Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 28, 2020 10:24 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Jola, dzięki za życzenia :)

Dziewczyny, to zdjęcie nosi tytuł: Dawno i nieprawda ;) Chrapek jeszcze wtedy badał teren. Takich scenek nie widujemy. Nawet jeśli Niunia nieostrożnie przytuli się do śpiącego Chrapka, ten przywali jej zaraz po przebudzeniu. Za to Niunia z Krzysiuniem mogli godzinami spać przytuleni, dwie ofiary.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon gru 28, 2020 11:50 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Oj, szkoda, tak fajnie wyglądają przytuleni :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60355
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 29, 2020 17:14 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:Jola, dzięki za życzenia :)

Dziewczyny, to zdjęcie nosi tytuł: Dawno i nieprawda ;) Chrapek jeszcze wtedy badał teren. Takich scenek nie widujemy. Nawet jeśli Niunia nieostrożnie przytuli się do śpiącego Chrapka, ten przywali jej zaraz po przebudzeniu. Za to Niunia z Krzysiuniem mogli godzinami spać przytuleni, dwie ofiary.


Przynajmniej dziewczyna wie,że żyje :ryk: Siem domyśliłam,ze to nie moze być z nimi jak w bajce :s1: Zastanawiałam sie nawet, czy to nie fotomontaż.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10838
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw gru 31, 2020 21:03 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Obrazek
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60355
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 01, 2021 10:21 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob sty 02, 2021 23:09 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Samych dobrych dni dla Was. Lepszego roku :1luvu:

marivel

Avatar użytkownika
 
Posty: 2400
Od: Sob mar 21, 2009 12:48
Lokalizacja: skądinąd

Post » Śro sty 06, 2021 10:26 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Dziewczyny, Wam też życzymy wszystkiego dobrego.
Różnie wieszczą, że będzie lepszy albo gorszy rok od tego, który minął. Jak będzie w rzeczywistości - okaże się. Grunt to myśleć pozytywnie :)

Okres okołosylwestrowy przeżyliśmy ciężko. Tzn. głównie ja, bo Krzysiek to oaza spokoju, a koty (N & Ch) mają huki pod ogonem. O dziwo, Niunia na głęboką starość zmieniła się, jeszcze 2 lata temu pełzałaby między łazienką a szafą przez te kilka najgorszych dni, a Chrapek wykorzystywałby okazję i ją gwałcił :( Tak niestety było, jeśli w odpowiedniej chwili nie zareagowaliśmy, Chrapek wykorzystywał przerażenie i poddaństwo Niuni :( Na szczęście to się zmieniło. Gorzej u bezdomnych. Wyjątkowo było w tym roku, niestety, wyjątkowo w negatywnym znaczeniu :( Czy Wy też macie wrażenie, że osiedlowe bombardowania były intensywniejsze, niż zwykle? Plus 'pykanie" petardami od świąt do tej niedzieli, nawet poniedziałku. Dla mnie - koszmar. Ale ufff, mamy to za sobą.

Wczoraj, korzystając z możliwości podwózki, zawiozłam koty na profilaktyczne badania krwi, poprzednie mieliśmy 1 października, czyli minęły 3 miesiące. Nie zmieniło się dużo. U Chrapka praktycznie bez zmian, mocznik i krea na tym samym, średnio podwyższonym poziomie (krea 3,6-3,8 przy normie do 2,4 mg/dL utrzymuje się już drugi rok). Tarczycowa Niunia też stabilnie, wczoraj tyroksyna wyniosła 4,3 μg/dL (poprzednio dwa razy było to 4,4), czyli też jeszcze ciągle w szarej strefie. Gorzej z wątrobą, ale ALT i AST są podwyższone już od dawna, raz bardziej, raz mniej. Ale ogólnie nie jest źle. Biorąc pod uwagę, że Niunia ma już najprawdopodobniej przekroczoną dwudziestkę, a Chrapek co najmniej 13-14 lat.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro sty 06, 2021 10:30 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:Dziewczyny, Wam też życzymy wszystkiego dobrego.
Różnie wieszczą, że będzie lepszy albo gorszy rok od tego, który minął. Jak będzie w rzeczywistości - okaże się. Grunt to myśleć pozytywnie :)

Okres okołosylwestrowy przeżyliśmy ciężko. Tzn. głównie ja, bo Krzysiek to oaza spokoju, a koty (N & Ch) mają huki pod ogonem. O dziwo, Niunia na głęboką starość zmieniła się, jeszcze 2 lata temu pełzałaby między łazienką a szafą przez te kilka najgorszych dni, a Chrapek wykorzystywałby okazję i ją gwałcił :( Tak niestety było, jeśli w odpowiedniej chwili nie zareagowaliśmy, Chrapek wykorzystywał przerażenie i poddaństwo Niuni :( Na szczęście to się zmieniło. Gorzej u bezdomnych. Wyjątkowo było w tym roku, niestety, wyjątkowo w negatywnym znaczeniu :( Czy Wy też macie wrażenie, że osiedlowe bombardowania były intensywniejsze, niż zwykle? Plus 'pykanie" petardami od świąt do tej niedzieli, nawet poniedziałku. Dla mnie - koszmar. Ale ufff, mamy to za sobą.

