Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 16, 2017 16:28 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

klaudiafj pisze:Nie wypada mi pisac na forum ;( rozmawiamy o kociakach - że rosna i mają dostać jeść bez ograniczen. Czy to samo dotyczy dzieci w wieku 2 lat? Mi sie wydaje, że tak.

O ile pamiętam to niemowlaki przy piersi mogły jeść na tzw żądanie a nie co trzy godziny ale 2 latek wydaje mi się że powinien jeść regularnie. Nie wiem co masz na myśli bez ograniczeń :?: na pewno owoce i jarzyny są bez ograniczeń.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 16, 2017 17:33 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Nikt w naturze nie ma stałego dostępu do jedzenia przez całe życie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob gru 16, 2017 18:59 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Poszlam spac i spalam prawie trzy godziny.
Dziecko chcialo banana, ale nie chce tutaj pisac jaka to byla sytuacja.

Kubus za to tez ciagle cos chce. Ma w miseczce, ale jak piszczy to ja lece otwierac cos nowego. I tym sposobem zblizamy sie do konca zapasów, ktore mialy starczyc do stycznia (nie licząc puszek almo, ktore smakuja juz tylko raz w tygodniu). Myslicie, że jak zamowie cos w zooplusie w weekend to dojdzie w przyszlym tyg?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob gru 16, 2017 19:01 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Nie możesz ciągle otwierać czegoś nowego. Nie tędy droga. Bo za chwilę nic nikomu nie będzie smakować.
Nie chce jeść, niech nie je. Zgłodnieje to zje.
ser_Kociątko
 

Post » Sob gru 16, 2017 19:12 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Zapomnialam opisac jeszcze, że Kubus uczy się powoli jak sie traktuje dziewczyny. Dzis tez wszedl na drapak i juz sie zamachnal, żeby uderzyc ostro łapa w platforme drapaka pod ktorym zaraz byla Tosia, ale jak zobaczył, że Tosia robi przerażone oczy to lapke powstrzymal i nie uderzyl.
To taka sama sytuacja jak za pierwszym razem pogonil ostro Tosie a ona sie przerazila to już teraz nie goni tylko probuje podchodzic.

Ja mam w sobie gen babci. Jak Ci nie smakuje to szukam czegos co zasmakuje ;)

Muszę piec ciasto czekoladowe na jutro, bo mam spotkanie kolezanek fotografek u mnie w studio. Bedzie z masa budyniowa waniliowa na spodzie korzennym z malinami posypane kokosem. Nie wiem czy to do siebie pasuje, ale pewnie bedzie smakowac.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob gru 16, 2017 20:05 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Taka choinke znalazlam dzisiaj w m1. To drzewko na duża ilość prezentów :D Przezylam szok!
Ale w sumie calkiem calkiem dla kotow ;) o pieniek moglyby drapac pazurkami. Mysle czy takiego nie kupic ;)
Obrazek
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob gru 16, 2017 21:40 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

klaudiafj pisze:Ja mam w sobie gen babci. Jak Ci nie smakuje to szukam czegos co zasmakuje ;)


Nie można tak robić, bo sama rozbestwiasz te koty... Kubuś u mnie w domu jadł wszystko, co było przeznaczone do jedzenia. Nigdy nie zdarzyło mu się wybrzydzać.
Musisz go nauczyć, że jak nie zje pierwszego dania, to tak długo stoi, aż zje , a nie od razu 100 tysięcy różnych puszeczek.
Bo takim zachowaniem, on zawsze będzie wybrzydzał i czekał na coś lepszego i lepszego i lepszego...
ser_Kociątko
 

Post » Nie gru 17, 2017 2:11 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Ale wymyslilam zabawe mlodym :) siedza po dwoch stronach drzwi i bawia sie jednym drucikiem z zooplusa:
Obrazek
:D
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie gru 17, 2017 10:19 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

ser_Kociątko pisze:
klaudiafj pisze:Ja mam w sobie gen babci. Jak Ci nie smakuje to szukam czegos co zasmakuje ;)


Nie można tak robić, bo sama rozbestwiasz te koty... Kubuś u mnie w domu jadł wszystko, co było przeznaczone do jedzenia. Nigdy nie zdarzyło mu się wybrzydzać.
Musisz go nauczyć, że jak nie zje pierwszego dania, to tak długo stoi, aż zje , a nie od razu 100 tysięcy różnych puszeczek.
Bo takim zachowaniem, on zawsze będzie wybrzydzał i czekał na coś lepszego i lepszego i lepszego...

