Pilnie potrzebuję pomocy!! :/

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 28, 2017 21:24 Pilnie potrzebuję pomocy!! :/

Mój kot to typowy podwórkowy kociak, który nieraz znika i wraca po kilku dniach.
Ostatnio zaczął 'wlec' przednią łapę, wczoraj przyjrzałam się jej, jest na niej ranka, widać nawet tkanki, łapa możliwe, że jest złamana albo zmiażdżona- jest trochę spłaszczona w porównaniu do drugiej. Nie wiem czy coś go potrąciło czy przygniotło.. ;/
W każdym razie, spróbowałam tą rankę odkazić i usztywnić mu nóżkę tekturką i obwiązać bandażem, a na koniec takim materiałem, żeby mu się nigdzie nie zaczepiał, ale kot jest uparty i dalej chodził wlekąc tą łapę za sobą, skacząc na różne rzeczy i ściągał ten bandaż...

Dzisiaj nie mogłam go w ogóle znaleźć, a gdy pojawił się pod wieczór, zauważyłam, że coś jest nie tak z drugą przednią łapą.
Przyjrzałam się tej drugiej łapce, wygląda normalnie, ale jest podkulona i nie może jej całkiem wyprostować ani na niej stać....;(
Nie wygląda jakby go to jakoś bardzo się męczył, no ale nie wiadomo... nie syczy jak dotykam tych łap, zawsze jest taki 'smętny' jak teraz, więc to też nie jest wskazówką.
Mimo że próbował stawać na tych przednich łapach to nie mógł... nie ma już żadnych oporów, żeby leżeć więc włożyłam go do koszyka i dałam mu jedzenie, bo wszystko je normalnie. Tylne łapy ma sprawne.

Nie wiem co mam robić ;/ chcę z nim jechać jutro do weterynarza, ale wiem że to na niewiele się zda, bo jeżeli okaże się, że to jakieś złamanie i paraliż, nie będzie mnie stać na operacje i zabiegi dla niego... ;(
Jestem do niego bardzo przywiązana, ale nie wiem jak mu pomóc i czuję się bezsilna w tej sytuacji ;/

Zarejestrowałam się tutaj w nadziei, że ktoś będzie wiedział co jest mojemu kotu i co mogę zrobić, dlatego bardzo proszę o jakieś wskazówki, będę bardzo wdzięczna!

shadowhunterr

 
Posty: 5
Od: Śro cze 28, 2017 20:20

Post » Śro cze 28, 2017 23:57 Re: Pilnie potrzebuję pomocy!! :/

Jedź z nim do weterynarza, jesteś odpowiedzialna za kota. Paraliż to nie jest, tylko zmiany po silnym urazie. Kot jest cierpiący.

emill

 
Posty: 267
Od: Sob lip 26, 2014 20:08

Post » Czw cze 29, 2017 22:01 Re: Pilnie potrzebuję pomocy!! :/

Byłaś u weterynarza?
Co powiedział?
Nie wypuszczaj go tylko nigdzie z tymi biednymi łapkami

Anyaabney

Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Od: Pt kwi 21, 2017 14:43
Lokalizacja: Staffordshire, Uk

Post » Czw cze 29, 2017 22:43 Re: Pilnie potrzebuję pomocy!! :/

Weterynarz powiedział, że nie jest to złamanie i możliwe że łapki są przyparaliżowane, nic go nie boli, on po prostu ich nie czuje.... :/
Zaproponował, żebym zostawiła go do rana na obserwację, mam zadzwonić rano czy mają mu zrobić prześwietlenie i chcę jednak, żeby je zrobili.
Mam nadzieję że okaże się co mu jest i weterynarz będzie w stanie powiedzieć mi czy ma szanse z tego wyjść i czy jakoś będę mogła go sama w domu 'rehabilitować', bo sam mnie uprzedził że leczenie mogłoby być bardzo kosztowne - 60 zł za jedną taką rehabilitację, a nie wiadomo czy miałby w ogóle z tego wyjść...

shadowhunterr

 
Posty: 5
Od: Śro cze 28, 2017 20:20

Post » Pt cze 30, 2017 13:28 Re: Pilnie potrzebuję pomocy!! :/

Poczekaj, niech go najpierw zdiagnozują, potem pomyślisz o rehabilitacji.
Biedny kotulek, trzymam kciuki żeby z tego szybko wyszedł.
Masz dla niego kuwetke jak wyjdzie z tego szpitala? Bo gdzie on biedny zajdzie teraz, mogłoby mu się coś jeszcze stać. Trzymaj się i informuj...

Anyaabney

Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Od: Pt kwi 21, 2017 14:43
Lokalizacja: Staffordshire, Uk

Post » Pt cze 30, 2017 13:34 Re: Pilnie potrzebuję pomocy!! :/

mozysz wątki i wieści, rady rozmydlają się
viewtopic.php?f=1&t=180673
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości