Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 20, 2021 19:31 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Przyłączam się do ogólnej nienawiści do zimy :mrgreen:
Ślisko, ciężko się gdziekolwiek dostać, a z noszeniem jedzenia dla kotów i ptaków już nie wyrabiam :(

A propos wiewiórek, ciągle zapominam że miałam tu pokazać jak lubią jabłuszka 8)
Filmik:
https://vimeo.com/509366107

Pięknie też pozowała, ale to już w wątku przyrodniczym wstawiłam i nie będę popełniać autocytatów :P
Obrazek

gattara

Avatar użytkownika
 
Posty: 14955
Od: Czw kwi 20, 2006 7:03

Post » Sob lut 20, 2021 23:14 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

A ja lubię zimę! Taką porządną, jak teraz trochę było to kocham. A teraz mi się topi i jest mokro i paskudnie i siada mi nastrój :placz: Przemierzam dziennie kilkanaście kilometrów, nie ma mowy żeby zaspy do czegokolwiek zniechęcały, a potem jeszcze z dzieckiem łażę po polach. Dopiero teraz nabieram mięśni i mam zdecydowanie lepszą kondycję, a przy okazji mój kręgosłup czuje się lepiej. Dobra, nie bawi mnie leź kawał drogi poboczem bez chodnika. I tak,zamarzanie jedzenia w miskach jest do kitu, ale zaangażowałam więcej osób i zanosimy po saszetce w dwa miejsce. Do tego spacyfikowałyśmy wkur.. barana, który wywalał miski ze stołówki pod śmietnikiem. A zrobiło się takie osłonki ze styropianu na wymiar,żeby nie uciekały i tak od razu nie marzło. Patałach jeden :evil: Nic to, mam tyle energii, dzięki białemu krajobrazowi za oknem,że momentami aż się sobie dziwię, ale zdaję sobie sprawę że na wiosnę przyjdzie spadek :P Poza tym u nas coraz więcej ludzi dokarmia ptaki, widziałam nawet nowe budki lęgowe, więc może świadomość wraca albo ze względu na wydarzenia i pozamykanie w domach ludziom jest przyjemniej, gdy ptaki do nich same teraz zajrzą :ok:
Skończy sie zima? Oby do jesieni doczekać :mrgreen:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob lut 20, 2021 23:19 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

gattara pisze:Przyłączam się do ogólnej nienawiści do zimy :mrgreen:
Ślisko, ciężko się gdziekolwiek dostać, a z noszeniem jedzenia dla kotów i ptaków już nie wyrabiam :(

A propos wiewiórek, ciągle zapominam że miałam tu pokazać jak lubią jabłuszka 8)
Filmik:
https://vimeo.com/509366107

Pięknie też pozowała, ale to już w wątku przyrodniczym wstawiłam i nie będę popełniać autocytatów :P


O jak radośnie szamała. Oto momenty, gdy na chwile przysiądą i człowiek może zrobić ujęcie :mrgreen: U nas gorszą sytuację zauważyła z jeżami. Irytuje mnie olernie to zbieranie liści z trawników, jakby to jakas trucizna była :x Potem tupcie nie mają zapewnionej izolacji i zamiast takiego kocyka z liści, w listopadzie robiliśmy budki z siankiem. W jednym miejscu jest cała rodzina :)

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie lut 21, 2021 9:58 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

gattara pisze:Przyłączam się do ogólnej nienawiści do zimy :mrgreen:
Ślisko, ciężko się gdziekolwiek dostać, a z noszeniem jedzenia dla kotów i ptaków już nie wyrabiam :(

A propos wiewiórek, ciągle zapominam że miałam tu pokazać jak lubią jabłuszka 8)
Filmik:
https://vimeo.com/509366107

