Kocurek i królik? Czy da się pogodzić?

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 08, 2017 20:24 Kocurek i królik? Czy da się pogodzić?

Witam. :-)
Mam w domu rocznego krolika baranka, jest bardzo spokojny. Niedawno przygarnelam rowniez trzymiesiecznego kocurka i moje pytanie - jak ich ze soba "zaprzyjaznic"? Albo chociaz, by sie tolerowali wzajemnie... Pierwsze dni po prostu sie obwachiwali, teraz wyglada to tak ze kiedy wypuszcze krolika - kociak wskakuje na niego i gryzie, lize i podgryza po uszach, szyi i calym ciele... Ciezko nawet mi okreslic czy jest to rodzaj zabawy, czy kociak go atakuje? Krolik nie ucieka, lecz wowczas siedzi jakby poddany, mam wrazenie ze sie boi...
Czy starszy kot zaprzestanie takiej "zabawy" i nie zrobi krzywdy krolikowi?
Pozdrawiam

zabarg

 
Posty: 6
Od: Nie paź 08, 2017 17:47

Post » Nie paź 08, 2017 22:07 Re: Kocurek i królik? Czy da się pogodzić?

kocurek jest dziecko
chce sie bawic
źeby mu nie zrobił kot cos
nie wiem czy krol miniaturka
moj jest duzy mial ok mies teraz 9 rok na kotach jezdzi nastoletnich
tak to koty wyjadają mu siano ,myja mu oczy razem leza
ale krol teraz na starsze lata musi byc pilnowany
szkudnik jeden gania za kotami
ale jak maja dosc to odejda

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon paź 09, 2017 7:19 Re: Kocurek i królik? Czy da się pogodzić?

Nie jest miniaturka, to duzy krol zdecydowanie (poki co) wiekszy od kociaka.

zabarg

 
Posty: 6
Od: Nie paź 08, 2017 17:47

Post » Pon paź 09, 2017 11:25 Re: Kocurek i królik? Czy da się pogodzić?

Odwoływac kociaka, ja za bardzo królika męczy, np. zabawą, albo nawet ręką i tłumaczyć, że nie wolno. Uszak w końcu się rozkręci i to kot będzi e przed nim uciekał ;)
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 09, 2017 16:24 Re: Kocurek i królik? Czy da się pogodzić?

Król nie jest miniaturką, poki co jest dwa razy wiekszy od kociaka. Tylko jak rozroznic czy kot sie zwyczajnie chce bawic w ten sposob, czy jest to po prostu atak?

zabarg

 
Posty: 6
Od: Nie paź 08, 2017 17:47

Post » Pon paź 09, 2017 17:16 Re: Kocurek i królik? Czy da się pogodzić?

WarKotka pisze:Odwoływac kociaka, ja za bardzo królika męczy, np. zabawą, albo nawet ręką i tłumaczyć, że nie wolno. Uszak w końcu się rozkręci i to kot będzi e przed nim uciekał ;)


Zabawa nie może byc za mocna, bo kot sie rozkręci i za mocno , może podrapać. Ale królik też moze mu krzywdę zrobić. Ja bym reagowała, gdy ingeruje w ciało królika.
Miałam królicę, gdy przyszedł kociak głośno na niego tupała, zwłaszcza że wszedł na powitanie do jej klatki, nasikał w trociny i zjadł biszkopta.
Zawsze byliśmy przy spotkaniu kota i królika. Królica była w zamykanym pokoju. U nas rządziła Zuzia i to ona, krolica wyznaczała granice dla kota. Niestety przyjaźń nie rozkwitła, Zuzia po 2 miesiacach zmarła na mocznicę.
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 10, 2017 13:37 Re: Kocurek i królik? Czy da się pogodzić?

U mnie mieszka królik baranek i dwie kocice. Królik był pierwszy, po roku doszła pierwsza kotka Lusia - jako maleństwo, po pół roku druga - jako dorosła kocica Misia. Królik jest dość duży, spokojnie wielkości średniego kota ;) Teraz zdecydowanie radzi sobie z kotami, kiedy ma ich dosyć zdecydowanie odgania łapkami, a czasem nawet i pogoni :) Szuka kontaktu z nimi, lubi usiąść obok kocicy (Lusi zwłaszcza), oprzeć na niej główkę. Początkowo bał się, tupał głośno, uciekał, wypuszczany był tylko w naszej obecności. Teraz cała trójka biega po domu (królik nie jest zamykany w klatce) i zastanawiam się tylko czy królik wie, że jest królikiem, czy myśli, że może jest kotkiem. Śpią razem, jedzą, piją i ganiają się :) Koty uwielbiają spać w klatce królika na sianie :)

szopenowaasia

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Śro lis 02, 2016 8:10
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości