Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 12, 2024 20:01 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

jolabuk5 pisze:Trochę poprawiłam zdjęcie...
Obrazek

Sabcia pije tylko z kranu, a teraz z fontanny...

Teraz widać cudnego chłopaka :1luvu:
Ściskamy mocno Was,choć mało zaglądam ,myślami jestem z Wami.Ostatnio w ręce znów mi "wpadly "wiersze białego Krzysia ,łzy poleciały ...Trzymajcie się pogodnie ,gładkie wielkie dla Nemusia :201494

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob kwi 13, 2024 8:05 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

Nie, Ola, to jest nasza Niunia ;)
Wstawiłam takie przycięte zdjęcie, bo chciałam zaprezentować, jak "pomagała" nam grać w Kotobirynt, ale zdjęcie po pierwsze zrobione telefonem (telefonem, nie smartfonem :wink: ), po drugie to było jeszcze kiedy mieszkaliśmy w Parku, więc piękne drzewa dawały (ciemny) cień. (To był pierwszy rok pandemii, zmuszona zapuszczać włosy, nie wyglądałam wtedy wyjściowo, więc ze zdjęcia się wycięłam ;) ) Jola zdjęcie rozjaśniła, ale i tak nie jest ostre.

Nemezjusz jest na miniaturce w poście pod spodem. Pozazdrościł tego, że wstawiam Niunię i sam chciał się zaprezentować jako pomocny kotek :wink: I tutaj, wgrałam
filmik,
który Krzysiek nagrał, żeby pokazać wetowi w schronie, czy są postępy w leczeniu oczu wg jego zaleceń. Postępy jakieś były, ale tak, jak pisałam, spory problem mieliśmy ponownie teraz w lutym, tym razem postawiłam pokazać Nemka okuliście, był też wtedy u naszej "normalnej" wetki.

Nemek jest ładny, ale ja głosowałam za innym kocurkiem ze schroniska wtedy. Tym razem wygrał Krzysiek, bo ja "wybierałam" 2 lata temu Kokosza. To tak się pisze: wybierałam, głosowałam. Ale tak naprawdę adopcja ze schroniska jest piekielnie ciężka i zostają jednak wyrzuty sumienia... Nemek siedział tam prawie rok i nikt przez ten czas o niego nie zapytał. Aż się żal robiło. Siedział w boksie z czterema innymi kotami, trzy już nie żyją, w tym Sonik i Sojer, dwa kocury, schorowane krówki odeszły mniej więcej w czasie, kiedy braliśmy Nemka, a ślepa staruszka Rafalala umarła cichutko 12 grudnia (a jest bohaterką grudnia tego roku w schroniskowym kalendarzu...); buraska Miotełka (figurująca na stronie schroniska jako kocur Kanvar, jakoś nie mogą tego poprawić :? ) siedzi już 2 lata... :( Smutne to miejsce, choć w naszym schronie wolontariusze starają się jak mogą.

Ola, ja też długo nie wchodziłam, w sensie - nie pisałam, ale czasem podczytywałam, a teraz, kiedy umarła Lori, musiałam napisać. Nasze "stare" koty są z nami cały czas. Cały czas porównujemy do nich młodzieńców: wcześniej Kokoszka, teraz Nemezjusza. Inne pokolenie. Nemek to taki nygus, nie wiemy nawet czy zaznał kiedykolwiek bezdomności, bo skoro trafił do schronu od razu po wyrzuceniu przez okno, już wykastrowany, mógł całe swoje życie spędzić w domu/ domach. Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że koty, które zaznały bezdomności, a wszystkie nasze takie były, też tymczaski, inaczej się zachowują, bardziej, nie wiem - stonowanie? Niepotrzebnie narzekam, Nemezjusz też jest w porządku, tylko tak całkowicie inny.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12390
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob kwi 13, 2024 9:14 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

ślicznie wyglądana filmiku! :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60507
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 25, 2024 18:32 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

alessandra pisze:
jolabuk5 pisze:Trochę poprawiłam zdjęcie...
Obrazek

Sabcia pije tylko z kranu, a teraz z fontanny...

Teraz widać cudnego chłopaka :1luvu:
Ściskamy mocno Was,choć mało zaglądam ,myślami jestem z Wami.Ostatnio w ręce znów mi "wpadly "wiersze białego Krzysia ,łzy poleciały ...Trzymajcie się pogodnie ,gładkie wielkie dla Nemusia :201494


Jaki chłopak??! przecie to baba! Apeluję o lepsiejsze bryle. Więcej mocyyy!!! :lol:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10845
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw kwi 25, 2024 18:37 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

Katia K. pisze:Nemezjusz jest na miniaturce w poście pod spodem. Pozazdrościł tego, że wstawiam Niunię i sam chciał się zaprezentować jako pomocny kotek :wink: I tutaj, wgrałam
filmik,
który Krzysiek nagrał, żeby pokazać wetowi w schronie, czy są postępy w leczeniu oczu wg jego zaleceń. Postępy jakieś były, ale tak, jak pisałam, spory problem mieliśmy ponownie teraz w lutym, tym razem postawiłam pokazać Nemka okuliście, był też wtedy u naszej "normalnej" wetki.


Ale co Wy mu tam robita? Se nie życzy :P

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10845
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw kwi 25, 2024 18:50 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

Katia K. pisze:Post pod postem, ale nie chcę, żeby umknęło, bo może ktoś zaglądał wcześniej, informacji nie było, a by chętnie skorzystał.

