Fiora[*] Ignaś[*] Kitka - ODDAM ZENTONIL

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 13, 2018 16:08 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

saaga pisze:Działką na razie nie mam co się chwalić :oops:
Ale jak wszystko zasadzę i wyrośnie, to będziesz miała foty :D
To takie marne 300 m na ogródkach działkowych, ale jest kilka drzewek, tunel foliowy na pomidory, mnóstwo różnej sałaty sobie sadzę, ogórki i takie tam. Na leżaczku można się poopalać, grilla rozpalić... Rozmarzyłam sie...
Czasami znajomi mnie pytają, gdzie wyjeżdżam na wakacje. Niezmiennie od lat wtedy odpowiadam, że na Rodos. Zawsze wtedy słyszę: wow, na Rodos! A wtedy mówię, no RODOS - Rodzinne Ogrody Działkowe Ogrodzone Siatką!

Ja Ci zazdroszczę tego naszego, swojskiego RODOS. Zagramanica ma swoje uroki jak się zna języki. Bez tego żadna frajda. RODOS dla mnie byłaby extra. A jeszcze jeziorko w pobliżu - marzenie.
300 m to jednak troszeczkę więcej niż 4m. balkonu.
Zazdrościmy wszyscy a szczególnie Drops, który był kotem wolnobytującym przez co najmniej 8 lat. Maciek pewnie też. Jak chce poszaleć, rozpędzić się - to ściana.
"Kitko", Ignasiu, Saago, pozdrawiam.
Drops, Maciek i ewkkrem.
P.S. Mam okazję jechać do sanatorium - marzenie- niestety, sierściuchy brużdżą. Na 3-4 dni zorganizowałabym opiekę ale na 3 tygodnie - mowy nie ma. Gasiagosia dostała przydział do Ciechocinka. Jakby mi trafiła taka lokalizacja byłoby ekstra. 0,5 godz. i mogłabym zaglądać do domu. Niestety na lokalizację nie mam wpływu :placz:
P.S. 2 Za to mamy BALKON. :ryk: :ryk: :ryk:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt kwi 13, 2018 16:17 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

No to ja szczęściara jestem. Staw mam tuż za ogrodzeniem działek, w parku. Najbliższe jeziorko w odległości 10 km. Troszkę dalej (jakieś pół godz. jazdy) większe i czyściejsze jeziora na Pojezierzu Łęczyńsko - Włodawskim. Do lasów kozłowieckich to czasami z kijkami spaceruję (jakieś 5 km). Jednak życie na prowincji ma swoje uroki. Wszędzie blisko, czasu na stanie w korkach się nie traci :D A z zagranicy to od lat kocham UK miłością wielką oraz Norwegię, a szczególnie Lofoty!

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Pt kwi 13, 2018 17:14 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Pozwiedzam internetowo - jak zwykle. Bardziej zazdroszczę tych stawów za płotem. Pójść na piechotę i wykąpać się!!! Uwielbiam wodę w każdej postaci a szczególnie w tej płaskatej, o dużej powierzchni, w której można pływać, i w okolicy nie ma innych ludziowatych istot. (Co by można pływać na Ewę bo na mój rozmiar nie produkują kostiumów kąpielowych :oops:) .
Samochodem, to ja mam dwa jeziorka w odległości 15 - 30 min. jazdy. Dla mnie za daleko.
ewkkrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob kwi 14, 2018 13:23 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

ewkkrem pisze:Pozwiedzam internetowo - jak zwykle. Bardziej zazdroszczę tych stawów za płotem. Pójść na piechotę i wykąpać się!!! Uwielbiam wodę w każdej postaci a szczególnie w tej płaskatej, o dużej powierzchni, w której można pływać, i w okolicy nie ma innych ludziowatych istot. (Co by można pływać na Ewę bo na mój rozmiar nie produkują kostiumów kąpielowych :oops:) .
Samochodem, to ja mam dwa jeziorka w odległości 15 - 30 min. jazdy. Dla mnie za daleko.
ewkkrem.


15- 30 min. to i tak super :D
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie kwi 15, 2018 18:41 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Już miesiąc bez Fiorusi...
14 października 2011 z nami zamieszkała, a 14 marca 2018 zostawiła nas na zawsze.
Nie przestaję o niej myśleć. Zastanawiam się ciągle, czy dla swojego egoizmu nie męczyłam jej za długo. Czy nie powinniśmy zdecydować się skrócić jej cierpienia kilka dni wcześniej?
Chciałabym pamiętać ją wesołą, radosną, dokazującą, a niestety mam przed oczami, jak karmię ją na siłę strzykawką, wmuszam lekarstwa...
Fioruś - byłaś i będziesz najważniejsza...

