zastanę Niunię martwą. Nie byłby to taki szok. W przypadku Chrapka naprawdę nikt się nie spodziewał. Dawno nie miał usg, to prawda, od kiedy oddał Niuni swój termin, kiedy "wyszła" u niej nadczynność tarczycy. Był stabilny, krew bez szczególnych zmian, miał badane ciśnienie w międzyczasie, okazywało się w normie. Dopiero teraz, w połowie stycznia wydarzyło się coś poważnego, przestał wskakiwać nawet na niskie wysokości, co wytłumaczyło nam też jego "złe" zachowanie u weterynarza ostatnio - po prostu wszystko go bolało, a upychanie do torby iniekcyjnej (po co? zwykle obywało się bez tego) naprawdę nie pomogło. Jakoś nigdy nie doczytałam, że przy PNN usg serca by się przydało, teraz już wiem, ale jest za późno :( W sumie lekarze też powinni sugerować badania. Nie miałam też podejrzenia, że trzustka jest chora. A wystarczyło wybrać inny panel i rozszerzyć biochemię krwi. Mam mętlik w głowie, żal do siebie i "całego świata". I tęsknię za Chrapkiem bardzo :cry:
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw mar 03, 2022 12:43 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

zuza pisze:Mnie sie wydaje, ze dla umierajacego zwierzaka lepiej jak umiera nagle i szybko. Chociaż to ogromne obciążenie dla opiekuna :(


Tez tak sadze, czy obciążenie dla opiekuna, ja wolałabym, żeby moje odeszły nagle , szybko, nie męczyły sie. patrzyłam na umieranie kotki z PNN, mimo leczenia, kroplówek gasła z dnia na dzień.Cięzko było na to patrzeć.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4810
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw mar 03, 2022 15:04 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Tu chyba nie ma madrego, obciazenie dla opiekuna jest zawsze... ja sobie mowie, ze to cena za milosc i to wszystko co dobre co "dostajemy" przez ten czas, kiedy jestesmy razem.

Katia, oczywiscie, ze wci powinni sugerowac badania. I pretensja do siebie teraz, kiedy juz nie mozna nic zmienic jest destrukcyjna. Zrobilas to co w tamtym momencie uznawalas za dobre i sluszne. Jedynie na przyszlosc mozesz byc madrzejsza. I taka madra jestem, bo wiem, ze tak sie powinno myslec, a sama jestem zla na siebie jesli chodzi o wszystko co zrobilam w sprawie Leona II, chociaz wtedy robilam to, co wydawalo mis ie najlepsze dla niego, ale poniewaz to doprowadzila do jego smierci, no to wlasnie...

Z tęsknota nie da sie dyskutowac, przytulam.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt mar 04, 2022 7:38 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Zuza, dzięki. Masz rację, zadręczanie się jest niepotrzebne i destrukcyjne. Jednak to rozum, a co serce? Bardzo boli.

Kończę nasz wątek, zaczęty prawie 11 lat temu, w maju, kiedy zamieszkał z nami Krzyś. Głównych bohaterów już nie ma.

Krzyś
Obrazek
Niunia
Obrazek
Chrapek
Obrazek

Kiedy pojawi się nowy kot, na pewno gdzieś o tym napiszę.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt mar 04, 2022 8:21 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Katia K. pisze:Zuza, dzięki. Masz rację, zadręczanie się jest niepotrzebne i destrukcyjne. Jednak to rozum, a co serce? Bardzo boli.

Kończę nasz wątek, zaczęty prawie 11 lat temu, w maju, kiedy zamieszkał z nami Krzyś. Głównych bohaterów już nie ma.

Krzyś
Obrazek
Niunia
Obrazek
Chrapek
Obrazek

Kiedy pojawi się nowy kot, na pewno gdzieś o tym napiszę.


I założysz mu nowy wątek, długi i szczęśliwy :)
Powodzenia :ok:

Ci co odeszli i tak zostają z nami na zawsze, w naszej pamięci.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72789
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt mar 04, 2022 8:39 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Śpijcie spokojnie Krzysiaczku, Niuniu i Chrapusiu [*][*][*].................................
Obrazek

MAU

 
Posty: 2633
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Pt mar 04, 2022 11:25 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

<3 <3 <3

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt mar 04, 2022 15:54 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Katia K. pisze:Zuza, dzięki. Masz rację, zadręczanie się jest niepotrzebne i destrukcyjne. Jednak to rozum, a co serce? Bardzo boli.

Kończę nasz wątek, zaczęty prawie 11 lat temu, w maju, kiedy zamieszkał z nami Krzyś. Głównych bohaterów już nie ma.

Krzyś
Obrazek
Niunia
Obrazek
Chrapek
Obrazek

Kiedy pojawi się nowy kot, na pewno gdzieś o tym napiszę.



Tak bardzo mi przykro Kasiu.
Tak duzo smutku w ostatnich czadach.
Tak wiele znanych mi od poczatku mojej bytnosci tu ,odeszlo...
Rozumiem Cie doskonale.Po smierci Tulinka cos bardzo we mnie pęklo,zmienilo mi swiat. Twoje koty pamietam od zawsze a tersz przyszlo mi pozegnac ostatniego.
Brak mi slow aby wyrazic zal. Wiemy ze musi przyjsc taki dzien,ale nogdy nie jestesmy na to gotowi tak naprawde.Bol pozostaje po stracie malych przyjaciol.
Trzymaj sie .Mocno.
Światelko na droge dla Chrapka[*]
Pamiec dla Niuni[*]
I dla bialego Krzysia[*] za ktorego wiersze bardzo dziekuje.Gdy wracam do nich zawsze go widze w najlepszych jego dniach.
:201461
Nie mowie zegnaj ,na pewno sie spotkamy :201461

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 04, 2022 18:11 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

Dla tych co odeszli (*)

anka1515

 
Posty: 4103
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon mar 07, 2022 15:13 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Niunia ['] Chrapek [']

[*][*][*]
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1, ulola, zuzia115 i 149 gości