Pięknie też pozowała, ale to już w wątku przyrodniczym wstawiłam i nie będę popełniać autocytatów :P


muszę w przyszłym sezonie przygotować odpowiednio jakieś krzaki, zeby tak mozna było wieszać jabłuszka, super patent
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lut 21, 2021 12:20 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Jabłuszka u nas schodzą błyskawicznie, patent nie mój, pokazał mi go taki starszy pan 8) , ale faktycznie działa bez pudła.
Obrazek

gattara

Avatar użytkownika
 
Posty: 14955
Od: Czw kwi 20, 2006 7:03

Post » Nie lut 21, 2021 13:26 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

gattara pisze:Jabłuszka u nas schodzą błyskawicznie, patent nie mój, pokazał mi go taki starszy pan 8) , ale faktycznie działa bez pudła.


ja już jakis czas temu obeszłam swój niewielki ogródek w poszukiwaniu miejsca gdzie by mozna było zamocować jabłko, ale aktualnie nie znalazłam, a nie chcę jeszcze ciąć krzaków, przygotuję im jesienią
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon lut 22, 2021 7:23 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Od grudnia "poszło" u nas kilkaset jabłek, wystawiamy nawet 10-12 dziennie. Nie wiem czy rude też z nich korzystają, niestety, nie widzę tego parkanu z okna. Być może, te zdjęcia Krzysiek zrobił chwila po chwili, ta sama mirabelka:
Obrazek Obrazek
Gattara, cudny ten filmik, to chyba dobrej jakości sprzęt? Jak daleko od niej stałaś?

Każdy patrzy po sobie, nic dziwnego. Dla mnie zima taka, jak u nas, w Lublinie, jest koszmarem, pisałam niejednokrotnie. Zwiększania się świadomości ludzi jeżeli chodzi o pomoc zwierzętom (zimą czy kiedykolwiek) też niestety nie zauważam, choć "siedzę" w temacie od kilkunastu lat.
[...] Miałam się jeszcze pożalić, ale nie.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon lut 22, 2021 11:18 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Sprzęt bardzo taki sobie, byłam kilka metrów od niej to i jakość dobra 8)
Wiewiórki na jabłuszkach udają że mnie nie widzą :lol: , poza tym focę je jak oglądają stadko krzyżówek, są zafascynowane kaczuchami 8)
Obrazek

gattara

Avatar użytkownika
 
Posty: 14955
Od: Czw kwi 20, 2006 7:03

Post » Pon lut 22, 2021 17:41 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:Od grudnia "poszło" u nas kilkaset jabłek, wystawiamy nawet 10-12 dziennie. Nie wiem czy rude też z nich korzystają, niestety, nie widzę tego parkanu z okna. Być może, te zdjęcia Krzysiek zrobił chwila po chwili, ta sama mirabelka:
Obrazek Obrazek
Gattara, cudny ten filmik, to chyba dobrej jakości sprzęt? Jak daleko od niej stałaś?

Każdy patrzy po sobie, nic dziwnego. Dla mnie zima taka, jak u nas, w Lublinie, jest koszmarem, pisałam niejednokrotnie. Zwiększania się świadomości ludzi jeżeli chodzi o pomoc zwierzętom (zimą czy kiedykolwiek) też niestety nie zauważam, choć "siedzę" w temacie od kilkunastu lat.
[...] Miałam się jeszcze pożalić, ale nie.


U nas tak samo powtykali jabłka rodzice na bramie przedszkola :D Poza tym mam wrażenie,że ptactwa jest jeszcze więcej niż w zeszłym roku, ale też ludzi interesujących się ich losem więcej, bo przecież nie powstało, by tyle karmników na balkonach, a gdy przechodzę za naszym blokiem to robi się prawdziwy zryw. Spokój mają teraz, bo mało ludzi chodzi i na każdym drzewie/krzaku ptaki. To miejsce jest najbliżej lasu, więc i tu gniazdują, i się posilają. Wszystkie jeże policzone, wynik zgadza się z tym co było w listopadzie :ok:
I nie powiem Ci żebyś nie marudziła :wink: chcesz to marudź, czasem pomaga, ale lato też nie jest wyspą szczęścia dla zwierząt (obserwuje to każdego roku), a widzimy pozytywy. Ja wtedy nawet, gdy ląduję w szpitalu znajduje plusy. Mam powera teraz, to teraz więcej zrobię, a Ty doładujesz się wiosną to znów pójdziesz na całość. Przecież inaczej, jeśli będzie kazda z Nas skupiać się jedynie nad negatywami przez pół roku, to skrócimy sobie życie :P I być może nie widzisz starań innych, bo masz teraz gorszy czas. Potrafię sobie to doskonalę wyobrazić, bo mnie bierze wkur... gdy przez wyższe temperatury moje ciało odmawia mi posłuszeństwa.
Zimą tym bardziej skupiaj się na drobiazgach, samych smaczkach, tym co buduje i motywuje Cie do działania. Ja mam tak,że staram się zachęcić innych do działania, czy to na rzecz zwierząt czy innych ludzi. Inaczej jak nic czułabym się wykorzystywana i niby dlaczego mam robić nieodpłatnie za innych. A jest spory problem ze śmietnikiem, czy bardziej z niektórymi ludźmi i ich śmieciami.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto lut 23, 2021 14:06 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

