PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI zaprasza.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 04, 2017 21:10 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:Troszeczkę zaniedbałam swój wątek :cry: ale czas tak szybko mija.
U nas niby ok ale po 9 latach pierwszy raz zachorował Hugo :placz:
Zaczęło się od nóżki, bez powodu nagle okulał. Był u weterynarza i tak właściwie nic szczególnego w badaniu nie wyszło. Noga nie zwichnięta ale tkliwa więc dostał zastrzyki przeciwzapalne i przeciwbólowe.
Nagle zaczął wymiotować :cry: przeczytałam u dr Googla że to może być efekt uboczny tych leków i że przejdzie. Niestety nie przeszło i znów wizyta u weta, diagnoza podrażnienie śluzówki żołądka. Dostał zastrzyki
i leki osłonowe i jest już lepiej. Huguś to cierpliwy pacjent i łatwo obsługiwany, daje ze sobą wszystko zrobić, ładnie przyjmuje leki. Dostaje strzykawką siemię lniane i chyba mu smakuje :P
Jak sobie pomyślę co by było jak zachoruje Migotka to :strach: :strach: :strach: ta to nawet nie da się porządnie uczesać 8O gryzie i drapie.
Idę poczytać co u Was słychać i kładę się spać bo jutro pobudka 5;30 :evil:


Hugonek to już kociak w średnim wieku i choróbska jakieś moga juz sie przyplatać :( Moze gdzieś źle skoczył i nadwyrężył nóżkę :( Ale skąd po zastrzykach podrażnienie śluzówki?

Podobno zdarza się po Metacamie, rzadko działania niepożądane typowe dla niesterydowych środków przeciwzapalnych (NSAID) takie jak spadek apetytu, wymioty, biegunka, krwawienie z przewodu pokarmowego,w bardzo rzadkich przypadkach owrzodzenia przewodu pokarmowego i zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. U Hugonka były tylko wymioty ale już jest ok .

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 04, 2017 21:16 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

Zefir pisze:O jej, biedny Hugo :(.
Kciuki za jego zdrowie :ok:
Ogólnie mega się zdziwiłem, jak napisałaś w wątku Burasów, że Hugo waży 8,4 kg 8O. Nie sądziłem, że jest taki wielki.

Jest misiowaty i puszysty :mrgreen:
Obrazek
Tutaj z Pusią
Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 04, 2017 21:21 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

Hugo dostaje metacam? Na co? Przeczytaj ten watek lepiej viewtopic.php?f=1&t=181867

Zdrowka! Oby to byly przelotne klopoty :ok:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro paź 04, 2017 21:21 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

klaudiafj pisze:Oj Gosiu ;( nie chce Cie martwic, ale dla mnie nagle okulenie kota kojarzy sie tylko z jednym. Miej to na uwadze w diagnostyce.
Oby to bylo zwichniecie, a moze zwyrodnienia. Rtg da odpowiedz.
Kciuki za Hugonka naszego ukochanego <3

Oby tylko nie to .... :strach:
Myślę że to tylko przejściowe i jednorazowe. Jest już dobrze i kciuki się przydadzą.
Bardzo za nie dziękujemy
Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 04, 2017 21:24 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

klaudiafj pisze:Hugo dostaje metacam? Na co? Przeczytaj ten watek lepiej viewtopic.php?f=1&t=181867

Zdrowka! Oby to byly przelotne klopoty :ok:

Przeczytałam i włos mi się zjeżył. Co prawda dostał tylko 4 zastrzyki i nie zdążył uszkodzić wątroby tylko podrażnił śluzówkę żołądka. i jak tu wierzyć weterynarzom :placz: :placz:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 04, 2017 21:30 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

