Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 20, 2019 15:29 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Coś mi się z oczami dzieje. Czerwone i boleć zaczynają. Oby to nie było znowu zapalenie rogówki, które już kiedyś przeszłam i czego nie polecam :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie sty 20, 2019 19:05 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

W takim razie proponuje jedno: jak masz możliwość idź do apteki i kup kropelki ze świetlikiem. Są bez recepty na zapalenie spojówek i odejdź od komputera, bo dodatkowo drażnisz.
Zapalenia rogówki nigdy nie miałam, ale tęczówki już tak. Bosze jaki dramat. Ani soczewek nie mogłam nosić, światło raziło, piekło i swędziało.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie sty 20, 2019 19:39 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Zapalenie spojówek miałam kilka razy, zapalenie rogówki tylko raz. Już czuję, ze zaczyna mnie boleć światło, dlatego boję się, że to rogówki. Dziś niedziela, apteki pozamykane, a jutro do roboty trzeba. Ostatnim razem, kiedy miałam zapalenie rogówki, nie mogłam oczu otworzyć, ból był straszny, oczy tak czerwone jakby zalane krwią. Za pierwszym razem, przy zapaleniu rogówki, pojechałam na pogotowie, bo nie wiedziałam, co się dzieje. Tam dowiedziałam się, że to zapalenie rogówki. Powiedziano mi też, że to zaraźliwe. Zapalenie spojówek przechodzę od czasu do czasu, tego nie da się porównać z zapaleniem rogówki :(
Chikita pewnie, z tego co napisałaś, to podobne do zapalenia tęczówki (nigdy nie miałam). Przy zapaleniu rogówki okropny ból przy próbie otwarcia oczu nawet przy małym świetle, ból "piasku" pod powiekami, czerwone oczy, masakra.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie sty 20, 2019 20:00 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Rano idź do lekarza, a potem do pracy o ile dasz radę. Jeśli ból jest silny to ja się nigdy nie fatyguje, bo żaden ze mnie pożytek.
Nie będę bawić się w lekarza, ale niedawno miałaś jakiegoś pryszcza w oku. On mógł wywołać jakiś stan zapalny.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie sty 20, 2019 22:07 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Bestol pisze:Obrazek

Bil z kumplami :P

:smokin: :ryk:
Ale brygada hahaha
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław


Post » Wto sty 22, 2019 17:42 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

No i maniana :(
Miałam dziś zacząć leczenie helikoptera - masakra 4 leki na raz - to się nazywa eradykacja z bizmutem:
4 x 1 tabl.dziennie cytrynian bizmutu jakiś, 2x 1 tabl. dziennie inhibitor pompy protonowej - co to u licha, 4 x 2 tabl. dziennie tetracyklina jakaś, i 3 x 1dziennie metronidazol.
A tu mi się jeszcze zapalenie spojówek przyplątało :( Na szczęście nie rogówki, ale oczyska bolą :(
Oj cierpię :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto sty 22, 2019 18:09 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Ojej. Okropny zestaw.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto sty 22, 2019 19:17 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Och biedna Ty jedna...

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki


Post » Śro sty 23, 2019 19:05 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Oczy bolą ciągle, ale nie jest to ból nie do wytrzymania. Po prostu bolą. Bardziej denerwuje, że ciągle łzawią, są ciągle przekrwione i nie ma szans na założenie szkieł kontaktowych. Strasznie przeszkadza mi blask ekranu komputera.
Leczenie helikoptera zacznę jak zaleczę zapalenie spojówek - tak jak okulista radził, dlatego nie wykupiłam jeszcze nawet recepty na te wszystkie farmaceutyczne paskudztwa na zabicie helikoptera, jestem ciekawa, jak ich zakup da mi po kieszeni. w piątek muszę leki wykupić, bo chyba teraz recepty są możliwe do zrealizowania tylko przez 7 dni. I gastrolog chyba się kopsnął z dawkami, bo inaczej na recepcie, a inaczej na zaleceniu stosowania napisał, sami zobaczcie:

to recepta:
Obrazek

a to stosowanie:
Obrazek

Nie wiem co jest co, ale domyślam się po dawkowaniu. Tylko na recepcie jest jakiś lek 2 x 2, a na dawkowaniu 4 x 1. Będę się musiała w aptece zapytać jak to wszystko mam brać.

