Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 28, 2020 7:49 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

To piękny wiek.

Bardzo bym chciała znać choć w przybliżeniu do roku wiek moich kotów. W przypadku tych z ulicy jest to niestety problem :( Choć znajdkom w schronisku wiek nawet co do dnia określają ;) Zmorka od moich rodziców przyszła na świat ( :wink: ) w ten sam dzień, w którym urodził się bratanek Krzyśka, no i moja siostra ze swoją Mulinką obchodzą urodziny w tym samym dniu :) Wiadomo, że są to daty przypadkowe, ale myślę, że zgadza się +/- kilka miesięcy, szczególnie w przypadku młodszych kotów.

Mirka, będziesz chciała tego kota z kwiatami? Będę miała wzór, ale, tak jak pisałam, nie mam pojęcia, jak długo zajmie mi wyszywanie :oops:
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt lut 28, 2020 8:07 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:To piękny wiek.

Bardzo bym chciała znać choć w przybliżeniu do roku wiek moich kotów. W przypadku tych z ulicy jest to niestety problem :( Choć znajdkom w schronisku wiek nawet co do dnia określają ;) Zmorka od moich rodziców przyszła na świat ( :wink: ) w ten sam dzień, w którym urodził się bratanek Krzyśka, no i moja siostra ze swoją Mulinką obchodzą urodziny w tym samym dniu :) Wiadomo, że są to daty przypadkowe, ale myślę, że zgadza się +/- kilka miesięcy, szczególnie w przypadku młodszych kotów.

Mirka, będziesz chciała tego kota z kwiatami? Będę miała wzór, ale, tak jak pisałam, nie mam pojęcia, jak długo zajmie mi wyszywanie :oops:


Tak jak już pisałam, chcę :D

U mnie najbardziej prawdopodobne daty urodzenia maja Rudzia i Daisy, Rudzie dostalismy od znajomego jak miała ok 3 miesiecy, ale nie pamiętał dokładnej daty urodzenia, wiek Daisy też określono na podstawie tego co ludzie pamiętali. Dostałam ja na wykarmienie jak miała ok 2,5 tygodnia. Tofik i Elenka to były dorosłe koty i nie znam ich dokładnego miesiąca urodzenia, tylko rok.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto mar 03, 2020 22:51 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Brawo Niunia :ok: trzymam kciuki za dalszą poprawę :ok:
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob mar 14, 2020 13:29 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Niunia czuje się dobrze, niby mamy stawić się na kontrolę ok. 10 kwietnia, ale, wiadomo - nie wiadomo, co będzie za miesiąc.

Bardzo lubię Dorotę Sumińską, spotkałam ją w Warszawie w lipcu 2013 podczas demonstracji pod Sejmem w sprawie uboju rytualnego.
Tu mówi o tym, czym teraz żyjemy, dla chętnych do posłuchania: https://audycje.tokfm.pl/podcast/87629, ... epidemiami
Jest też o kotach i o nas, kociarzach...

Ciężko nas życie doświadcza, ale musimy jakoś przetrwać to, co się dzieje. Zdrowia wszystkim!
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto mar 31, 2020 6:42 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Pojechaliśmy wczoraj z Niunią na badanie krwi, żeby zobaczyć, w którą stronę wszystko idzie. Nie wiadomo, co będzie dalej, dlatego umówiłam się już teraz, choć wcześniej kontrolę planowaliśmy na ok. 10 kwietnia.
T4 nadal spada, aktualnie wynosi 4 µg/dL (od początku naszej "przygody" z nadczynnością tarczycy: 5.02 - 7,5 µg/dL, 27.02 - 5 µg/dL). Wątrobowe na podobnym poziomie, choć nadal, oprócz fosfatazy, powyżej normy. Cały czas Niunia dostaje Hepatiale. Co mnie niepokoi, to wzrost mocznika (BUN wynosi już 54 mg/dL, ostatnio 45 mg/dL przy normie do 36 mg/dL), kreatynina też nieznacznie wzrosła, jest już bardzo blisko górnej normy.
Niunia była bardzo grzeczna. W przychodni spodziewałam się nie wiadomo jakich obostrzeń, ale (stety? niestety?) nie było.

