Fiora[*] Ignaś[*] Kitka - ODDAM ZENTONIL

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 31, 2018 18:43 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Wszystkim, którzy nas odwiedzają, życzymy radosnych Świąt, wiosny w sercu i pogody ducha!

Obrazek

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Sob mar 31, 2018 18:49 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Ewkkrem, Fiona ma około dwóch lat. Złapana była tamtej zimy na kastrację. Ponad rok czekała na nas w DT.
Zadomowiła się już na dobre. Dziś rano w kuchni nie odstępowała mnie na krok. W końcu zmęczyła się pomaganiem i zmęczona poszła spać - na szafę.
Minu ja kiedyś też tak myślałam kot to kot, no chyba że ewidentnie kociak, to wtedy rozpoznawałam wiek. Odkąd zamieszkałam z kotami, widzę jak się starzeją, zmieniają, to i u obcych rozpoznaję wiek.
Mój Ignaś na starość zaczął siwieć :ryk:
Fionka mruczy jak traktorek, śmieliśmy się, że gdyby była chłopakiem nazywałaby się John Deere :P

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Wto kwi 03, 2018 17:05 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Sliczna Fiona i jaka zadwolona :D
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto kwi 03, 2018 17:41 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Mam taką nadzieję, że zadowolona i że dobrze jej u nas.
Zadomowiła się już na dobre. Pierwsza do głaskania i tulenia. Do kuchni biegnie jak sprinterka, jak tylko usłyszy otwieranie lodówki.
Nerwowo reaguje jeszcze na głośniejsze odgłosy z klatki schodowej,ale myślę, że z czasem się przyzwyczai.
Z Ignasiem zgoda, nawet delikatnie zaczynali dziś razem się bawić :D

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Wto kwi 03, 2018 19:18 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

mra mre mri mro mru

MaryLux

 
Posty: 159303
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 05, 2018 19:19 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Trzy tygodnie bez Fiorusi...
Ciągle tak samo smutno. Cały czas tak samo mocno jej brakuje.
Przybycie Fiony- teraz zwanej po prostu Kitką, chyba na wszystkich dobrze podziałało. Ignaś się znacznie ożywił. Wcześniej przez dwa tygodnie chodził smutny, dużo leżał na swoim posłanku. Teraz wyraźnie jest weselszy. Kitkę od razu zaakceptował, próbują nieśmiało wspólnie się bawić, trochę się ganiają tak jak z Fiorusią.

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Czw kwi 05, 2018 20:08 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

:201461 :201461 :201461

MaryLux

 
Posty: 159303
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 08, 2018 15:01 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Wiosna!
Ignaś balkonuje. Kitka się tuczy.
Pachną fiołki.
Lada chwila zakwitnie czereśnia.
Jak królik obżeram się sałatą i rzodkiewką.
Czuję każdy mięsień po wczorajszym całym dniu na działce.
Jestem szczęśliwa!

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Nie kwi 08, 2018 15:11 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Bo gdy nadchodzi wiosna szczęscie jest w powietrzu :D

Mi po stracie psa i trudnej sytuacji z fretką i w ogóle trunych kolei losu, bardzo Fiona pomogła...

Minu

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Śro sty 03, 2018 22:52

Post » Pon kwi 09, 2018 12:30 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

:1luvu: :1luvu: :1luvu:

MaryLux

 
Posty: 159303
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 09, 2018 13:46 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

:1luvu:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Śro kwi 11, 2018 15:36 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Cześć Kiteczko, cześć Ignasiu, cześć Saago.
Wiosny nie było - mamy lato. Balkonujemy do upadłego. Ja, swoim zwyczajem, gwałcę sznureczek a Maciek mi się psoci. Duża w domu, więc mamy trochę jej więcej. Za to wymyśliła jakieś remonciki. Wiertarki, wyrzynarki, wkrętarki warczą i warczą. Na dodatek gada, że to przez nas, bo to dla nas. Może faktycznie? Balkon tak urządzony, że powinny nam zazdrościć wszystkie domowe kotki. Proszę o życzenia dobrej pogody, żebyśmy mogli korzystać z balkonowego spa.
Co tam u was słychać. Kiteczko zaaklimatyzowałaś się w nowym domku? Dogadałaś się z Ignasiem? A może dostałaś wreszcie SWOJE imię.
Pozdrawiamy - Drops i Maciek.
P.S. Imię dla koteczki to BARDZO WAŻNA SPRAWA!!!
P.S.2 Fiorusiu - pamiętamy.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro kwi 11, 2018 18:14 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Dropsiu :1luvu:
Maćku :1luvu:
Ewkkrem :1luvu:
Kitka zadomowiona całkowicie. Pierwsze dwa dni była trochę onieśmielona, teraz już szaleje tak, jakby mieszkała z nami od zawsze. Z Ignasiem bezproblemowo. Dużo czasu spędzają w jednym pokoju, ale nie za blisko. Czasami się razem bawią i ganiają. Kitkę musimy trochę utuczyć. Na razie wcina wszystko, choć niestety gustuje przede wszystkim w suchej karmie.
Ignaś zdecydowanie lepiej się poczuł, odkąd przyjechała Kitka. Jest o wiele bardziej aktywny. Chyba mu smutno było bez Fiory.
Balkonu to Wam wszyscy zazdrościmy. Nasz to jak klatka dla chomika :(
Aha, Kitka na razie jest Kitką. Imię musi "przyjść" samo.
TŻ czasami mówi do niej Fiora. Fizycznie nie jest Kitka podobna do Fiorusi, ale wiele zachowań ma identycznych.
Ja natomiast cieszę się ciepłem i dzielnie "poluję" :ryk: Nie, nie na zwierzynę. Na działce pracuję w każdej wolnej chwili. Dziś posadziłam 5 pomidorów, mam nadzieję, że przetrwają!

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Śro kwi 11, 2018 19:23 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

A ja zazdroszczę Ci działki. (pochwal się :P ). Moje roślinki to trawka na balkonie i wiszące, żeby koty się nie dostały.
Fajnie, że z Kitką bezproblemowo. A Pan Klimek pisał, że Fiorusia wróci w innym futerku. No a imię też musi mieć inne.
U mnie na cztery koty ja byłam matką chrzestną tylko dla jednej koteczki. Pozostała trójka była ochrzczona przez osoby, które mi je podrzuciły :P . Postanowiłam uszanować ich wybór. Pierwsza koteczka Ruzia zawdzięczała swoje imię powiedzeniu mojego T.z.-ta. Miał zwyczaj mówić: "no tak, jak buzi to do Rózi" mając na myśli oczywiście kota. I tak już prawie zostało. U otwarte w imieniu wzięło się stąd, że w latach 90-tych mój komputer nie wszędzie akceptował polskie litery. A poza tym miała imię "niepowtarzalne" :lol:
ewkkrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro kwi 11, 2018 19:32 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Działką na razie nie mam co się chwalić :oops:
Ale jak wszystko zasadzę i wyrośnie, to będziesz miała foty :D
To takie marne 300 m na ogródkach działkowych, ale jest kilka drzewek, tunel foliowy na pomidory, mnóstwo różnej sałaty sobie sadzę, ogórki i takie tam. Na leżaczku można się poopalać, grilla rozpalić... Rozmarzyłam sie...
Czasami znajomi mnie pytają, gdzie wyjeżdżam na wakacje. Niezmiennie od lat wtedy odpowiadam, że na Rodos. Zawsze wtedy słyszę: wow, na Rodos! A wtedy mówię, no RODOS - Rodzinne Ogrody Działkowe Ogrodzone Siatką!

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 94 gości