W zastrzyku to nie wiem.. To na pewno nie jest tak jak ten.metacam który ja podawalam do pysia.
Czy to znaczy że Hugo juz nie kuleje? Jezeli tak to cudownie! Jak zwierze zaczyna kulec to czesto jest to nowotwor i kulenie nie mija, nie reaguje na leczenie i sie poglebia. Przynajmniej z tego co czytalam, kiedy Kitusia chorowala. Wiec jezeli przestal kulec to mega ulga. Jednak warto zrobic zdjecie rtg tej lapki. Moze rlto reumatyzm.. Czy robiliscie zdjecie?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw paź 05, 2017 7:19 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

Gosiagosia pisze:
klaudiafj pisze:Hugo dostaje metacam? Na co? Przeczytaj ten watek lepiej viewtopic.php?f=1&t=181867

Zdrowka! Oby to byly przelotne klopoty :ok:

Przeczytałam i włos mi się zjeżył. Co prawda dostał tylko 4 zastrzyki i nie zdążył uszkodzić wątroby tylko podrażnił śluzówkę żołądka. i jak tu wierzyć weterynarzom :placz: :placz:


Moja Tinka stłukła łapkę i dostała 1 (jeden zastrzyk) i 3-4 razy żel do pysia ... podrażnione miała wszystko - dla niej było za pózno na ratunek :placz:
Od tamtej pory nie zgadzam się aby weci podawali moim kotom metacam :evil:
Jest wiele leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych - nie ma konieczności podawania metacamu.
Moja Tosia po operacji usunięcia tarczycy nie dostała metacamu tylko inny lek ... można więc - jak się chce i ma wiedzę :ok:

Hugo -piękny, misiowaty kocurek - kiucikasy :ok: :ok: :ok: :ok:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 05, 2017 8:16 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

Gosiagosia pisze:
klaudiafj pisze:Hugo dostaje metacam? Na co? Przeczytaj ten watek lepiej viewtopic.php?f=1&t=181867

Zdrowka! Oby to byly przelotne klopoty :ok:

Przeczytałam i włos mi się zjeżył. Co prawda dostał tylko 4 zastrzyki i nie zdążył uszkodzić wątroby tylko podrażnił śluzówkę żołądka. i jak tu wierzyć weterynarzom :placz: :placz:


4 to też dużo :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw paź 05, 2017 10:37 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

Za Hugonka i cały zwierzyniec :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 05, 2017 13:44 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

Kotina pisze:
Gosiagosia pisze:
klaudiafj pisze:Hugo dostaje metacam? Na co? Przeczytaj ten watek lepiej viewtopic.php?f=1&t=181867

Zdrowka! Oby to byly przelotne klopoty :ok:

Przeczytałam i włos mi się zjeżył. Co prawda dostał tylko 4 zastrzyki i nie zdążył uszkodzić wątroby tylko podrażnił śluzówkę żołądka. i jak tu wierzyć weterynarzom :placz: :placz:


Moja Tinka stłukła łapkę i dostała 1 (jeden zastrzyk) i 3-4 razy żel do pysia ... podrażnione miała wszystko - dla niej było za pózno na ratunek :placz:
Od tamtej pory nie zgadzam się aby weci podawali moim kotom metacam :evil:
Jest wiele leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych - nie ma konieczności podawania metacamu.
Moja Tosia po operacji usunięcia tarczycy nie dostała metacamu tylko inny lek ... można więc - jak się chce i ma wiedzę :ok:

Hugo -piękny, misiowaty kocurek - kiucikasy :ok: :ok: :ok: :ok:

Czytałam. bardzo współczuję :(
Ja dawałam dużo razy Kitusi mecatam do pysia. Ale ona miała i nowotwór i zwyrodnienia i reumatyzm w16 roku życia. Ale nie wiem czy to kwestia niewiedzy lekarzy że kazali podawać mecatam (choć każdy mowił, ze w razie koniecznosci) - nie było innego leku procz metacamu i narkotyków, który można było podawać mojej Kitusi, która była leczona sterydami. To powiedziała zarówno moja wetka, jak i niezależna onkolog z Gliwic - nie bylo nic innego. Moja wetka mówiła, że nie ma wielu leków przeciwbólowych dla kotów.
Jak przeczytałam tamten post to mnie zmroziło. Choć w sumie w naszej sytuacji nawet wetka mówiła - czym jest wątroba przy miesaku złośliwym. Wiadomo co zabije predzej :(

