Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 15, 2017 18:21 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Dziś z Bilem trochę smutno nam. Zobaczyłam niedaleko naszego bloku ogłoszenie o zaginięciu kotki. Spisałam numer telefonu z ogłoszenia. Wróciłam i wszystko opowiedziałam Bilowi. Natychmiast kazał mi wrzucić ten numer w google (bo Bilu wielka detektywa jest - to Bil kazał dopisać) i znaleźliśmy rozpaczliwe prośby o pomoc w znalezieniu koteczki. Bilu natychmiast zażądał, żebyśmy wstawili info na naszym Facebooku i kazał też natychmiast wystawić na forum tym, bo Bilu to forum bardzo melonuje. Już daliśmy info na zaginione - znalezione koty. Dowiedzieliśmy się, że koteczka zniknęła 11 sierpnia, to pewnie bardzo głodna i przestraszona musi być :( I dlatego z Bilem bardzo smutni jesteśmy. Bilu powiedział, że wykopie na wieczór pańcię z domu na poszukiwania. Skoro Bilu każe, to pójdę pospacerować, może jakieś miaukanie uda się usłyszeć.
A poniżej info o zaginionej kotce
UWAGA BYDGOSZCZ
Zaginęła kotka! Jest mała i całkiem czarna, ma na sobie czerwoną obrożę jak na zdjęciu. Ma na imię Mia. Jeśli macie jakiekolwiek informacje, lub ją widzieliście, bardzo prosimy o kontakt pod numer tel. 696381251.
Zaginęła w okolicach Glinki w Bydgoszczy.
Obrazek

Nam smutno, ale postaramy się jakoś pomóc.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto sie 15, 2017 18:24 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Bestol pisze:Chcę Lexusa!!! Manisława, masz jakiś pomysł na to, żebym opchnął szybko i w miarę z zyskiem moją pańcię? Tylko kto to pudło kupi?? W życiu nie będę miał Lexusa :placz: - to kazał powiedzieć BIL

Nie mam pojęcia, gdzie te nasze pudła upchnąć :placz:

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sie 15, 2017 18:30 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Manisława, może powinniśmy te pańcie garażować gdzieś? Ja to bym moją pańcię chętnie pogarażował gdzieś w miarę daleko, co by mi się tu nie kręciła ciągle przy moim arystokratycznym zadku i miałbym lodówkę całą dla siebie tylko i tylko :201421 Dobra oddaję klawiaturę pańci bo ona coś tam zaczyna pod nosem memłać. Toć ta pańcia to nawet purkać nie nie umie. Pur pur pur. Jakim ja cudem zaadoptowałem to chodzące dwunogowatowe niescęscie :20147
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto sie 15, 2017 18:50 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Bestol pisze:Manisława, może powinniśmy te pańcie garażować gdzieś? Ja to bym moją pańcię chętnie pogarażował gdzieś w miarę daleko, co by mi się tu nie kręciła ciągle przy moim arystokratycznym zadku i miałbym lodówkę całą dla siebie tylko i tylko :201421 Dobra oddaję klawiaturę pańci bo ona coś tam zaczyna pod nosem memłać. Toć ta pańcia to nawet purkać nie nie umie. Pur pur pur. Jakim ja cudem zaadoptowałem to chodzące dwunogowatowe niescęscie :20147

Może jednak na razie ich nie garażujmy za daleko, bo kto by nam amciu podawał? Musielibyśmy to robić własnymi arystokratycznymi łapkami...

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sie 15, 2017 18:51 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Wczesną wiosną też szukałam kotki zaginionej w mojej okolicy. Znalazła się, ale przez tydzień cierpiała
głód i zimno.
Doświadczeni w poszukiwaniach radzą szukać nocą i wczesnym rankiem. Tak też z córką robiłyśmy. Zaglądałyśmy pod samochody i pod krzaczorami.
To były smutne dni.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 15, 2017 19:04 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Alija, nie znamy osobiście opiekunki tego zaginionego kotka, ale że zaginął niemal obok nas, to spróbujemy jakoś pomóc, choć zupełnie nie mamy w tym doświadczenia. Idę zaraz pospacerować po osiedlu trochę, póki jeszcze ciemno nie jest. Pewnie nie uda mi się go znaleźć, ale będę miała spokojniejsze sumienie. Inaczej Bilu mi żyć nie da.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto sie 15, 2017 19:10 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Szkoda, że nie możesz wyjść ok np 22. Nocą jest większa szansa. Sama bałabym się wyjść, ale byłam z córką. Może weź ze sobą saszetkę z kocim żarciem

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 15, 2017 19:25 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Już jestem przygotowana do wyjścia. Jak radziłaś wzięłam otwartą saszetkę jedzonka i Bilowy Applaws Cat. Jakby Bilu zaginął wyszłabym nocą, ale tutaj to nawet nie wiem z jakiego rejonu ten kotek jest. Napisałam do opiekunki na FB ale nie odpisuje. Ulica Glinki w Bydgoszczy troszku ruchliwa jest a i wiele bloków tu. Nic tam trochę spacerku mi nie zaszkodzi idę sobie potuptać po osiedlu trochę a nóż szczęście dopisze.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20


