Leon i Figa

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 30, 2017 12:12 Leon i Figa

Witajcie!
Od wczoraj jestem z chłopakiem pańciami dla Figi i Leonka.
Kotki mają 3 miesiące i w poprzednim domu bez problemu korzystały z kuwety.
U nas mamy problem, ponieważ tego nie robią.
Kotka najpierw sikała 3 razy na fotel/pufę, kocur do butów i przy drzwiach wyjściowych. Kupę robią w kuwecie i kocur jak uda mi się go w porę zanieść do kuwety to też tam się wysiusia. Kotka z kolei ucieka i robi gdzie indziej.
Dziś jeszcze nie ma problemu, ponieważ mam urlop i pilnuje ich :D Boję się o kolejne dni, gdy nikogo nie będzie w domu.

alemk

 
Posty: 2
Od: Pon paź 30, 2017 12:00

Post » Wto paź 31, 2017 11:15 Re: Leon i Figa

Witaj :)
czy w kuwecie jest taki sam żwirek jaki miały w poprzednim domu?
Czy kociaki mają łatwy dostęp do kuwety?
Może trzeba by postawić drugą kuwetę? Ta, w której już jest kupa może być uznana za brudną i nie do użycia.
Poza tym maluchy dużo sikają, kupa też jest częściej niż raz dziennie.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34255
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto paź 31, 2017 12:01 Re: Leon i Figa

Przede wszystkim należy kociakom ograniczyć przestrzeń. Zamknijcie je w jednym pokoju z kuwet i miskami. W poprzednim miejscu znały już "okolicę" i nie stanowiło to problemu. W nowym nie muszą umieć zlokalizować kuwety. Poza tym stres swoje robi. Ekscytacja zmianami i innymi bodźcami. Poza tym żwirek musi być na początek ten sam co był w poprzednim miejscu.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto paź 31, 2017 21:05 Re: Leon i Figa

Już się wszystko wyjaśniło :)
W ramach testu utworzyłam dodatkową kuwetę w tym samym pokoju, w którym koty przebywają najwięcej. Pierwsza kuweta jest w łazience koło ubikacji.
Załatwiają się i tu i tu, ale na razie nigdzie poza :ok: Dziś był ich pierwszy dzień spędzony samotnie przez 10 godzin i wszystkie sprawki załatwiły do obu kuwet.

Od kiedy koty są u nas to mają dostęp tylko do łazienki z ubikacją, przedpokoju i salonu. Boję się jeszcze otwierać im sypialni z łazienka i garderobą. Czy może raczej powinnam od razu zapoznać ich z resztą domu?
Chciałabym aby spały oddzielnie przynajmniej na razie i mam obawy przed pokazaniem nam sypialni aby nie miauczały przed drzwiami, bo temu na pewno ulegnę! :1luvu:

alemk

 
Posty: 2
Od: Pon paź 30, 2017 12:00

Post » Śro lis 01, 2017 22:58 Re: Leon i Figa

Cieszę się że jest poprawa! :D
Pokaż kociaki :) :201461
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34255
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 242 gości