Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 30, 2017 8:32 Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Witam, mam gorącą prośbę o radę! Moja Julka ma już 3 lata, została znaleziona gdy miała 3 miesiące, jest raczej strachliwa, zwykle chowa się pod łóżko w sypialni gdy gościmy kogoś, później ewentualnie obserwuje ich z daleka. Nawet do mnie i męża nie zawsze podchodzi chętnie, zwykle po naszej nieobecności wita nas, łasi się i chce się przytulać, czasem przychodzi też spać w nogach łóżka :) ale generalnie ma sporo humorków i fochów. Jest przyzwyczajona do regularnych podróży samochodem (co najmniej raz w miesiącu po 100 km podróż w jedną stronę), generalnie jest kotem spokojnym, zostawiona w pokoju po prostu idzie spać, podróż znosi różnie (czasem śpi a czasem całą drogę miauczy). Do sedna... do tej pory dwa razy zostawiłam ją samą w porze nocnej i zawsze kończyło się to hmmm "obrazą majestatu"? Na drugi dzień zachowywała się jakby była obrażona, zrzucała przedmioty z mebli lub zaczepiała nas albo opiekuna. Gdy zostaje sama w dzień nawet od rana do wieczora nie ma takich problemów. Planuję 3 dniowy wyjazd w góry tzn wyjazd jednego dnia rano, drugi dzień, powrót trzeciego dnia popołudniu. Mogę załatwić kogoś kto podejdzie w drugi dzień, pogłaszcze, uzupełni miski, wymieni wodę jednak obawiam się tych nocy... nie wiem czy mniejszym złem jest zabrać ją ze sobą gdzie w dzień owszem będzie sama ale w nocy będziemy my czy jednak zaryzykować i zostawić ją w domu. Bardzo proszę o radę, mam jeszcze trochę czasu i biję się z myślami :)
p.s. założyłam nowy post bo każdy futrzak jest inny :)
Pozdrawiam
Iza

Izkaa1990

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Nie paź 05, 2014 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 30, 2017 8:54 Re: Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Musisz sobie odpowiedzieć zupełnie szczerze czy kotka bardziej przyzwyczajona jest do was czy do miejsca. Co sprawia, że czuje się pewniej. Większość kotów woli pozostanie w miejscu, które zna, w którym czuje się pewnie. Przykład z życia: siostra przyjeżdżała do mnie na 3 dni, zawsze kotkę zostawiała i futro miało strasznego focha po przyjeździe, dodatkowo wciśnięte za kanapę miauczało przeraźliwie. Tym razem zapakowała futrzaka i przywiozła. Nie dość, że kotka wyła spod kanapy/łóżka i nie chodziła przez 3 dni po domu to nie chciała wejść z powrotem do transportera. Nie chcesz wiedzieć jak wyglądały ramiona mojego szwagra kiedy po dłuuugiej walce w końcu ją tam wpakował. Od tej pory kot zawsze zostaje w domu :)
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Śro sie 30, 2017 9:32 Re: Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Ja bym zostawiła, fochy miną a tak to ryzykujesz ze kotka nawieje i szukaj wiatru w polu. Kot to nie pies, nie pobiegnie przy nodze. W górach przecież tez nie będziecie siedzic na kwaterze i ją miziać tylko gdzies wyjdziecie na cały dzień a ona i tak zostanie sama na dodatek w obcym miejscu.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro sie 30, 2017 13:22 Re: Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Zostawić w domu.
Zdecydowanie.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23780
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Nie wrz 03, 2017 11:10 Re: Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Góry to zupełnie nowe otoczenie, czyt. stres. Ja bym kotkę zostawiła w domu, ale pod dobrą opieką, najlepiej osoby zaufanej i znanej kotce.

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Nie wrz 03, 2017 13:16 Re: Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Zostawić w domu !!!

misiulka

 
Posty: 205
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Pt wrz 08, 2017 12:05 Re: Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Zdecydowanie zostawić! Lepiej mieć kota z fochem, niż szukać go w obcym mieście, albo na dworcu (pamiętam w Łodzi poszukiwania kotki, której się na dworcu udało zwiać z transportera). Nie przewidzisz wszystkiego, co się może zdarzyć w czasie wakacyjnego pobytu. Bezpieczeństwo ważniejsze.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60178
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 08, 2017 14:16 Re: Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Ja i mój koci kolega nie lubimy wcale zmian. Nasza Duża próbuje od ... 2 lat przyzwyczaić nas do nowego mieszkania. Efekt: mieszkamy dalej w starym. Inaczej sikamy przy każdej próbie wkładania nas do specjalnej torby = transporter . W niej jest dużo miejsca, jest ze stelażami i możemy nawet w niej stać. Droga do nowego domu trwa trzy minutki (pieszo). W nowym domu nie śpimy, płaczemy całe noce. Nie śpimy tam nigdy. Nie zdradziliśmy to tej pory powodu z którego to robimy. Jemy tam co prawda, załatwiamy "małe i duże interesy" ale spać... tu nas nikt nie zmusi. Koty górą!!! Lucas

lucas 2014

 
Posty: 2993
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Sob wrz 09, 2017 16:31 Re: Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Noooo to chyba podejmiemy ryzyko i zostanie w domu :) później przekupimy jakimiś smakołykami to się odfocha :D dziękuje za rady, trzymajcie kciuki żebym miała do czego wrócić po wycieczce :D :D

Izkaa1990

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Nie paź 05, 2014 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 09, 2017 16:44 Re: Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Wszędzie dobrze... w domu najlepiej. Lucas

lucas 2014

 
Posty: 2993
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Czw wrz 21, 2017 11:55 Re: Zabrać kicię w góry czy zostawić samą w domu?

Izkaa1990 pisze:Noooo to chyba podejmiemy ryzyko i zostanie w domu :) później przekupimy jakimiś smakołykami to się odfocha :D dziękuje za rady, trzymajcie kciuki żebym miała do czego wrócić po wycieczce :D :D


Izkaa1990, foch minął? :twisted:

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: grubysnake i 113 gości