Coraz gorzej radzę sobie z tym, co się dzieje. Bardzo martwię się o nasze dziczki, do których jeździmy codziennie (w linii prostej to ok. 2 km, autem ok. 3 km). No jest byle jak, co tu dużo mówić :(
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto mar 31, 2020 7:12 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:Pojechaliśmy wczoraj z Niunią na badanie krwi, żeby zobaczyć, w którą stronę wszystko idzie. Nie wiadomo, co będzie dalej, dlatego umówiłam się już teraz, choć wcześniej kontrolę planowaliśmy na ok. 10 kwietnia.
T4 nadal spada, aktualnie wynosi 4 µg/dL (od początku naszej "przygody" z nadczynnością tarczycy: 5.02 - 7,5 µg/dL, 27.02 - 5 µg/dL). Wątrobowe na podobnym poziomie, choć nadal, oprócz fosfatazy, powyżej normy. Cały czas Niunia dostaje Hepatiale. Co mnie niepokoi, to wzrost mocznika (BUN wynosi już 54 mg/dL, ostatnio 45 mg/dL przy normie do 36 mg/dL), kreatynina też nieznacznie wzrosła, jest już bardzo blisko górnej normy.
Niunia była bardzo grzeczna. W przychodni spodziewałam się nie wiadomo jakich obostrzeń, ale (stety? niestety?) nie było.

Coraz gorzej radzę sobie z tym, co się dzieje. Bardzo martwię się o nasze dziczki, do których jeździmy codziennie (w linii prostej to ok. 2 km, autem ok. 3 km). No jest byle jak, co tu dużo mówić :(



Koty wiedzą kiedy powinny być grzeczne :)

3 km to dość daleko, a tu jakies ograniczenia znowu maja być :( , zeby jednak ich nie było :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto mar 31, 2020 13:50 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

No właśnie, a propos zapowiadanych nowych obostrzeń napisałam o tej odległości.
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronaw ... ie/wetrcdt
Postraszyli tym promieniem 100 m. Mogłabym akurat pójść śmieci wyrzucić. Kolejny fake news na wieczór? Nie mogłam przez to spać, od rana jestem jak zombie :(
Iść z mężem 2 metry od siebie? Ok, da się zrobić. A co z jazdą samochodem? Będą sprawdzać? I ten "konkretny cel" - też będą sprawdzać? Po co jeździ się samochodem, na przejażdżkę? No, może w plenerze popodziwiać widoki - to tak. Ale w mieście? Chyba zawsze w konkretnym celu.
Zamykają salony fryzjerskie. Hmmm, nie wiem, jak u Was, ale w Lublinie zamknęli 2 tygodnie temu. Mam bardzo krótkie włosy, które muszę strzyc co ok. 4 tygodnie. Ostatni raz udało mi się to zrobić w połowie lutego, później byłam akurat zapisana na pierwszy dzień zamknięcia, poniedziałek 2 tygodnie temu właśnie, bo wcześniej babka, do której chodzę, miała urlop. I co, wyglądam źle, a będzie jeszcze gorzej. A tu czytam, że od jutra zamykają :?

Strasznie się dzieje, oby udało się z tego wszystkiego wyjść obronną ręką :(

Niunia:
Obrazek
Pozdrawiamy wszystkich.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto mar 31, 2020 14:48 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:No właśnie, a propos zapowiadanych nowych obostrzeń napisałam o tej odległości.
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronaw ... ie/wetrcdt
Postraszyli tym promieniem 100 m. Mogłabym akurat pójść śmieci wyrzucić. Kolejny fake news na wieczór? Nie mogłam przez to spać, od rana jestem jak zombie :(
Iść z mężem 2 metry od siebie? Ok, da się zrobić. A co z jazdą samochodem? Będą sprawdzać? I ten "konkretny cel" - też będą sprawdzać? Po co jeździ się samochodem, na przejażdżkę? No, może w plenerze popodziwiać widoki - to tak. Ale w mieście? Chyba zawsze w konkretnym celu.
Zamykają salony fryzjerskie. Hmmm, nie wiem, jak u Was, ale w Lublinie zamknęli 2 tygodnie temu. Mam bardzo krótkie włosy, które muszę strzyc co ok. 4 tygodnie. Ostatni raz udało mi się to zrobić w połowie lutego, później byłam akurat zapisana na pierwszy dzień zamknięcia, poniedziałek 2 tygodnie temu właśnie, bo wcześniej babka, do której chodzę, miała urlop. I co, wyglądam źle, a będzie jeszcze gorzej. A tu czytam, że od jutra zamykają :?

Strasznie się dzieje, oby udało się z tego wszystkiego wyjść obronną ręką :(

Niunia:
Obrazek
Pozdrawiamy wszystkich.