W Kauflandzie można kupić Kotobirynt:
Obrazek
Jeżeli ktoś ma blisko, to chyba warto - odpada przesyłka ;)

A tu chciałam pokazać, jak Nemezjusz "pomaga" nam grać. Wczoraj wieczorem zaproponowałam Krzyśkowi partyjkę. Rozłożyłam nawet karty. Nemek tylko na to czekał ;)
Obrazek


Jutro będę tam,gdzie taki sklep stoi, ale to pewnie juz po ptokach 8)

Dla Nemka powinniście drugie skombinować, coby chłopach mógł się wyłożyć :mrgreen:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10845
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw kwi 25, 2024 18:55 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

Katia K. pisze:
Wszystkie nasze koty, też tymczaski, piły wodę z miseczek. Obserwowałam, że intensyfikowało się to, kiedy naszym trzem staruszkom i schorowanemu, choć młodemu Kokoszkowi, zaczęły dolegać nerki. Ale zawsze była to miseczka, zazwyczaj stawiałam miseczkę i płaski talerzyk, z którego chłeptała Niunia. O Niuni mówiliśmy, że pije herbatkę, bo piła ciągle (więc musiała jej smakować ;) ), w ostatnie swoje miesiące, kiedy nie spała, zazwyczaj "wisiała" nad talerzykiem. Dopominała się, żeby dolać wody, kiedy wg niej było jej już za mało. Kokosz przez swoje ostatnie dni często "zawieszał się" nad miseczką, bywało, że włożył do niej tę chorą łapkę i tak pił. Łapkę, kiedy to obserwowałam, musiałam wyżymać.
Nawet dziczki pijają z miski, choć pamiętam sytuację, gdy po jedzeniu wymieniłam wodę na czystą, świeżą, a jedna z kotek podeszła do kolein wyżłobionych w błocie przez ciężki sprzęt (coś tam wtedy "psuli") i chłeptała z nich roztopiony ohydny śnieg. Ale to inne sytuacje.
Nemezjusz pił na początku, nawet mówiłam Krzyśkowi w pierwszy dzień, że i jemu trzeba będzie cały czas świeżą herbatkę zaparzać. Ale to szybko się skończyło. Dolewam mu teraz wodę do jedzenia.

A nie, to zwracam honor, to Wy mieliście dziwne koty :mrgreen:

Teraz sąsiadka, gdy przygarnęła kotkę bała się,że ona nie chce pić i coś dolega. Powiedziałam,żeby pokombinowała z różnymi naczyniami, bo z kranu jak jej Pimpul[*] ona nie umie. No i wyszło,że najlepiej smakuje z wazonu :ryk: już wcześniej popijała,gdy stały w nim kwiaty [ło matko,jak mi się net wleczeeeee,kiedy to doda :201490 ]

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10845
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie kwi 28, 2024 11:37 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

Nemek nie jest obsługiwalny, niestety. Kolejna rzecz, która tak bardzo różni go od naszych kotów. Kokosz znany był jako "lekoman", mogłam podać mu wszystko, a przez kilka ostatnich miesięcy, po tym, jak odkryta została choroba serca, było tego mnóstwo. Z Chrapkiem było kiepsko pod tym względem... Ale dawał sobie bez zbędnego kwękania obcinać pazurki, wręcz czekał na to (a raczej na nagrodę po całym zabiegu ;) ) A Nemek? Dla niego każda ingerencja to zamach na życie! Krople i maści do oczu przez ten prawie rok, jaki z nami spędził, dostawał w sumie kilka miesięcy, na początku, a teraz od lutego do mniej więcej połowy kwietnia. Sama nie daję rady, nic nie poradzę na to, musi być Krzysiek. A pazurki? Ile podchodów, kombinowania, ech... Ten filmik był nakręcony po to, żeby Krzysiek, mając akurat po drodze, mógł pokazać go weterynarzowi w Schronie, który przepisał nam pierwszą kurację, to, co Nemezjusz musiał dostawać zaraz po adopcji. No co, nie życzył sobie filmiku wtedy ;)

Tak piszesz o tych wazonach, kurczę, ja nie mam nawet jednego w domu, kiedyś jakiś był... ale to przed tymi dwiema wykańczającymi przeprowadzkami. Może by z wazonu pił, kto go tam wie. Ma fanaberie i już.

Dorwałaś Kotobirynt w Kauflandzie? Jeśli nie, to kupiłam wtedy dwie sztuki, z myślą o bazarku, bardziej na fejsbuku, mamy taką stosunkowo młodą fundację w Lublinie, Kocie Anioły, jakoś tam staramy się pomagać, bo im ciężko. Co jakiś czas organizują bazarki, w następnym wystawiłabym te gry. Ale jeżeli byś chciała, odstąpiłabym Ci jedną, pisz w razie czego :)

Obrazek
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12390
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie kwi 28, 2024 22:54 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

Śliczny ten Twój Nemuś :1luvu:
Z nieobsługiwalnymi kotami to rzeczywiście jest problem. Usia żyła 7 lat z cukrzycą, ale była obsługiwalna tak bardzo, że przychodziła sama na hasło "chodź, Usieńko, musimy zmierzyć cukier"...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60507
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 82 gości