Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 18, 2018 18:23 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Chciałabym ja - grzywacz - opowiedzieć wczorajszą nocną historię, która najpierw rozśmieszyła mnie do łez, ale potem dała wiele do myślenia.
Poniżej zdjęcie z miejsca akcji (zrobione dzisiaj, a historia wydarzyła się wczoraj około godziny 23.00). Przepraszam za kiepską jakość zdjęcia.
Obrazek
Mieszkam w bloku, naprzeciwko którego jest kolejny blok z dużą oszkloną klatką schodową. Światło tam, jak i u nas zapala się na czujkę. a jak nocą się zapali, to wszystko widać jak na ekranie TV.
Około 23.00 poszłam zapalić papierosa na balkon. Patrzę, a tu nagle na ostatnim 5 piętrze zapala się na klatce światło i co widzę? Faceta, który zbiega ze schodów z piątego pietra i zakłada w pospiechu spodnie na gacie. Wszystko widać jak na dłoni. Facet leci schodami w dół, na 4 pietrze zapala się światło i facet chyba zapina te portki i leci dalej w dół jak oszalały. Podniosłam się z wrażenia, gębę do siatki z ciekawości przytknęłam, obserwuję i myślę sobie: o kolego, pewnie mąż Twojej "znajomej" właśnie zapowiedział, że do domu wcześniej wraca, że tak portki w locie zakładasz. Na 3 pietrze facet leci już z naprawionymi portkami, światło się zapaliło. Minął schody przy jednym zakręcie, już prawie na dół dalej leci, ja patrze a na schody z boku kot wybiega i nagle siada na schodach (na bank był to kot, nie pies). Facet w mgnieniu oka cofnął się, chwycił kota i poleciał do góry, już nie na 5 piętro, bo zniknął mi z oczu na 3, na bank poleciał na bok do windy. W pierwszym momencie nie mogłam opanować się ze śmiechu. Ale potem myślę, raju, jakby ten kot nie zwiał mu z 5 pietra, a z pierwszego i ktoś otworzyłby drzwi do klatki schodowej, to mogłoby być po kocie. Aż mi dech zaparło. Mój kociak też nieraz przy moim wejściu do mieszkania pcha się między nogi do drzwi. Był to ogromny sygnał dla mnie, że nie wystarczy tylko ochrona balkonu, ale mocne pilnowanie, żeby kot przypadkiem z mieszkania nie wyleciał. Niesamowite to było przeżycie i niesamowita dla mnie nauka.
BTW, a na cholerę robią w blokach takie wielkie okna na klatkach schodowych? Uwierzcie mi - w nocy przy zapalonym świetle przy tych szybach na całą ścianę klatki schodowej wszystko widać lepiej niż na dłoni. Dosłownie kino bambino.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto wrz 18, 2018 18:49 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

To akcja :ryk: jak z Hollywood :ryk:

Przypomniał mi się kawał

Jasio przychodzi do taty
- tato tato masz mi kupić iPhone
Tato
- nie
Jasio
- kup mi iPhone powiedziałem
Tato
- nie, nie kupię. A poza tym może tak jakieś magiczne słowo co synu?
Jasio
-Marzenka
Tato
- to może od razu kupimy etui do tego iPhone?

:ryk:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Wto wrz 18, 2018 20:16 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

W więźniu mieszkasz, że kraty widać ? :lol:
U mnie z bloku na przeciwko też wszystko widać... ja przyzwyczajona po starych włościach prawie w negliżu albo w ogóle w negliżu chodzić i do momentu aż nie zobaczyłam sąsiada w oknie z tego bloku na przeciwko nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak widać. Chcąc nie chcąc- olałam sprawę i chodzę jak chce. U siebie w końcu jestem. Niech się gapią i podziwiają jak spodnie świeżo po praniu ciężko na tyłek włożyć i się sukces odnosi 8)
Ale pierwsze zaskoczenie było jakieś 2 tygodnie po wprowadzce kiedy w samych gaciach i dość skromnym tiszercie wyszłam na balkon i poczułam ten wzrok sąsiada z piętra wyżej. Nawet cham dzień dobry nie powiedział... wystękał ledwo słyszalnie, że mam ładnego kota.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto wrz 18, 2018 20:49 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Nie pali się na balkonie, będąc dobrym sąsiadem. Dlaczego? Bo dym wlatuje do domów (przez uchylone okna np.) ludziom, którzy nie palą i nie tolerują dymu. Kilka lat temu leżałam, nie mogąc się ruszyć, po wypadku. Codziennie ktoś katował mnie dymem papierosowym. Było lato i miałam uchylone okno, nie mogłam wstać i go zamknąć. Jak już wyzdrowiałam, obejrzałam sąsiedzkie balkony. Piętro niżej ktoś miał postawioną popielniczkę, wypełnioną po brzegi. Pal w swoim domu, jak chcesz.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto wrz 18, 2018 21:22 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Ja strzasam popiół i petuję do słoika z wodą na balkonie. I przyznam szczerze, że tu chyba całe sąsiedztwo pali na balkonach :( Przez sam balkon palić nie mogę, siatka kota mnie ogranicza :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto wrz 18, 2018 22:36 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Mogę też zaserwować bułę z maslem i kabanosem

MaryLux

 
Posty: 159308
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 19, 2018 16:12 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

MaryLux pisze:Mogę też zaserwować bułę z maslem i kabanosem


Nie jem mięsa.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro wrz 19, 2018 21:33 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Chikita pisze:
MaryLux pisze:Mogę też zaserwować bułę z maslem i kabanosem


Nie jem mięsa.

To w roli kabanosa wystąpi oscypek

MaryLux

 
Posty: 159308
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 20, 2018 19:20 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Oscypek może być. Powiem dla Bestol'a żeby z keczupem nie szalała.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw wrz 20, 2018 20:06 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Ale ja umiem ugotować chleb z masłem i serem... i ketchup!! Ale oscypka też umiem ugotować z Lidla :P
Zobaczcie uwielbiam tą kobietę, madrze opowiada na swoich filmikach. Pewnie ją znacie :)
https://www.youtube.com/watch?v=16AS1aNsDRI
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw wrz 20, 2018 20:11 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Znamy i działa mi na nerwy piekielnie.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw wrz 20, 2018 20:43 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Bestol pisze:BTW, a na cholerę robią w blokach takie wielkie okna na klatkach schodowych? Uwierzcie mi - w nocy przy zapalonym świetle przy tych szybach na całą ścianę klatki schodowej wszystko widać lepiej niż na dłoni. Dosłownie kino bambino.

Co za pytanie. No przecie po to, by współmieszkańcy mieli na widoku to i owo, by nie przeszła im akcja koło nosa,by oderwać się od monotonii dnia własnego itp Eee no takie pytania zadawać :P

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw wrz 20, 2018 20:48 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Chikita pisze:Znamy i działa mi na nerwy piekielnie.

Czasem baby działaja piekielnie na zmysły, więc moze zerknij sobie na facetów https://www.youtube.com/watch?v=kEDnT--TeaQ :mrgreen: Po obejrzeniu, co niektórych muszę wykasować z pamięci :ryk:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw wrz 20, 2018 21:17 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Nie, po prostu są tacy ludzie, których sama energia doprowadza mnie do wściekłości. Ta kobieta właśnie nią jest. Denerwuje mnie jej całokształt.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Lifter, MaryLux, Nul i 115 gości