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Nie kwi 15, 2018 20:47 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

saaga pisze:Już miesiąc bez Fiorusi...
14 października 2011 z nami zamieszkała, a 14 marca 2018 zostawiła nas na zawsze.
Nie przestaję o niej myśleć. Zastanawiam się ciągle, czy dla swojego egoizmu nie męczyłam jej za długo. Czy nie powinniśmy zdecydować się skrócić jej cierpienia kilka dni wcześniej?
Chciałabym pamiętać ją wesołą, radosną, dokazującą, a niestety mam przed oczami, jak karmię ją na siłę strzykawką, wmuszam lekarstwa...
Fioruś - byłaś i będziesz najważniejsza...

Jak byś zrobiła to szybciej, to teraz byś się zadręczała: "A może za wsześnie skróciłam jej cierpienie?" Ja tak mam z Silvą - siostrą mojego Matrixa -... moją ukochaną, najukochańszą koteńką, którą uśpiłam, bo była chora na panleukopenię, a ja wciąż pluję sobie w brodę, że nie powalczyłam o nią dostatecznie długo... przez mój lęk, że będzie cierpieć... przez to, że nie znałam żadnych weterynarzy, którzy umieliby to świństwo leczyć..
Wiesz co, nie ma co się zadręczać, że za wcześnie, czy za późno... trudno. Stało się. Poczucie winy jest nikomu nie potrzebne, a tylko obciąża nas i przygina do ziemi. Trzeba żyć najlepiej,jak się umie, i kochać, kochać...
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pon kwi 16, 2018 19:46 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

saaga pisze:Już miesiąc bez Fiorusi...
14 października 2011 z nami zamieszkała, a 14 marca 2018 zostawiła nas na zawsze.
Nie przestaję o niej myśleć. Zastanawiam się ciągle, czy dla swojego egoizmu nie męczyłam jej za długo. Czy nie powinniśmy zdecydować się skrócić jej cierpienia kilka dni wcześniej?
Chciałabym pamiętać ją wesołą, radosną, dokazującą, a niestety mam przed oczami, jak karmię ją na siłę strzykawką, wmuszam lekarstwa...
Fioruś - byłaś i będziesz najważniejsza...

Saago, nigdy nie wiemy co by było gdyby... i takie gadanie to nakręcanie w sobie poczucia winy. Ja też pożegnałam w październiku koteczkę i staram się nie żałować decyzji choć przychodzą głupie myśli, że może lepiej jak odeszłaby sama. To tak jak w powiedzeniu "cokolwiek zrobisz - będziesz żałować".
Im spokojniejsze nasze myśli i pogodniejsze, tym wspomnienie przyjdą te lepsze.
Pozdrawiam.
ewkkrem.
Drops i Maciek ślą pozdrowienia dla "Kitki" i Ignasia.
O Fiorusi pamiętamy.
P.S. Lepiej pomyśl o IMIENIU dla "Kitki" a nie o głupotach.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon kwi 16, 2018 19:56 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Obrazek

MaryLux

 
Posty: 159597
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 17, 2018 8:12 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Przykro nam z powodu Fiory. Pozdrawiamy Fione
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto kwi 17, 2018 14:00 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Kitka to tez ladne imie :1luvu:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto kwi 17, 2018 18:29 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

No to koniec smutków i rozpamiętywania. Mądrze piszecie, dziewczyny :1luvu:
Kitka zostanie Kitką, nie będziemy nic innego wymyślać. Mało oryginalnie, wiem.
Dziewczyna już całkowicie zadomowiona, wszelkie początkowe lęki minęły.
Uznała, że kanapa jest lepszym miejscem do spania i nie włazi na szafę na drzemkę.
Przytyła 20 deko - dziś waga pokazała równo 4 kg!

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Śro kwi 18, 2018 17:22 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Oto Kitka w całej okazałości - rozciągłości!

Obrazek

Taki ma piękny rysunek na główce


Obrazek

Słodka minka

Obrazek

Szalona zabawa

Obrazek

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Śro kwi 18, 2018 17:44 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Kochana buraska
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro kwi 18, 2018 18:15 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

Piękna!!!! Lucas 2014

lucas 2014

 
Posty: 2993
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Śro kwi 18, 2018 18:28 Re: Fiora[*] Wita Fiona!

MalgWroclaw pisze:Kochana buraska


Buraski to kwintesencja kotowatości!
Dziwię się, że przez rok nikt jej nie chciał. Tyle mieszkała w DT i czekała na nas. Kiedy zobaczyłyśmy się po raz pierwszy, od razu weszła mi na ręce, tuliła się i mruczała. Przez całą drogę do domu wystawiała łapkę przez kratkę transporterka i chciała, żeby ją głaskać.

lucas 2014 pisze:Piękna!!!! Lucas 2014


Dziękujemy :1luvu:

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 64 gości