No, ale Hugo na pewno nie ma nic z tych rzeczy. Teraz jest wilgoć, zimno, nie zawsze jeszcze się grzeje. Może on ma reumatyzm, albo zwyrodnienia (nie wiem czy to to samo) - warto zrobić zdjęcie i żeby je obejrzał dobry ortopeda.
Bo też z doświadczenia wiem, że nawet lekarz robiący badanie nie wie co widzi czasem :/
A może faktycznie to stłuczenie i już Huguś nie kuleje i można zapomnieć o temacie :) :ok: :ok: :ok:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw paź 05, 2017 16:52 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

klaudiafj pisze:W zastrzyku to nie wiem.. To na pewno nie jest tak jak ten.metacam który ja podawalam do pysia.
Czy to znaczy że Hugo juz nie kuleje? Jezeli tak to cudownie! Jak zwierze zaczyna kulec to czesto jest to nowotwor i kulenie nie mija, nie reaguje na leczenie i sie poglebia. Przynajmniej z tego co czytalam, kiedy Kitusia chorowala. Wiec jezeli przestal kulec to mega ulga. Jednak warto zrobic zdjecie rtg tej lapki. Moze rlto reumatyzm.. Czy robiliscie zdjecie?

Jest dobrze nie kuleje ma apetyt i już gania dziewczyny czyli wraca do zdrowia i formy samca alfa :ryk:
Za dwa tygodnie robimy badania krwi w tym próby wątrobowe.
Zdjęcie RTG nic nie wykazało czyli mógł tylko nadwyrężyć mięsień.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 05, 2017 16:57 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

Kotina pisze:
Gosiagosia pisze:
klaudiafj pisze:Hugo dostaje metacam? Na co? Przeczytaj ten watek lepiej viewtopic.php?f=1&t=181867

Zdrowka! Oby to byly przelotne klopoty :ok:

Przeczytałam i włos mi się zjeżył. Co prawda dostał tylko 4 zastrzyki i nie zdążył uszkodzić wątroby tylko podrażnił śluzówkę żołądka. i jak tu wierzyć weterynarzom :placz: :placz:


Moja Tinka stłukła łapkę i dostała 1 (jeden zastrzyk) i 3-4 razy żel do pysia ... podrażnione miała wszystko - dla niej było za pózno na ratunek :placz:
Od tamtej pory nie zgadzam się aby weci podawali moim kotom metacam :evil:
Jest wiele leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych - nie ma konieczności podawania metacamu.
Moja Tosia po operacji usunięcia tarczycy nie dostała metacamu tylko inny lek ... można więc - jak się chce i ma wiedzę :ok:

Hugo -piękny, misiowaty kocurek - kiucikasy :ok: :ok: :ok: :ok:

Tinka po tych lekach odeszła czy był inny powód ?
Zaczęłam się bać :placz: człowiek z zaufaniem idzie do weterynarza i ma nadzieję na pomoc i odpowiedzialne leczenie. Myślałam że w tej lecznicy są dobrzy weterynarze, mam blisko domu ale jednak wrócę na Białobrzeską choć po odejściu Thomaska mam uraz. :placz:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 05, 2017 17:03 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

Ewa L. pisze:Za Hugonka i cały zwierzyniec :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Dziękujemy kciuki zawsze się przydadzą.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 05, 2017 17:04 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

Emi z ciasteczkiem pozdrawia wszystkie koteczki
Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 06, 2017 15:23 Re: PUSIA, MIGOTKA, HUGO oraz EMI czyli kocio-psia rodzinka

Gosiagosia pisze:Emi z ciasteczkiem pozdrawia wszystkie koteczki
Obrazek


a psiaki też? :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, włóczka i 343 gości