Ja myślę że ten temat trzeba tu na wątku Klaudi odpuścić :mrgreen:
Gen babci jest dużo silniejszy niż nasze przekonania :P
W szwach koty nie pękają, mają w swojej restauracji co chcą więc po co dążyć temat?
JEST dobrze :ok:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Nie gru 17, 2017 11:30 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Nie moglabym trzymac wysuszonego jedzenia i czekac az to kot zje, bo nic innego nie dostanie. I fakt, niczyja waga jeszcze nie ucierpiała :) (jedynie Marysiowa, ale to przez Purizon - juz go nie kupie, bo mimo wszystko mam o nim zle zdanie)
A na razie to jestesmy na dotarciu sie z tym co kto lubi jesc :) moje koty maja po 3 rozne dania mokre w ciagu dnia, ale od tyg bywa że i 5 ;) ale to sie unormuje do tych trzech. I tez trzeba pamietac ze Tosia je tylko mokre i naprawde ile bym w nia nie wpakowala karmy - figurke ma piękna ;) Marysia juz tez. Kitusia też nie byla otyla.

A dzis jest 8 dzien - i chyba mamy maly przelom :)

Toska mieszka w lazience teraz i wskoczyla przed Kubusiem do wanny. Po chwili Kubus na wanne a ta zaczela sie przed nim wic. I to nie byla asekuracja, że sie oslaniala, ale wila sie wyluzona. Kubus sie nie umial oprzec i wskoczyl do wanny. Toska dalej sie wila. Kubus wuciagnal lapke, żeby ja pacnac, ale zaraz sobie przypomniał, że Tosia to nie kolega i łapkę zabrał. Tosia nie syknela i nawet Marysia nie syknela. Także koty byly w lazience razem i na siebie reagowaly sympatycznie :)

Obrazek

Obrazek

A Marysia jutro idzie do wetki, bo kicha :/ i tez na kontrole.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie gru 17, 2017 11:38 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

klaudiafj pisze:Taka choinke znalazlam dzisiaj w m1. To drzewko na duża ilość prezentów :D Przezylam szok!
Ale w sumie calkiem calkiem dla kotow ;) o pieniek moglyby drapac pazurkami. Mysle czy takiego nie kupic ;)
Obrazek



choinka z drapakiem, super dla kotów
chyba musisz kupic :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie gru 17, 2017 12:19 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Powiem szczerze, że kusi ;) a jeszcze jakby z choinki zwisaly kocie wędki czy sznurki to juz pelen luksus :D

Wymyslilam mlodym zabawe w zrzucanie patyczkow z półek na scianie, na ktorych byly rosliny wczesniej. Tosia byla u gory, Kubus na dole. Zrzucalam do góry patyczek, a Tosia go zrzucala na dol do Kubusia. Potem przystawialam pod nos Tosiowy nos Kubusia i nie bylo sykow ani uciekania. Kubusia tez postawilam na polce.

Fotorelacja :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spadł patyczek :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaangazowanie w zrzucanie patyczkow :mrgreen:
Obrazek
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie gru 17, 2017 12:21 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Choinka w sam raz dla kotow :ok:
A przełom jak kanion :mrgreen:
Ściana, na której jest półeczka z Kubusiem, aż prosi się o przemalowanie na czarno :ryk:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie gru 17, 2017 12:37 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Super :1luvu:
:201494 :201494 :201494 za tak szybkie dokocenie.(dla koteczków naturalnie, choć dla Ciebie jeszcze większe :1luvu: :1luvu: )
Miłej niedzieli życzę
Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon gru 18, 2017 7:33 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

pieknie :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84872
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jolabuk5, włóczka i 338 gości