Post » Wto sie 15, 2017 20:10 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Trzymam kciuki! :201461
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto sie 15, 2017 20:13 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Powodzenia,mocne kciuki
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Wto sie 15, 2017 20:54 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Wróciłam i nic :( Jedyne co, to na trawniku koło szkoły i międzyblokowej drogi to spotkałam jeżyka ale zamarł jak podeszłam bliżej bo wcześniej widziałam, że ryjkiem w trawie rył. Bardzo blisko drogi był, ale to międzyblokowa droga i prawie żadne auto nie jeździło. Ale jak tam jeżyk zwędrował to nie wiem, lasek jest bardzo niedaleko nas, ale dla jeżyka to kawałek drogi jednak. Na głównej ulicy na Glinkach też spokojniej pojazdowo niż zawsze, ale może dlatego że święto jest. Kotka nie widziałam żadnego, zaglądałam w ciemniejsze rejony też ale ani widu ani słychu. Jak właśnie wróciłam to Bilu bardzo niezadowolony ze mnie był. ale starałam się. I podziwiam osoby co kotków w nocy szukają, bo w tych ciemnych rejonach to nawet bym chyba nie zauważyła czy kotek ma obróżkę, czy nie, nawoływałam Mia kucałam i trzymałam w ręku karmę ale żaden kotek się nie pojawił :( Przepraszam Bilu, że pańcia zawiodła ale się starała i jutro tez pospacerować pójdzie. Koło nas całkiem spory lasek jest, martwimy się z Bilu, żeby tam przypadkiem zaginiona kicia nie powędrowała :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto sie 15, 2017 21:02 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Trzymajmy kciuki za zaginioną. :ok:

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 15, 2017 21:13 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Ja się zastanawiam jak tak kotka zaginęła. Ulica i osiedle Glinki w Bydgoszczy zapewne rajem dla wychodzących koków nie jest. Ot blokowisko, szpital w centrum niemal Glinek, to i droga ruchu wszelakiego pełna samochodów. Z cztery nowe "osiedla" blokowe, pełno starszych bloków i wejście do szczerze dużego lasu pod nosem. Tu zwłaszcza o zwierzaki należy dbać i robić wszystko aby nie czmychnęły. My nie potępiamy z Bilem opiekunki Mia, bo pańcia dawno temu sama o psiaka dobrze nie zadbała :( ale jeśli kicia się znajdzie, to jej opiekunka musi koniecznie wiele w opiece nad kicią zmienić. My bardzo z Bilu za kicię kciuki trzymamy i strasznie nam się kraje serducho, że może biedna gdzieś się błąka przerażona :( Jutro pójdziemy pospacerować raz jeszcze bo ciągle mamy nadzieję, że może gdzieś ją wypatrzymy
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro sie 16, 2017 16:05 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Dziś chcemy się pochwalić. Doszedł do nas brzęczący spacerujący żuczek (ja miałam nadzieję, że biedronka albo pszczółka dojdzie a doszedł fioletowy, ale Bilu kazał napisać, że pańcia się nie zna bo fioletowy to bardzo melonowy kolor jest). Żuczek jest super, Bilu dawno tak ślicznie gałków nie wybałuszał na coś co zobaczył (w tym miejscu Bilu kazał napisać, że on to sobie wyprasza bo gały to może pańcia wybałusza, a on jak już to spoziera gałami swemi).
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki ... cje/432991 - my bardzo polecamy i dziękujemy Aliji za podpowiedź :flowerkitty:

Kupiliśmy także to: http://www.zooplus.pl/shop/psy/miski_ka ... zna/192562
Wprawdzie pieska nie mamy, ale pomyśleliśmy że taki zestaw sprawdzić trzeba. Nas interesował pojemniczek na karmę suchą, zatem dwie miseczki powędrowały na razie do szafki (może kiedyś się nam przydadzą). I powiem uczciwie, że całkiem fajny i porządny jest ten pojemnik. Jego pojemność to 2L (dwie miski o pojemności 0,75 L). Ma bardzo porządne i szczelne zamknięcie. W tym względzie Bilu nie chce komentować (bo on w swojej czarnej dooopce ma co tam pańcia na trzymanie karmy kupi - byle dobre było) zatem tutaj ja powiem od siebie, że na przechowanie suchego żartka bardzo ten pojemniczek polecam.

Doszła też do nas miseczka interaktywna (bo jednak nie mogliśmy się powstrzymać i ją zamówilim). Chcemy powiedzieć, że na początku troszku zaskoczyła nas, bo zupełnie inaczej sobie ją wyobrażaliśmy (Bilu kazał napisać, że pańcia to nawet myślała że miska gumowa będzie - goooopia pańcia). A to całkiem solidna micha jest. Już ją przetestowaliśmy i bardzo polubiliśmy ("Polubieliśmy!!" - Bilu kazał poprawić bo pańcia błąd orto zrobiła, a Bilu to arystokrata i melon jest to on się dobrze na pisaniu zna). Zatem miskę już przetestowaliśmy i bardzo polubieliśmy.
Bilu powiedział, że z tej michy to strasznie fajno się mu pałaszuje i to strasznie melonowa zabawa i frajda jest. I w tym miejscu jeszcze ja dodam swoje 3 grosze, że ta miska bardzo prosta w obsłudze jest i bardzo łatwo się ją myje (wbrew temu czego się obawiałam).

Obrazek

My z Bilem tej misce dajemy wielkiego plusa i bardzo tą michę melonujemy :catmilk:
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alyaa, MB&Ofelia i 132 gości