Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 08, 2017 15:03 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Dokładnie Zefir ja kocham jego gadanie :1luvu:
Kupiłam to:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki ... wki/542936
Jak przyszło - zdębiałam. Moje kotto zdębiało jeszcze bardziej. Spory czas razem dębieliśmy, ale po jakimś czasie spojrzeliśmy na siebie z pełnym zrozumieniem. Ja poszłam wstawić pranie Bil zajął się swoja ulubioną myszką. To coś co przyszło stoi nieruszone. No przepraszam Bilu że pancia ci takie g.... kupiła, pancia się poprawi :201494 :201461
My tego z Bilem nie polecamy, ale może u innych się sprawdza.
(BTW bateria wbrew opisowi na stronie Zooplus jest w komplecie, ale i tak nie wiemy co autor chciał przez to coś powiedzieć).
Za to bardzo polecamy to
http://www.zooplus.pl/shop/koty/przysma ... lne/141981
i to
http://www.zooplus.pl/shop/koty/przysma ... lne/158715
Bardzo nam smakuje :ryk:
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro sie 09, 2017 18:47 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Jak ja uwielbiam Twój styl pisania i poczucie humoru! :lol: :ryk: :1luvu:
No, ta zabawka faktycznie jakoś dziwnie wygląda...
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro sie 09, 2017 18:51 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Dajcie zabawce szansę. :) Ja się nauczyłam, że pierwsze lekceważenie nowej zabawki to taki możliwy przedsmak dłuższego z nią romansu :)

a.m

Avatar użytkownika
 
Posty: 547
Od: Czw lis 03, 2016 11:20

Post » Śro sie 09, 2017 19:22 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Mojej Mani ostatnio znudziło się mruczenie :(

MaryLux

 
Posty: 159735
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 09, 2017 23:38 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

a.m. dajemy cały czas zabawce szanse wszelkie, obchodzimy ją dookoła z wielkim szacunkiem. Jak leżała tak leży ślicznie. Na razie do nas ciągle nie przemawia, ale przygarnęliśmy bidulkę.
MaryLux, Bilowi chyba już też miaukanie przeszło :( ale mruczeć mruczy, zwłaszcza jak mi włazi pod pierzynę rano to nadaje jak traktor mrukaniem. A ja urlop mam!!! chcę pospać dłużej a rano mam traktor pod pierzyną, sąsiad remont robi za oknem i jeszcze trawę dziś kosili przed blokiem! No jak tu żyć urlopowo!! BTW traktor pod pierzyną kocham, ale sąsiadowi tych remontów od rana nie wybaczę :P
AAA Smilla witaminowa i na kłaczki doszły. Bil już uwielbia. Jakby co Bil uwielbia wszystko. On jest jak chodzący przewód pokarmowy wsuwa wszystko i sr... Jak często podawać te pasty Smilla? (wcześniej GimCat mieliśmy tylko na kłaczki i wsuwaliśmy 4-5 cm co trzy dni)
Kociamama a co u Matrixa :?: :?: :?:
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw sie 10, 2017 8:41 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Trochę zazdraszczam kotka wszystkożernego :)
Matriś jest wraz z Tosią u mojej mamy na wakacjach :wink: . Ma się dobrze. Z powodzeniem korzysta ze swojego piętrowego karmidełka, chociaż jest leniem i najchętniej chciałby siedzieć przed karmidełkiem i czekać, aż mu inne kotki coś strącą na dół :). Wtedy jest zadowolony, że nie musi sam machać łapką :)
Co do zabawy z nim, to na razie rehabilitantka ma urlop i już nie przychodzi, a mojej mamie oczywiście się nie chce z nim bawić.. Ale tak sobie myślę: czekaj Matrisio, niech tylko twoja pańcia wróci z Niemiec, weźmie się za ciebie :twisted: :twisted: :twisted:
A Tośka sobie radzi świetnie. Bawi się z mamy dwoma kotkami i przesiaduje całe dnie na ukochanym (oczywiście zabezpieczonym) balkonie. Tej atrakcji u mnie nie ma, więc niech korzysta panna :)
Głaski dla Bilusia!
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw sie 10, 2017 13:35 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Oczywiście, że jak pańcia wróci weźmie się za Matrisia :D Ja jednak interaktywnej miski nie zamówiłam, dałam Bilowi wolną rękę w pochłanianiu karmy ze zwykłej miseczki :)
Tulaski dla Matrisia i Tośki :201461
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw sie 10, 2017 16:10 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Śpimy :201461
Obrazek
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw sie 10, 2017 16:20 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Bestol pisze:Śpimy :201461
Obrazek