Wczoraj, korzystając z możliwości podwózki, zawiozłam koty na profilaktyczne badania krwi, poprzednie mieliśmy 1 października, czyli minęły 3 miesiące. Nie zmieniło się dużo. U Chrapka praktycznie bez zmian, mocznik i krea na tym samym, średnio podwyższonym poziomie (krea 3,6-3,8 przy normie do 2,4 mg/dL utrzymuje się już drugi rok). Tarczycowa Niunia też stabilnie, wczoraj tyroksyna wyniosła 4,3 μg/dL (poprzednio dwa razy było to 4,4), czyli też jeszcze ciągle w szarej strefie. Gorzej z wątrobą, ale ALT i AST są podwyższone już od dawna, raz bardziej, raz mniej. Ale ogólnie nie jest źle. Biorąc pod uwagę, że Niunia ma już najprawdopodobniej przekroczoną dwudziestkę, a Chrapek co najmniej 13-14 lat.



no to oby tak dalej :ok: :ok: :ok: :ok:

u nas sylwestrowe huki były krótsze, ale tak jak piszesz intensywniejsze, na szczęście skończyli zaraz po nowym roku
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt sty 08, 2021 10:30 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Zakazany owoc smakuje najlepiej :?
Mnie najbardziej wkurza to "pykanie" kilka dni wcześniej i kilka dni później. Kilka dni przed sylwestrem strasznie się zdenerwowałam, szczerze, to bałam się już o zdrowie, tak mnie zaczęło boleć tam, gdzie nie trzeba... Szła grupka kilku podrostków i rzucali pod drzewa petardy, które wybuchały z hukiem. I tak przez cała alejkę, rzucili kilkanaście tych petard. Dobrze, że Niunia już tak się nie boi, bo nie wiem, co by było :(

Macie fajny filmik, jakość słaba, ale nakręcone przez okno i taką słomiankę, która wisi u nas z jednej strony. Od kilku tygodni wiewiórka (czy jedna? bo chyba w sobotę widzieliśmy jednocześnie 3, więc 2 dorosłe i jedno z dzieci? w kwietniu, maju, czerwcu urodziło się co najmniej 5) wspina się po słupie i po elewacji na najwyższe, 3. piętro, czyli 4. kondygnację. Akrobatka. Sąsiedzi na trzecim mają na balkonie orzechy. (To fajni, prozwierzęcy sąsiedzi, takich nie mam wielu, kilka lat temu na ich balkonie uwiły gniazdo i wyprowadziły lęg muchołówki, nawet Teleekspress ich wtedy nakręcił ;)) Do nas też próbowała zaglądać, nawet raz stanęli prawie oko w oko z Chrapkiem, no ale siatka... Akrobatka niesamowita. Skończyłam kręcić filmik, kiedy się spłoszyła, ale po jakichś 5 minutach schodziła po naszym słupie, szkoda, że tego nie nakręciłam. Codziennie zostawiamy jej/im po kilka orzechów, kiedyś pod drzewami w Parku, ale do tych dobierają się szybko ptaki, głównie kawki, gawrony. Ostatnio wpadłam na pomysł i kładziemy je pod dolnym balkonem przy tym słupie, po którym się wspina. Na razie się sprawdza.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt sty 08, 2021 13:13 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

cudny wiewiór :1luvu: dla mnie to nie lada gratka , u nas nie widziałam wiewiórek od kilku lat :(

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob sty 09, 2021 9:29 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

ja nieraz widywałam wiewiórki jak chodziłam na spacer z pieskami, a teraz to nie wiem kiedy zobaczę :( , chyba , ze same przyjdą
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sty 18, 2021 9:07 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Bombardowania wiewiórkami ciąg dalszy. Specjalnie dla Mirki i Oli:
https://www.youtube.com/watch?v=aOrHau7r0CA
https://www.youtube.com/watch?v=rRic2ItmZuQ
Mam jeszcze jeden filmik z dzisiejszego poranka, widać na nim wyraźniej, niż na tym drugim, który Wam wstawiłam, trzy rudzielce, ale YT z jakiegoś powodu robi mi trudności w załadowaniu. Może dlatego, że filmik o całe 5 sekund przekroczył 3 minuty?

Jako znana wszem wobec zimofobka, przeżywam ostatnio prawdziwe katusze :( Z przerażeniem czytam zachwyty w internecie. Może gdyby nie dziczki i parę innych spraw, podeszłabym do tego z mniejszymi emocjami, ale ponieważ sytuacja jest, jak jest - ostatnie dni to dla mnie koszmar.
Jednak nie mogę nie zauważyć jedynej zalety zimy, już chyba o tym pisałam: kiedyś się skończy!
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon sty 18, 2021 9:34 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

byłam, widziałam :1luvu:

fajne rudzielce
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro sty 20, 2021 21:26 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

U nas więcej wiewiór widze teraz, gdy śniegi obfite :D Mam blisko las, więc podchodzą pod bloki. No, głownie jedna rozbestwiona, co to ptaszki płoszy i szuka czegoś dla siebie ;)

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10838
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw sty 21, 2021 10:30 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Nakręć i wstaw na YouTube :)
Jeszcze jeden filmik, z przedwczoraj, na innym jesionie: https://www.youtube.com/watch?v=enK7i6I6cSU
Przepraszam za kuchenne odgłosy, Krzysiek z powodu wielkiego mrozu miał półtora dnia wolnego, akurat zmywał po śniadaniu.
Wczoraj i dzisiaj rude też biegały, ale jeszcze było ciemno, z nagrywania nic by nie wyszło.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: nfd, Szeska i 309 gości