Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 28, 2018 19:03 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Wszystko powoli, żeby wsadzić kotu coś innego niż żarcie trzeba go nauczyć i wbić do tej małej i pustej główki, że tragedia się nie dzieje :wink:
Ja to bym się chyba bała wsadzić dłoń do paszczy swojej aby jej nie stracić :wink:

Chikita

 
Posty: 6396
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro lis 28, 2018 19:13 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

No mój w pewnym momencie kociak chyba ze strachu zaczął się potwornie wyrywać. Bardzo mu się to nie podobało, jak starałam mu się ząbki z tyłu i od wewnątrz czyścić.

Teraz karmię Bila przede wszystkim karmą mokrą - chcę odstawić całkowicie suchą. Jeszcze podaję suchej niedobitki. Ale zaczynam mieć mieszane uczucia - jeśli o ząbki chodzi właśnie. Czytałam kiedyś, że karma sucha i psów u kotów ściera kamień nazębny. Gdzie indziej czytałam, że przy mokrej karmie mniejsze ryzyko kamienia. Troszku się pogubiłam w tym. Dla mnie na logikę ściera kamień to co jest twarde - czyli sucha karma. Szczęście zapewne mają Barfowcy - ja barfa nie stosuję. Czytam regularnie wiele wątków na forum miau i wyczytałam, że kamień nazębny u kotków może przynieść wiele problemów (o czym nawet wcześniej bym nie pomyślała). Chciałabym dbać o ząbki Bila, ale trochę zaczynam się w tym gubić :( Mokra karma tylko, czy jednak sucha też. Ot - cała ja :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro lis 28, 2018 19:21 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Jedne koty mają tendencję do kamienia i cokolwiek by nie jadły kamień będzie się zbierać. Tak jak z tyciem i przemianą materii. Moja ma błyskawiczną tylko... nie zawsze chce jej iść do kuwety i potem ja całą wywrotkę wynoszę.
Ja dbam o swoją z głową. Staram się dbać, ale nie zmuszam kota i nie wdaje się w obłęd. Żyjemy w pełnej harmonii :mrgreen:

Mały edit. Jestem w 200% pewna, że jak by miau zrobiło mi nalot do domu wezwali by TOZ za nieodpowiednią opiekę :mrgreen: Znęcanie się i niewiadomo co jeszcze :mrgreen:

Chikita

 
Posty: 6396
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro lis 28, 2018 19:26 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

A nie prościej stosować FreshAid? To wygodne w stosowaniu i koty tolerują smak, albo Fresh Breath - można dodawać do wody do picia. Działa jak ludzki płyn do płukania jamy ustnej. Ja bym się nie odważyła wsadzić palca do pyszczka Dropsa. On ma zgryz jak aligator :roll:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lis 28, 2018 19:30 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Chikita pisze:Jestem w 200% pewna, że jak by miau zrobiło mi nalot do domu wezwali by TOZ za nieodpowiednią opiekę :mrgreen: Znęcanie się i niewiadomo co jeszcze :mrgreen:

Pewnie tak by było :mrgreen: U mnie też. Czasami mam wrażenie, że niektóre opinie pisane są przez kogoś, kto zna tylko i wyłącznie z teorii jak wygląda życie z kotem. A już z większą ilością kotów :strach: ...
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lis 28, 2018 19:32 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Chikita, Ewkkrem - Chiko i Drops by ich pożarli wcześniej w głos miaukając, że są szczęśliwi :) Mój Bil też mam nadzieję :)