:1luvu:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw sie 10, 2017 17:10 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

To obok wiszącego posłanka dla Bila to kora drzewa. 15 lat temu dostałam ją od pewnego leśniczego. Mój Bilu ma w wielkim poszanowaniu wszelkie drapaki, jakiekolwiek nie kupiłam to powąchał, spojrzał na mnie z lekką pogardą, ziewnął i odwrócił się zadem: "sama se to drap". Natomiast kora na balkonie sprawdza się rewelacyjnie, drapie ją z wielką zaciętością :D Ona dosyć duża to ma wielkie pole do popisu i absolutnie nie jest zainteresowany drapaniem żadnych mebli, z wszelkiego rodzaju drapakami łącznie :ryk:
Obrazek
Na zdjęciu kora prawie w całej okazałości. A Bilu jak spał tak śpi :201461
Ale zanim poszedł spać zapytał mnie o tą Smillę witaminkową i na kłaczki. Bo pańcia mu daje co dwa dni na zmianę: poniedziałek witaminowa - środa na kłaczki - piątek witaminowa - niedziela na kłaczki. Zawsze po 5 cm. Bilu nie jest pewien, czy pańcia mu tego za często nie podaje, bo wcześniej Smilli nie dostawał. To prosi Was o rady, czy pańcia jego przypadkiem nie powinna zmienić dawkowania :?:
BTW obie past Smilla z Bilem polecamy, nam smakuje.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw sie 10, 2017 19:27 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Jako że to nasz wątek trochę z Bilem popiszemy. Czytamy właśnie wątek viewtopic.php?f=13&t=68025
I tak czytamy i czytamy i Bilu coraz bardziej oczy wytrzeszcza, że pańcia nie zadbała o wszystko jak go do domku zabierała. Pańcia chciała czarnego kotka i pańcia wzięła Bila nawet nie wiedząc jaki Bil charakter ma. Niedobra pańcia. Ale pańcia się tłumaczy, że pytała DT ale dowiedziała się tylko, że Bilu niezsocjalizowany jest z ludziami i z innymi kotkami, że może za krótko po znalezieniu i trudno cokolwiek powiedzieć. I DT troszku odradzał Bila brać, że lepiej skoro pańcia pierwszego kociaka przygarnia to może te bardziej pewne siebie i miziaste przygarnąć. Zła pańcia, że wzięła kotka nie wiedząc jaki miał i jaki będzie miał charakter. Pańcia przeprasza Bila a Bilu mruczy :1luvu: Czytając wątek (link powyżej) nie do końca rozumiemy z Bilem dlaczego osoby, które chcą przygarnąć kotka np. rudego albo białego albo czarnego albo z długim włosem są krytykowane. Nie bardzo też rozumiemy, dlaczego są złe osoby, które interesując się adopcją nie pytają o charakter kotka. My z Bilem jak się adoptowaliśmy nie wiedzieliśmy, czy Bilu będzie korzystał z kuwety a pańcia z muszli klozetowej, nie wiedzieliśmy czy Bilu będzie drapał meble a czy pańcia przypadkiem w ogóle ma meble, nie wiedzieliśmy czy Bilu będzie miziasty i chciał ładować się na kolana do pańci albo czy pańcia będzie chciała czochrać czarne futerko na kolanach. My do tego wszystkiego doszliśmy sami. Bilu wali w kuwetę pańcia też raczej tam gdzie trzeba, Bilu zignorował meble jako przedmiot drapania mimo ze pańcia takowe ma, Bilu się bardziej ładuje pańci na głowę niż na kolana, ale pańcia to uwielbia i go czochra z radością. My z Bilem do końca nie wiemy, czy sprawiedliwie jest krytykować osoby, które chcą przygarnąć kotka i mają jakiś jego kolor w głowie albo co innego (BTW Bilowi się moja fryzura nie podoba absolutnie) i nie rozumiemy dlaczego osoby, które biorą kotka nie wiedząc jaki ma charakter są złe. My tam się z Bilem nie znamy, ale nie do końca podzielamy zdanie jakie zaprezentowało wiele osób w powyższym wątku. Powyższy wątek czytaliśmy, bo sami długo i długo rozważamy powiększenie rodziny o kolejnego czterołapego. I tu rozumiemy całkowicie, że ważnym jest jaki to czterołapy będzie w charakterze, ważne dla nas aby z nami umiał się zgodzić (Bilu miauka głośno, że ważne aby z nim się zgodził). Ale czy takie złe jest, gdy osoba która adoptuje pierwszego kotka - jedynaka nie zapyta przed adopcją o jego charakter? I czy złe jest, że chcę kotka albo kotkę, czarną, rudą, kolorową? Czy to szczerze dyskwalifikuje do tego, żeby DT zaufał takiej osobie i oddał kotka do adopcji? Naszym zdaniem chyba nie, ale my się z Bilem nie znamy.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20


