drugi kot w domu - co tolerować?

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 22, 2017 18:06 drugi kot w domu - co tolerować?

Cześć
Poradźcie mi cos bo nie wiem co myśleć :-(
Od lipca mam kotkę, obecnie ma jakieś 5miesiecy
W poniedziałek przygarnęliśmy kolejna kotkę - ma okolo 7miesiecy
Pierwsza noc byly osobno, później dwa dni miałam urlop to wypuszczalam je razem co jakiś czas.
Noce do tej pory spędzają osobno , tak samo jak wychodzimy do pracy.
Jak sa razem to niby wszystko ok, przywitają się noskami, jedza obok siebie bez problemu.
Spor pojawia sie gdy chca iść spać - oba chca na jednym miejscu ale nie razem tylko solo. Dzis doszlo do poważnej rozruby, jeden kociak zaczął gryźć drugiego, az ten drugi pod nim zaczął piszczeć i potem syczeć. Pierwszy dalej gryzl aż wkroczyłam do akcji bo nie mogłam na to patrzeć.
Wczoraj wieczór to samo, tylko o inna rzecz chodzilo, mniejszy kot znów piszczal a drugi nie ustepowal.
Chociaż mniejszy tez ma troche na sumieniu bo często zaczepia a potem nie znają umiaru.
Tolerować takie piski i gryzienie?
Szczerze nie bardzo mi się to widzi, ale słyszałam pare opinii ze koty musza sie ustawić same i swoja hierarchie. I dopóki krew sie nie leje to ok :/
Niestety nie mam możliwości zapoznawać koty tak jak piszą w książkach, zeby np ntydzien byly za osobnymi drzwiami bo mam tylko jedne drzwi w domu a nie bede kota tydzień trzymać w malej lazience :/
Co robić?

bemola

 
Posty: 353
Od: Nie kwi 17, 2005 13:52
Lokalizacja: Siechnice/Wroclaw

Post » Pt wrz 22, 2017 19:20 Re: drugi kot w domu - co tolerować?

Dramatu nie ma. Kotki się dotrą. Interweniuj, kiedy uznasz za słuszne (czyli jeśli ocenisz, że się uszkodzą), ale bez przesady. Są tylko dwie, więc albo się polubią, albo będą tolerować. Raczej to pierwsze, bo kicie młode i skore do zabawy. Baw się z nimi wspólnie jak najwięcej, żeby przywykły do wzajemnej obecności nie naznaczonej konfliktem.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14681
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt wrz 22, 2017 20:07 Re: drugi kot w domu - co tolerować?

Bez paniki. Jak moja Ofelia pierwszy raz wskoczyła na Małą Czarną i zaczęła ją podgryzać to też schodziłam z przerażenia, teraz interweniuję tylko jak Mała Czarna za bardzo kwiczy. Koty muszą ustalić hierarchię.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33189
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw paź 05, 2017 7:18 Re: drugi kot w domu - co tolerować?

Jeśli gryzienie jest cały czas jednostronne to już raczej ustala się hierarchia
Jak już mniejszy pozna swoje miejsce w szeregu to pewnie będzie się to zdarzać incydentalnie
Ale niestety będzie stroną ustępująca
Taki los ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 139 gości