Jestem panikara. Cokolwiek na forum wyczytam, to już panikuję - jak z tym kamieniem, mimo że kamienia u Bila nie widzę. Wszyscy tu chcielibyśmy dla kotków jak najlepiej, ale masz świętą rację - trzeba dbać o nasze pupile z głową, a ja tą głowę niestety często tracę i przeginam w druga stronę:( Będę próbowała gazikiem myć kły Bila, bo na to dziś pozwolił, zanim przystąpiłam do dalszego ataku na całą paszczę. Może mi się uda tak, jak z obcinaniem u niego pazurków :) Taki sam system postaram się przyjąć - żeby nic na siłę, jak próbowałam dziś z tymi jego ząbkami.
I już szukam FreshAid i Fresh Breath od ewkkrem :)
Ostatnio edytowano Śro lis 28, 2018 19:34 przez Bestol, łącznie edytowano 1 raz
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro lis 28, 2018 19:34 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Zgadzam się, że - i koty i ludzie - albo mają tendencję do kamienia, albo nie. Moja Ofelia ma.
Co do suchej karmy - barfujący twierdzą że może i by pomagała ścierać kamień, gdyby koty przeżuwały, ale nie przeżuwają. Tak więc lepsze jest twarde mięso typu żołądki. Plus pomagać mają algi dosypywane jako suplement do barfowej mieszanki.

PS. Gdyby miau robiło naloty, to chyba wszystkich by zgłosili do TOZu :wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33177
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro lis 28, 2018 19:35 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

To może my zróbmy nalot :)

MB&Ofelia, mój Bilu karmę suchą ewidentnie chrupie (może i część połyka) ale chrupanie słyszę. Tak jak z przysmakiem na ząbki, który Chikita poleciła - 3 na bank połknął (scenerią był stół kompa przy mojej twarzy, więc nic mi nie umknęło :) ) a 3 na bank schrupał (słyszałam) :).
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro lis 28, 2018 19:39 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Bestol dobrze, że się starasz, ale czasem można przedobrzyć. Ja nie widzę np sensu w działaniach mojej "koleżanki", która zwiększyła porcje swojemu kotu. W czym to ma pomóc ? Kot kanapowiec nie powinien mieć az nadto ciałka, a takie dokarmianie do tego doprowadzi. No, ale ona mądrzejsza.
Zrobić nalot i zabrać wszystkie ? Ja już nie mam jak normalnie przejść po mieszkaniu. Pies jak się rozkłada zagradza drogę, ta jak się wyciągnie to robi kolejną przeszkodę albo jemu zagradza i nie wpuszcza. Chce ktoś psa ?

Chikita

 
Posty: 6396
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro lis 28, 2018 19:41 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Chikita, właśnie chodziło mi po głowie bardzo mocno, czy w zimie powinnam więcej karmy dawać Bilowi. To kot absolutnie niewychodzący, ale ciągle trochę czasu na balkonie spędzamy, pomyślałam, że może mu więcej karmy dawać.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro lis 28, 2018 19:43 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Że się tak zapytam: dlaczego chcesz mu dawać więcej karmy ?

Chikita

 
Posty: 6396
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro lis 28, 2018 19:47 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Cała ja - bo zima, bo może więcej energii potrzebuje? Sama nie wiem :oops:
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro lis 28, 2018 19:52 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Gdyby to był kot wolnożyjący to zwiększenie racji jest wskazane, ale takiemu kanapowcowi co zbija bąki na kocach ? Nie sądzę, no chyba że uważasz, że trzeba go trochę utuczyć.
Ja swojej nic nie zwiększałam (u niej się nie da nawet zwiększyć, bo je jak za karę mikroskopijne ilości). Zrobiłam tylko miejsce w szafie, którym pogardziła i poszła tam gdzie większy bajzel zrobić jeszcze większy.

Chikita

 
Posty: 6396
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro lis 28, 2018 19:55 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Nie - żadne tuczenie!!! I tak mało nie dostaje, ale tak sobie w głowę wbiłam, że zima. Pewnie dlatego, że sama więcej wpycham w siebie i jakoś więcej jem niż latem.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro lis 28, 2018 19:57 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" się przedstawia

Dupa urośnie od żarcia !!!!
Teraz szybciej noc i zwierzęta są mniej aktywne więc dokładanie kolejnych kalorii, których nie spali nie ma sensu.

Chikita

 
Posty: 6396
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 120 gości