BTW, jakby co helikoptera się zamordowywuje właśnie powyższymi sposobami :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro sty 23, 2019 19:28 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Nic w aptece nie mów :wink: Jak zapytają czy wiesz jak dawkować mów, że wiesz. Farmaceuta nie powie Tobie jak stosować, bo nie zna historii choroby, powie wg własnego uznania albo to co jest w ulotce. Dawkę każdego leku na receptę ustala lekarz. Zwróć tylko uwagę na dawki leków w mg i ilości tabletek w opakowaniu- apteka musi wydać Tobie takie same. Jeśli będzie chciała wydać mniejsze, bo nie ma poproś aby zamówili dokładnie takie jakie wypisał lekarz, ponieważ wprowadzi to Tobie chaos w dawkowaniu i zapłacisz więcej. Nie bierz również tańszych zamienników- zamienniki mogą mieć słabsze działanie.
Jeśli masz wątpliwości zrób ksero recepty albo idź z nią przed wykupem i przejdź się i zapytaj.

Na Twoim miejscu kupiłabym jakiś priobotyk i brała pomiędzy aby flora bakteryjna się nie rozjechała.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro sty 23, 2019 20:00 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

O probiotyku nie myślałam, ale kupię. Myślę, że lekarz się pomylił, na moje chodzi o ten lek co każe mi brać na recepcie 2 razy dziennie po dwie tabletki a na rozpisce cztery razy dziennie po jednej tabletce. Jak radzisz nic nie powiem w aptece, najwyżej zadzwonię do lekarza, żeby się upewnić. Nie znam tych leków. Lekarz powiedział mi, że jest to dosyć intensywne leczenie, ale do przeżycia. Powiedział tylko, że przerwanie leczenia wiąże się z porażką i jeśli poczuję się gorzej, to mam leczenia nie przerywać, tylko się do niego zgłosić. Ja nie raz w swoim życiu chorowałam np. na anginę i brałam antybiotyki i nie miałam z tym żadnych problemów. Tu też są po prostu antybiotyki, jeśli dobrze rozumiem. Kupię te probiotyki jak radzisz i dam radę :)
I przypilnuję jak radzisz, żeby w aptece dali mi dokładnie to samo co na recepcie

Wybiję na amen tego helokoptera w sobie, to w końcu tylko 14 dni :D Żeby tylko to zapalenie spojówek mi szybko ustąpiło, a jak ustąpi to się biorę do roboty zarąbać helikoptera :D
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro sty 23, 2019 20:12 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Nie znam tych leków więc nie wiem jak należy je dawkować, ale mogę gdybać, że ta rozbieżność wynika z działania leków. Być może masz tak rozpisane aby leki się nie kolidowały ze sobą, ponieważ jeden może wykluczyć bądź osłabić działanie drugiego i musi być przynajmniej dwugodzinna przerwa pomiędzy jednym, a drugim. Ale czy tak jest to powinien o tym powiedzieć Tobie lekarz. Powinien też doprecyzować to złe samopoczucie po lekach- czym się może objawiać dokładnie i z jakim objawem powinnaś natychmiastowo przyjść.
Ja jak idę do lekarza i dostaje jakieś leki to zadaje stos pytań co się może stać. Zanim wykupię czytam ulotkę czy np astmatycy mogą to brać, bo nie każdy lekarz zauważy problem. Na lekach nie jestem, ale inhalator mam zawsze pod ręką na wypadek gdyby mnie złapało. Teraz też poszłam do lekarza, bo plecki trochę bolą i dostałam jakąś maść ręcznie robioną i moje pierwsze pytanie: czy jak kot przypadkiem zliże to się nie otruje :mrgreen:

Priobotyk bierz pomiędzy lekami, najlepiej przed i jedną tabletkę dziennie.

Wybijesz na amen, bo to chyba nie jest nawracające ?

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro sty 23, 2019 20:29 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Mówił, że ta kuracja jest w większości przypadków skuteczna na amen. Zawsze bywają tacy, na których nie zadziała, ale też mówił, że muszę ją zastosować. Nie pytałam go o to, co znaczy złe samopoczucie, bo nie sądziłam, że to ważne. Przecież brałam już wcześniej jak chorowałam, np. na zapalenie płuc, anginę itd. antybiotyki i znosiłam to ok i nigdy nie miałam złego samopoczucia z powodu antybiotyków - tak myslę. Ja jestem ogólnie zdrowa, tylko ten helikopter, a przez to paskudztwo wrzody (i te oczy z zapaleniem spojówek mi się przyplątały przypadkiem).
Ten probiotyk będę brała, właśnie teraz przeczytałam, że przy antybiotykach warto brać. Będę też pochłaniała masę jogurtów :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga66, Nul i 92 gości