:201461 :201461 :201461 :201461

ja do śmietnika mam blisko, tylko zejdę po schodach, ale najblizszy sklep w odległosci 300 m, inne jeszcze dalej :(
o tych 2 metrach to śmialismy sie z mężem, bo on robi za kierowcę i nawet jakbym jechała z nim w bagażniku to byłoby blizej i co musiałabym iść za samochodem

do fryzjera wybierałam się pod koniec kwietnia zrobić kolor i nie wiem jak to będzie , na szczęście 12.03 byłam sie podciąc to jakos wygladam
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw kwi 09, 2020 15:29 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Na szczęście nie jest tak źle. Jak chodziłam z kijkami wieczorem, tak chodzę nadal. To byłoby dość idiotyczne zatrzymywać kogoś, kto w pojedynkę przemierza ulice miasteczka, ale bywa różnie. Za to po operacji mam problem z raną i nie mam dostępu do szpitala, bo akurat ten ma toczyć walkę na oddziale zakaźnym z wirusami :P Inną spawa jest to,że ostatnio jakiś pacjent nie poinformował,że podejrzewa u siebie zarażenia, a został przywieziony karetką do tego szpitala i 7 osób personelu jest w kwarantannie na wszelki wypadek :( Takich pacjentów-idiotów potraktowałabym surowo. Nie tylko odosobnienie, ale wysoka kara pieniężna i może na przyszłość coś by ich nauczyła.
Obyśmy zdrowi byli! :piwa:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10838
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw kwi 09, 2020 15:30 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:Niunia:
Obrazek
Pozdrawiamy wszystkich.


Słodka jezdem jak nic :mrgreen:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10838
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw kwi 09, 2020 17:46 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Atta pisze:
Katia K. pisze:Niunia:
Obrazek
Pozdrawiamy wszystkich.


Słodka jezdem jak nic :mrgreen:

Oj, tak :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt kwi 10, 2020 9:06 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Fajna jest Niunia, ale też bardzo absorbująca ostatnio. Powiem Wam, że teraz mam więcej problemu z kotami, niż kiedy żył Krzysiunio. Kiedyś sprzątałam kuwetę czasem nawet tylko raz dziennie, teraz robię to kilka razy w ciągu doby - bo taka jest potrzeba.

W sobotę pierwszy raz byłam fryzjerką, Krzysiek kupił maszynkę (w wątku COVIDowym śmiali się, że teraz najpopularniejszym sprzętem są maszynki właśnie) i musiałam go ostrzyc, co okazało się nawet łatwe, nie wyszło źle. Płacić za coś takiego 25 albo 30 zł raz na 3, 4 tygodnie? :wink: Mnie maszynką Krzysiek nie ostrzyże, te czasy dano minęły. Mówią, że za tydzień otworzą fryzjerów - wątpię. Kina itp., tydzień później szkoły - naprawdę wątpię.

Policji i wojska trochę się kręci, wczoraj na mojej ulicy trzy razy z policyjnego samochodu nadawali komunikat o epidemii. Straszne to.
Na szczęście nam na razie odpuszczają, nie zatrzymują, do dziczków też jeździmy bez przeszkód, a o to się najbardziej martwię, wszystko inne da radę wytłumaczyć (sklep, do pracy).
Życie międzyblokowe za to kwitnie i to jest przerażające. Niby przy bloku odgórne przykazy pozwalają łazić, ale gdzie ludzie podziali zdrowy rozsądek?

Atta, mam nadzieję, że operacja nie była bardzo poważna i dasz radę, trzymam kciuki.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt kwi 10, 2020 9:14 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:Fajna jest Niunia, ale też bardzo absorbująca ostatnio. Powiem Wam, że teraz mam więcej problemu z kotami, niż kiedy żył Krzysiunio. Kiedyś sprzątałam kuwetę czasem nawet tylko raz dziennie, teraz robię to kilka razy w ciągu doby - bo taka jest potrzeba.

W sobotę pierwszy raz byłam fryzjerką, Krzysiek kupił maszynkę (w wątku COVIDowym śmiali się, że teraz najpopularniejszym sprzętem są maszynki właśnie) i musiałam go ostrzyc, co okazało się nawet łatwe, nie wyszło źle. Płacić za coś takiego 25 albo 30 zł raz na 3, 4 tygodnie? :wink: Mnie maszynką Krzysiek nie ostrzyże, te czasy dano minęły. Mówią, że za tydzień otworzą fryzjerów - wątpię. Kina itp., tydzień później szkoły - naprawdę wątpię.

Policji i wojska trochę się kręci, wczoraj na mojej ulicy trzy razy z policyjnego samochodu nadawali komunikat o epidemii. Straszne to.
Na szczęście nam na razie odpuszczają, nie zatrzymują, do dziczków też jeździmy bez przeszkód, a o to się najbardziej martwię, wszystko inne da radę wytłumaczyć (sklep, do pracy).
Życie międzyblokowe za to kwitnie i to jest przerażające. Niby przy bloku odgórne przykazy pozwalają łazić, ale gdzie ludzie podziali zdrowy rozsądek?

Atta, mam nadzieję, że operacja nie była bardzo poważna i dasz radę, trzymam kciuki.


Dobrze, ze możecie bez problemów jeździc do kotków, byłoby niedobrze gdyby jeszcze one padły ofiarą przez zakazy
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie kwi 12, 2020 7:07 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Obrazek

Zdrowych, pogodnych Świąt
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie kwi 12, 2020 7:50 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elkaole, Lifter i 127 gości