Prośba o opinię na temat żywienia mojej kotki

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 30, 2017 8:48 Prośba o opinię na temat żywienia mojej kotki

Witam,

Siedzę w temacie żywienia kotów może po pas, ale jeszcze nie po uszy, dlatego chciałbym wysłuchać opinii, może jakiś porad od osób, które wiedzą trochę więcej ode mnie. A na pewno tu na forum się znajdą :wink:

Moja kotka: Kitunia, lat 7, sterylizowana, szczupła (jedynie skóra na brzusku lekko wisi)- miesięcznie zjada 400g karmy Brit Care Cat Cocco I'm Gourmand oraz 8 puszek Animonda Carny w różnych smakach (Tej dla dorosłych). Pije wodę w misce, tylko z kranu, chłodną, nie ruszy przegotowanej czy jakiej kolwiek innej. Na spacerach (smycz) zajada się trawą.

Cóż, kotka je mało. Nie da się ukryć. Te mięsięczne racje, niektórym mruczkom na 2 tygodnie by nie starczyły. Jednak kotka jest w bardzo dobrej kondycji jak na swój wiek. Wyskakuje do piłeczki do prawie metra, w pogoni za nią potrafi zrobić przewrót w przód. Wskakuje na metrową półkę, zeskakuje z niej. Jej sierść jest lśniąca i miła w dotyku. Można się jedynie przyczepić o delikatny koci łupież. Mam jednak nadzieję, że na tej diecie on po pewnym czasie zniknie. Pomiędzy posiłkami nie jest głodna, miauczy tylko kiedy zbliża się pora karmienia (3 razy dzienne). Waży niecałe 4 kilo, z czego troszkę z tego to ta torba skóry na brzuszku. Jest ona pozostałością po przekarmianiu i niskiej jakości karmie. Niestety do 6 roku życia była karmiona Whiskas'em i innym Kitekat'em. Potem trochę lepiej, Farmina Matisse, saszetki Miau (May). Od niecałych 2 miesięcy, to co wcześniej opisałem. Kotka od tego czasu ani razu sobie nie "żygnęła", ani razu nie odmówiła jedzenia. Kuweta ma mniej intesywny zapach. I jak już wspominałem sierść jest ładniejsza, przyjemniejsza w dotyku. Sama kotka jest nieco szczuplejsza niż była.

Czy według was jest to dobra dieta ? Czy może ktoś ma jakieś sugestie, spostrzeżenia ?
Dziękuję i pozdrawiam :ok:

Takerbdn99

 
Posty: 1
Od: Nie kwi 30, 2017 8:44



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 90 gości