Post » Czw sie 10, 2017 21:20 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Z wątku poprzedniego, czytając wszystkie posty zostaliśmy przeskoczeni do tego wątku viewtopic.php?f=1&t=173958
Stary wątek, ale z Bilem czytamy i smutno nam trochę. Po pierwsze nie do końca rozumiemy co autorka wątku chciała powiedzieć, bo pierwszy wpis w tym wątku powalił nas na pupę (Bil opupał pierwszy). Nie sądzimy, że forum miau jest dobrym miejscem na prośbę o wymianę zdań na temat odczuć (traumatycznych lub nie) dzieci po wydaniu w inne ręce lub wyrzuceniu na dwór kota. Czytaliśmy z Bilem uważnie. W tym wątku bardzo nam się nie podoba cały watek (Bilu kazał napisać, że cały). Jeśli taki wątek się zakłada to naszym zdaniem o kotto się nie dba albo naszym zdaniem wątek pachnie prowokacją. My z Bilem wychodzimy z założenia, że nawet jeśli coś się u nas zdarzy, to pańci zakichanym obowiązkiem jest zabezpieczyć Bila jak najlepiej, w żadnym wypadku wyrzucać na dwór. Pańcia taka stara chyba nie jest (zdaniem Bila Dąb Bartek na bank był zasadzony przez Pańcię) ale zawsze coś się stać może. A jeśli coś się stanie bo różnie bywa, to uważamy z Bilem, że zawsze można w różnych sytuacjach zadbać o opiekę nad kotkiem, np w przypadku niespodziewanego leczenia szpitalnego, wyjazdu itd.. No chyba że pańcia łupnie nagle w kalendarz, to wtedy troszku gorzej, ale gdyby pańcie coś łupnęło (różnie bywa i cegła potrafi na głowę spaść) to już pańcia przyjaciół poprosiła, żeby w razie co o Bila zadbać.
Kończąc. Zgadzamy się z Bilem w pełni ze wszystkimi, którzy ofukali autorkę wątku (link powyżej). Bil jasno powiedział, że jak będzie się wyprowadzać to nie wyrzuci pańci na dwór i nie będzie potem pytać swoich krewnych czy lepiej byłoby, jakby pańcię w dobre ręce oddał, czy jednak dał zamieszkać na dworze. U nas dla pani autorki wątku minus i minus dla wszystkich, co myślą podobnie jak ona.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw sie 10, 2017 22:36 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

Wiem jedno - Bil dobrze trafił, do troskliwej, odpowiedzialnej osoby. :201461 Miał chłopak szczęście :201498
Ostatnio edytowano Pt sie 11, 2017 13:01 przez Alija, łącznie edytowano 1 raz

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 11, 2017 6:33 Re: Bil się przedstawia i prosi o rady :)

:201446 My z Matrisiem i z Tosią jesteśmy bardzo podobnego zdania, co Ty i Bil :) :201461 :201461 :201461
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, Halina50, Marmotka, Meteorolog1, ulola i 295 gości