znalazłem miejsce na jabłuszko i to takie , które widzę z okna kuchennego, ptaszki maja tam słonecznik, kulę i kolbę, a teraz im jeszcze nowość dołożyłam, na razie ptaszki tylko ogladają
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lut 24, 2021 12:31 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

kurcze a u mnie jabłka sie marnowały :( za to robale suszone szły w kilogramach :mrgreen: niestety skończyły sie w sklepie , wiec kosy tradycyjnie musza kozrystac z kociego żarełka

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lut 24, 2021 13:15 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

ja myślałam ,ze kosy jabłkiem sie zainteresują, a to sikorki ciagle siedzą na jabłku
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob mar 13, 2021 11:59 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Idzie ta wiosna i dojść nie może :?
Ptaki "żrą" jak najęte, tak bywa o tej porze.
Żeby już zakończyć temat ptasio-wiewiórkowy, ostatnie zdjęcia, czyli kwiczoł na jabłkach (jakość zdjęcia - cóż, Krzysiek robił swoim telefonem, podkreślam - telefonem, nie smartfonem :oops: ) i wiewiórka z orzechem:
Obrazek Obrazek
i jeszcze wiosenne widoki, czyli: kaczki (tzn. grzywacze) przyleciały! pierwsze pojawiły się ponad dwa tygodnie temu, wyjątkowo wcześnie, choć taka zima :strach: czyżyk - obserwuję je od kilku dni i szpak - też już są:
Obrazek Obrazek Obrazek

A z tematów kocich - rewolucja, czyli Chrapek od kilku dni dostaje olejek CBD, taki dedykowany zwierzętom domowym. Na "spokojność". Bo już pomysły na to, jak zapobiec maltretowaniu przez niego staruszeczki, się wykończyły. Skutki tych ataków są coraz gorsze, Niunia kiedyś nie siusiała ze strachu, teraz od jakiegoś czasu tak się dzieje :( Zobaczymy, jak "ostatnia deska ratunku" się sprawdzi.

EDIT Atta, przegapiłam Twój post... Ja lata, tego dusznego, gorącego, burzowego - nie znoszę :( Czuję się źle fizycznie, podczas gdy zimą "siada" głównie psychika. Lubię temperatury 15-20 stopni, spokojną pogodę, normalny deszcz, a nie ulewy i niszczące burze - nie mogłyby tak być ciągle? ;) A problemów pozapogodowych jest tyle, że... naprawdę ciężko o optymizm :(
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon mar 15, 2021 7:19 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Wielkie dzięki za zdjęcia :1luvu: cudowne widoki.I mnie się zadawalo,że już jakieś przyleciały,bi jakoś więcej ich się zrobiło i głosy nowe słyszę,a jedzą ,że ech,nie nadążam po ziarno biegać, niestety robale się skończyły w hurtowni i kosy na kocim jedzeniu muszą sobie radzić. Kwiaty powoli wychodzą z ziemi, już czuje się wiosnę :ok:
Futra domagają się werandowania,trzeba było porządki wiosenne zrobić.tylko jeszcze w górach trochę śniegu widać na szczytach

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon mar 15, 2021 9:30 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

u mnie też już są te ptaszki, o których napisałaś, to chyba juz wróciły, bo wiosna
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości