Fiora[*] Ignaś[*] Kitka - ODDAM ZENTONIL

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 17, 2018 12:39 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

Fiorusiu i Ignasiu wszystkiego najlepszego w dniu naszego święta.
Drops.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob lut 17, 2018 19:41 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

Dziękujemy Dropsiu :1luvu:

A my takie prezenty dostaliśmy od naszej ludzkiej siostrzyczki - sama zrobiła w przedszkolu!


Obrazek

Obrazek

Dzieci w przedszkolu świętowały Dzień Kota. Była zbiórka darów dla schroniska i spotkanie z lekarzem weterynarii.
A.

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Sob lut 17, 2018 20:10 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

Fajne przedszkole

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lut 17, 2018 20:12 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

MaryLux pisze:Fajne przedszkole


Niestety, nie w Polsce.
"Ludzka siostrzyczka" to moja siostrzenica.
A.

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Sob lut 17, 2018 20:14 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

saaga pisze:
MaryLux pisze:Fajne przedszkole


Niestety, nie w Polsce.
"Ludzka siostrzyczka" to moja siostrzenica.
A.

Założę się, że w Polsce też się parę fajnych znajdzie

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lut 17, 2018 20:16 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

MaryLux pisze:
saaga pisze:
MaryLux pisze:Fajne przedszkole


Niestety, nie w Polsce.
"Ludzka siostrzyczka" to moja siostrzenica.
A.

Założę się, że w Polsce też się parę fajnych znajdzie


Na pewno.
Ja jednak swojego miło nie wspominam :evil:

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Sob lut 17, 2018 20:25 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

saaga pisze:
MaryLux pisze:
saaga pisze:
MaryLux pisze:Fajne przedszkole


Niestety, nie w Polsce.
"Ludzka siostrzyczka" to moja siostrzenica.
A.

Założę się, że w Polsce też się parę fajnych znajdzie


Na pewno.
Ja jednak swojego miło nie wspominam :evil:

Ja też.
Ale jedna z moich wrocławskich znajomych pracuje w placówce żłobkowo przedszkolnej prowadzonej metodą Marii Montessori (cokolwiek by to znaczyło). Podobno dzięki tej metodzie z dziećmi da się zrobić bardzo dużo, nie przymuszając.

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lut 17, 2018 20:39 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

MaryLux pisze:
saaga pisze:
MaryLux pisze:
saaga pisze:
MaryLux pisze:Fajne przedszkole


Niestety, nie w Polsce.
"Ludzka siostrzyczka" to moja siostrzenica.
A.

Założę się, że w Polsce też się parę fajnych znajdzie


Na pewno.
Ja jednak swojego miło nie wspominam :evil:

Ja też.
Ale jedna z moich wrocławskich znajomych pracuje w placówce żłobkowo przedszkolnej prowadzonej metodą Marii Montessori (cokolwiek by to znaczyło). Podobno dzięki tej metodzie z dziećmi da się zrobić bardzo dużo, nie przymuszając.


Właśnie w przedszkolu Montessori jest moja siostrzenica.
Ja za to ze swojego przedszkola najbardziej pamiętam, jak "pani" zaklejała mi plastrem usta, gdy gadałam podczas leżakowania :strach:

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Sob lut 17, 2018 20:43 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

Co to znaczy, "źle wspominam przedszkole"? Ja chodziłam do przedszkola bez mała pół wieku temu i był to bardzo szczęśliwy etap mojego życia. Czy później to krzywdę dzieciom robiono?
Z wiekiem zacierają się przykre doświadczenia a pozostają w pamięci te dobre. Ja pamiętam z tego okresu same wspaniałe rzeczy. Pamiętam, że miałam Panię Jadzię i Panią Lonię. Pani Jadzia była wspaniała a Pani Lonia mniej. Czemu? Nie wiem, nie pamiętam. Odczucia przedszkolaka. Pamiętam głównie to, że bardzo lubiłam tam chodzić.

My obecnie prowadzimy przedszkole dla kotów. Oby było kochane przez naszych przedszkolaków. Stare czy młode - to dla nas dzieci. Tego życzę wszystkim kotom w dniu ich święta.

ewkkrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob lut 17, 2018 20:49 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

Ja do przedszkola chodziłam dokładnie od roku 1977. Niestety, ale mam same niemiłe wspomnienia. Najbardziej pamiętam to zaklejanie plastrem buzi na leżakowaniu. Plaster był z takiej pomarańczowej tkaniny, a jak bolało przy odklejaniu :strach:

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Sob lut 17, 2018 22:11 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

