Sofi i Ines w nowym domu

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 15, 2017 9:29 Sofi i Ines w nowym domu

Witam wszystkim ,wraz z żoną jesteśmy szczęśliwymi właścicielami dwóch kociaków.Sofi i Ines mają 2 miesiące i są siostrami.Są to zwykłe koty nie rasowe choć z posiadają geny kota tajskiego (ich babcia to Tajka) Zabraliśmy je od znajomych gdy córka Tajki się okociła
Sofi jest typową przytulaską i śpioszką i od razu jak je przywieźliśmy obwąchała nowe kąty i się do nas łasiła,nie miała nic przeciw głaskaniu a wręcz się tego domagała,za to Ines to jej przeciwieństwo,więcej aktywna bardziej zaczepna ale i mniej lubi się łasić od razu wyciąga pazurki,zaraz po tym jak przywieźliśmy je to Ines chowała się gdzie się dało i uciekała teraz jest już lepiej.
Ines nie podchodziła do drapaka za to Sofi go od razu polubiła ,teraz obie po nim się wspinają i bawią chyba potrzebowała więcej czasu.
Teraz razem szaleją choć Sofi więcej śpi niż Ines ale nadrabiają to jak się obudzi.
Mamy 4 pokoje więc jest gdzie szaleć.
Śpią w różnych miejscach ale najbardziej lubią trzy miejsca,w szufladzie pod tłuczkiem naszej córki,na górnej półce drapaka(jakieś 160 cm) i na krzesłach w salonie pod stołem.U syna w pokoju się tylko bawią.
Jedzą z jednej miski choć Ines musi być pierwsza ale piją jednocześnie też z jednej miski.
Mamy teraz problem z Sofi bo dziś nasikała na kołdrę syna choć nie wchodziła nigdy na jego łóżko,wczoraj na swoje legowisko ,które im zrobiłem w tym przypadku Ines wzięła przykład z siostry ,trzy dni temu nasikała na naszą kołdrę i nie kryła się z tym po prostu zrobiła to jak leżeliśmy już w łóżku a pięć dni temu nasikała na poduszkę żony gdy ona spała.Z kuwety korzystają normalnie a te kilka incydentów (tak je nazywam bo są młode) miały miejsce albo z samego rana albo w nocy
To teraz trochę zdjęć Czarna to Ines
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

Sebastian A

 
Posty: 2
Od: Śro lip 12, 2017 19:37

Post » Sob lip 15, 2017 11:31 Re: Sofi i Ines w nowym domu

Ślicznotki <3

Poszukaj prosze na forum info o sikajacych kotkach - jest mnostwo info. Ale jedno pewne - potrzebny wet.

Jaki maja zwirek? I jaka kuwete? Betonitowy i kuweta odkryta (najlepiej dwie w roznych czesciach domu) nie powoduja problemow, bo na inne zwirki czy kuwety zakryte kotki potrafia sie zbuntowac.

Nie pomoge w kwestii siusiania, ale na forum jest duzo info o mozliwych powodach.
Zazwyczaj daje sie mocz do badania, bo czesto za to odpowiada zapalenie pecherza, ale czy u takich maluszkow? Hmm nie wiem...
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob lip 15, 2017 12:55 Re: Sofi i Ines w nowym domu

Kuweta kryta a żwirek Cat's Best ÖkoPlus taki na jakim były uczone zanim je zabraliśmy do domu.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

Sebastian A

 
Posty: 2
Od: Śro lip 12, 2017 19:37

Post » Sob lip 15, 2017 13:27 Re: Sofi i Ines w nowym domu

Warto zatem dostawić kuwete odkryta :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt lip 28, 2017 15:21 Re: Sofi i Ines w nowym domu

Jakie cudne malce :201461
Gratulujemy :kotek:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt lip 28, 2017 15:47 Re: Sofi i Ines w nowym domu

Śliczne maluchy :1luvu:
Możesz spróbować z odkrytą kuwetą, bo niektóre koty nie lubią zakrytych. Nie wiem też jak często sprzątasz w kuwecie, ale są koty, którym trzeba w niej sprzątać częściej. Jeżeli te dwie rzeczy nie pomogą, do dobrze by było zabrać koty na sprawdzenie do weterynarza.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Wto sie 01, 2017 23:12 Re: Sofi i Ines w nowym domu

Śliczne kicie :1luvu:

A czarna Inez to z piosenki?
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Śro sie 02, 2017 21:23 Re: Sofi i Ines w nowym domu

Sliczne maluty :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84849
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], zuza i 120 gości