Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 04, 2018 20:28 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

fifulec pisze:Wklejam zdjęcia, ale z dużym wstydem, bo są one tak amatorskie... i takiej jakości, że aż głupio :oops: , w dodatku coś pomieszałam z rozmiarami zdjęć :oops:, ale były robione różnymi telefonami... Takie pierwsze z brzegu dla przedstawienia naszego stada.
Kurki wszystkie są prawie takie same, nie są może najpiękniejszymi kurami na świecie, ale musicie wiedzieć, że trafiły do nas właściwie bez piór, no i są po przejściach . Zdjęcia z różnego okresu.

Nasz pies - Hugo - czarny - obok z kolegą, który u nas wówczas gościł.
Obrazek

Balbina - czarno biała i rudy Fifi.
Obrazek

Fifi
Obrazek

Baron
Obrazek

Wszystkie kury wołamy Dziubek bądź Wandzia :lol:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ale ŚLICZNEEEEE 8O :love: :love: :love: :love: :love: :love: Wszystkie śliczne i futerkowe i piórkowe, ale te piórkowe wypasione :twisted: Pióreczka im odrosły, dupki utyły, wyglądają idealnie :D Na pewno uroczo jest na nie patrzeć :D Jakbym miała taki zwierzyniec i ogródek to bym je wciąż fotografowała :D


A koty i psy razem z kurami buszują w ogródku?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw sty 04, 2018 20:31 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Pokazałam Michałowi i też zachwycony <3 Zrobiłaś coś wspaniałego dla tych kur, coś niewyobrażalnie wspaniałego - dałaś im życie którego nigdy nie miały i wyrwałaś je z przeraźliwej śmierci i potwornego życia w strachu. To prawdziwie bohaterski czyn. Jesteś wspaniała :201494
I bardzo zazdroszczę tego wszystkiego :placz:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw sty 04, 2018 21:02 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Dzięki dziewczyny!

Pies oczywiście przebywa z kurami ogródku, w pełni się tolerują, nie wchodzą sobie w drogę. Pies jest ogródkowo-domowy przebywa tak gdzie akurat ma ochotę.
Koty natomiast właściwie nie wychodzą, czasami na próg domu, a w ten chłód to nawet im się nosów nie chce wystawić ;) . Ja się w sumie z tego cieszę, że nie mają natury włóczęgowskiej bo bym umierała ze strachu jakby mi któryś nie wracał, wiele zagrożeń czyha na koty wychodzące nawet na pozornie bezpiecznej wsi. Mieliśmy tu już podtrucia... poza tym te koty wychowały się w mieszkaniu, były niewychodzące i teraz ich jakoś zupełnie nie ciągnie do przygód po przeprowadzce na wieś.

klaudiafj pisze:Pokazałam Michałowi i też zachwycony <3 Zrobiłaś coś wspaniałego dla tych kur, coś niewyobrażalnie wspaniałego - dałaś im życie którego nigdy nie miały i wyrwałaś je z przeraźliwej śmierci i potwornego życia w strachu. To prawdziwie bohaterski czyn. Jesteś wspaniała :201494
I bardzo zazdroszczę tego wszystkiego :placz:


:oops: Cieszę się, że miałam możliwość żeby im pomóc, ale nie dopisuję sobie jakiś wyjątkowych zasług. Po prostu naprawdę kocham zwierzęta i jak mogę to pomagam. :)

fifulec

 
Posty: 167
Od: Sob lut 19, 2011 0:00

Post » Czw sty 04, 2018 21:07 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Ja jestem za niewypuszczaniem kotów, chyba że do ogródka, więc gdybym miała dom to zabezpieczyłabym ogród. Jednak są ludzie psychole, którzy potrafią zabić kota nawet na cudzej posesji. Więc wychodziłby pod opieką. No, ale do ogrodu :) I w sumie boli mnie to, że ogrodu nie mam :/
Ale gdybym miała kury to bym się bała, że mój własny kot zaatakuje mi kuraka, a szczególnie Marysia ;) Choć myślę, że kura umie się bronić :D I może kota też przestraszyć :D
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw sty 04, 2018 21:08 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Fifulec :201494 ale fajna babka z Ciebie :1luvu:

Ps, kogo Wam przypomina Balbina? :smokin:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw sty 04, 2018 21:11 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

klaudiafj pisze:Ja jestem za niewypuszczaniem kotów, chyba że do ogródka, więc gdybym miała dom to zabezpieczyłabym ogród. Jednak są ludzie psychole, którzy potrafią zabić kota nawet na cudzej posesji. Więc wychodziłby pod opieką. No, ale do ogrodu :) I w sumie boli mnie to, że ogrodu nie mam :/
Ale gdybym miała kury to bym się bała, że mój własny kot zaatakuje mi kuraka, a szczególnie Marysia ;) Choć myślę, że kura umie się bronić :D I może kota też przestraszyć :D

Kura to nie wiem ale widzialam takiego walecznego koguta którego nawet psy się baly.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25562
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 04, 2018 21:17 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Moli? :mrgreen:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 04, 2018 21:19 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

waanka pisze:Moli? :mrgreen:

Taaaaak!!!! Piękna Balbina :mrgreen:
Wszystkie zwierzaki piękne!
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw sty 04, 2018 21:21 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No naprawdę Moli :ryk:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw sty 04, 2018 21:22 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Dla mnie kura jest egzotyczna :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw sty 04, 2018 21:25 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Prawda- super zwierzaki! :1luvu:
Psy mają takie grzeczne miny, koty rozpieszczone, ale bohaterkami zdjęć są te kury na zielonej trawce wśród żółtych mleczy :D

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 04, 2018 21:27 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Moli25 pisze:
waanka pisze:Moli? :mrgreen:

Taaaaak!!!! Piękna Balbina :mrgreen:
Wszystkie zwierzaki piękne!


To prawda - jak siostry :lol: .

Moje koty miały styczność z kurami, tzn widzą się czasami, ale jakoś do ataku też ich nie szarpie, może dlatego, że to śmierdzące lenie, co mają wszystko pod nos podstawione :lol: .

fifulec

 
Posty: 167
Od: Sob lut 19, 2011 0:00

Post » Czw sty 04, 2018 21:30 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

A przytulasz kury? Dają się głaskać?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw sty 04, 2018 21:39 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

fifulec pisze:Ludzie na wsi to już mają całkiem inną mentalność i też uważają, że to głupie wymysły miastowych.

Nie wszyscy ludzie na wsi mają tzw. wiejską mentalność.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw sty 04, 2018 21:46 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Tak dają się głaskać, jak sobie latem czy wiosną siądę na schodku na ganku to przychodzą same i wyraźnie szukają kontaktu. Nie tak jak pies czy kot, ale "po kurzemu", nie uciekają przed dotykiem. Teraz jak je rano wypuszczamy z ich lokum to też zaglądają, zagadują coś tam, chodzą za człowiekiem.
Śmiesznie jest któraś zniesie jajko to tak potem drze dziób, że chyba cała wioska słyszy :).

MalgWroclaw pisze:
fifulec pisze:Ludzie na wsi to już mają całkiem inną mentalność i też uważają, że to głupie wymysły miastowych.

Nie wszyscy ludzie na wsi mają tzw. wiejską mentalność.


Nie napisałam, że wszyscy, miałam na myśli moją wieś, tutaj się nikt kotami wolnożyjącymi i ich nadprogramowym rozrodem nie przejmuje.

fifulec

 
Posty: 167
Od: Sob lut 19, 2011 0:00

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1 i 304 gości