Saago - znowu wpędzasz mnie w zakłopotanie. Miałam wrażenie, że moje dzieciństwo i młodość to były wspaniałe lata. Wychowałam się w typowej, biedniej rodzinie ale szczęśliwej. Dotychczas myślałam, że w tamtych czasach było to powszechne. Zaklejanie dzieciom buzi, znęcanie się - teraz o tym się słyszy. Wówczas, w czasach bez mediów widocznie też się zdarzało. Nikt z rodziców o tym nie wiedział? Jesteś ode mnie dużo (sporo) młodsza ale to te same klimaty. Ja chyba jestem w czepku urodzona. Tak naprawdę to urodziłam się w niedzielę i kto wierzy w gusła ma rację. Jestem leniem na potęgę. Najgorsze, że moje koty upodabniają się charakterem do mnie. LENIE NA POTĘGĘ.
Saago - Nie patrz wstecz. Co złe minęło i będzie tylko lepiej. Z wyjątkiem wieku - będzie coraz bardziej "wiekowy". Optymizm to moja recepta na życie - przepisuję Ci :2 krople dobrego myślenia, 2 krople dobrego jedzenia, 2 baranki Twoich kotów, i... zbrakło mi inwencji twórczej. Wydłubuj z życia te dobre chwile i ciesz się nimi. Moja druga w kolejce dewiza (pierwsza to podpis) ciesz się chwilą, Ciesz się z tego co masz i pomyśl z żalem, że są inni, którzy mają gorzej. Cieszmy się z drobiazgów bo z nich składa się życie.
Pozdrawiam.
ewkkrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon lut 19, 2018 19:00 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

Ewkkrem, przedszkole to największa trauma mojego dzieciństwa :oops: Nie wiem, czy o tym zaklejaniu ust rodzice wiedzieli. Nie wiem, czy o tym opowiadałam.
Za to szkołę, począwszy od klasy I SP do matury wspominam z wielkim sentymentem. Miałam szczęście trafić na wspaniałych nauczycieli, z moją Panią z klas I - III i wychowawczynią z LO do dziś utrzymuję kontakt. Teraz to już staruszki i same potrzebują pomocy i wsparcia. Obie te moje Marie kocham miłością wielką. Rozmowa z każdą z nich to tak, jakby cofnąć się o 40 lat w czasie i wrócić do beztroskich lat dzieciństwa. A kawki pite z nimi smakują najlepiej na świecie.
Czy Ty, Ewkkrem jesteś może zodiakalną lwicą?
Duża

Dziś duża szła dopiero na 11 do pracy i rano się bawiłyśmy. Uprawiałam gimnastykę artystyczną ze wstęgą. Potem było spa - szczotkowanie. Tak mruczałam, że zaśliniłam dużej spodnie.
Fiora
P.S. Dropsie, dzielnie dotrzymuję słowa :lol:

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Pon lut 19, 2018 20:25 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

Poklikacie z nami?
Można i dla dzieci, i dla piesków także!
Fiora i Ignaś pomagacze


https://kociklik.pl/

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Pon lut 19, 2018 20:43 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

Ja przedszkole wspominam dość sympatycznie, choć musiałam jeździć pół miasta (firma, w której pracowała moja mama, miała przedszkole zakładowe, więc do rejonowego mnie nie przyjęto). Ale nawet te jazdy z przedszkola do domu były fajne: w sposób naturalny poznałam wiele ciekawych obiektów (przynajmniej rozpoznawałam je). Natomiast źle wspominam klasy V-VIII, to była druga w moim życiu szkoła, mocno mi dała popalić. Liceum wybrałam sama, trochę na zasadzie ucieczki od otoczenia, ale nie żałuję, bo okazało się świetne

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lut 19, 2018 20:48 Re: Jestem Fiodor! Teraz Fiora!

saaga pisze:Ewkkrem, przedszkole to największa trauma mojego dzieciństwa :oops: Nie wiem, czy o tym zaklejaniu ust rodzice wiedzieli. Nie wiem, czy o tym opowiadałam.
Za to szkołę, począwszy od klasy I SP do matury wspominam z wielkim sentymentem. Miałam szczęście trafić na wspaniałych nauczycieli, z moją Panią z klas I - III i wychowawczynią z LO do dziś utrzymuję kontakt. Teraz to już staruszki i same potrzebują pomocy i wsparcia. Obie te moje Marie kocham miłością wielką. Rozmowa z każdą z nich to tak, jakby cofnąć się o 40 lat w czasie i wrócić do beztroskich lat dzieciństwa. A kawki pite z nimi smakują najlepiej na świecie.
Czy Ty, Ewkkrem jesteś może zodiakalną lwicą?
Duża

Dziś duża szła dopiero na 11 do pracy i rano się bawiłyśmy. Uprawiałam gimnastykę artystyczną ze wstęgą. Potem było spa - szczotkowanie. Tak mruczałam, że zaśliniłam dużej spodnie.
Fiora
P.S. Dropsie, dzielnie dotrzymuję słowa :lol:


Dobrze Cię oceniłem, Fioro. Słowo ważniejsze od pieniędzy. (Wprawdzie nie wiem co to pieniądze ale Duża poradziła tak napisać). Po drugie - Duża każe mi napisać, że nie jest lwicą (na moje szczęście). Jest stateczną, zrównoważoną i starającą się być jak najbardziej obiektywną i sprawiedliwą WAGĄ.
Drops.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości