Cosia Czitka Balbi.Obcio odszedł..Paskud i Mama. Bungo.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 15, 2017 19:10 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .Czy to jest ten sam kot?

Piękne! :1luvu:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sie 15, 2017 19:38 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .Czy to jest ten sam kot?

Nie moje :evil: :evil: :evil:
To są dachowce, dachowce, które szukają domu, bo mają tylko dach :(
Utuczone dachowce. One tam leżą i tyją. Podnoszą się tylko do misek :evil:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto sie 15, 2017 19:51 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .Czy to jest ten sam kot?

Piękna fotorelacja. Dobrze ich widzieć w takim stanie.
A tymczasem zapraszamy na nasz bazarek: viewtopic.php?uid=30658&f=20&t=181324&start=0

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław


Post » Wto sie 22, 2017 23:26 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .Czy to jest ten sam kot?

No przecież ze to Paskud. Ucho ma ucięte troszkę ;) a ze się odpasl to normalne, dlatego właśnie jestem zwolennikiem kastracji kocurów.
Jakość fotek u weta była okropna, stąd różnice w kolorze- mam stary, beznadziejny telefon.
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 23, 2017 8:03 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .Czy to jest ten sam kot?

I to jest kropka nad "i", jak Ulv mówi, ze Paskud, to Paskud :ok:
I te fotki przed i po kastracji mogą być instruktażowe dla wszystkich, którzy mają wątpliwości, czy kastrować kocurki.
Tutaj w okolicy tylko Paskud, Mama i Brat, niby skąd jakiś kolejny i to tak zaprzyjaźniony z Mamą. To są koty przylepione do siebie, cudowna, kochająca się para, tylko Brata szkoda, bo poszedł w odstawkę i płacze, on taka maruda rozmazana. Gdyby ktoś te dwa koty chciał....one oswajalne, Paskud się daje po głowie głaskać, ale unikam poufałości dla bezpieczeństwa własnego 8)
Jak Mama pójdzie kiedyś w końcu na sterylkę, to chyba z Paskudem, one bez siebie nie funkcjonują.
Prośba do Ulv, jeżeli zagląda. Będzie szansa łapania Mamy od dziesiątego września, rozmawiałyśmy przez moment na gruncie neutralnym, Ulv, wiesz 8)
A ja wczoraj z Czitusią najukochańszą byłam u Niedzielskiego, pobraliśmy krew na przegląd geriatryczny,to jej pierwsze badanie krwi w prawie 15-letnim życiu, przyszły wyniki, dzisiaj wieczorem omawiamy z wetką. Na moje oko jak na jej wiek nie są złe, są drobne przekroczenia normy w kilku miejscach, ale takie ciut. Tylko kreatynina 2.2 niepokojąca, mocznik w środku normy, wątroba w porządku, glukoza też, hemoglobina miodzio. Nie była na czczo, może dlatego :roll:
Naprzód było badanie ogólne, ocena stanu kcici bardzo pozytywna, nawet ząbki nigdy nie czyszczone bez kamienia, a potem zabrali mi Czitusię w kontenerku na pobranie krwi i oddali za pięć minut z opatrunkiem na łapce. Tylnej! Pytałam, czy była dzielna i usłyszałam, że aż za bardzo :strach:
Chłodniej. Lepiej. Dobrze.
Tylko ta kreatynina :roll:
Ostatnio edytowano Śro sie 23, 2017 15:56 przez czitka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro sie 23, 2017 8:57 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .To jest ten sam kot!

czitko, kreatynina 2.2 u piętnastoletniego kota to nie jest zły wynik, jeśli dobrze pamiętam.
Czy możesz spojrzeć, jaki jest przedział dla tego parametru w labie, który robił badanie?
smil
[Obrazek

smil

Avatar użytkownika
 
Posty: 8138
Od: Czw lip 14, 2005 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 23, 2017 9:15 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .To jest ten sam kot!

Czitka, tzn. że masz kogoś do zniesienia i przechowania kotusiów, w tym wrześniu?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 23, 2017 12:48 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .To jest ten sam kot!

smil pisze:czitko, kreatynina 2.2 u piętnastoletniego kota to nie jest zły wynik, jeśli dobrze pamiętam.
Czy możesz spojrzeć, jaki jest przedział dla tego parametru w labie, który robił badanie?

Tak, przedział jest od 1-1.8. Czitusia ma 2.24 ( po jedzeniu mięsnego Gourmeta), nasza decyzja przebadania była błyskawiczna, ale lekko popołudniowa. Mocznik ma 58.8 przy normie od 25-70.
Jestem umówiona na analizę wyników dzisiaj po dwudziestej z doktorką prowadzącą, ale tutaj oczywiście każde zdanie też się liczy. I to jak :ok:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro sie 23, 2017 16:52 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .To jest ten sam kot!

zaraz, czy mam rozumieć, że jadła przed badaniem?
Bo wtedy byłoby bardzo proste wyjaśnienie tego wyniku.
smil
[Obrazek

smil

Avatar użytkownika
 
Posty: 8138
Od: Czw lip 14, 2005 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 23, 2017 17:56 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .To jest ten sam kot!

Jadła, jadła Gourmeta tak dwie godziny przed :oops:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro sie 23, 2017 17:58 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .To jest ten sam kot!

to ja już nie mam więcej pytań :twisted:

czitko, nie martw się, tylko nie wiem, czy lekarz nie każe powtórzyć badania. Chyba, że jest w stanie powiedzieć, któe parametry zdołał zaburzyć ten Gourmet ;)
W każdym razie skoro pozostałe wyniki w normie, to obawiam się, że pacjentce nic nie dolega :D
smil
[Obrazek

smil

Avatar użytkownika
 
Posty: 8138
Od: Czw lip 14, 2005 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 23, 2017 18:26 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś .To jest ten sam kot!

Mam nadzieję, że jest w miarę ok, aczkolwiek w sześciu miejscach mamy minimalne odchylenia. Ale może to wiek..
Będę dzwonić do doktorki koło dziewiątej, dam znać potem co wiemy po analizach. Albo dodatkowo pokażę te wyniki, teraz nie mam mocy przerobowych 8)
O, mam już moce.
To wyniki Czitusi lat 14 i pół, po jedzeniu:
Parametr Wynik J.miary Min. Max.
-WBC- L 4,3 = 103/mm3 5,5 19,5
-RBC- 10,53 = 106/mm3 5,8 10,7
-HGB- 13,2 = g/dl 9 15
-HCT- 41,4 = % 30 47
-PLT- 334 = 103/mm3 300 800
-MCV- L 39 = µm3 41 51
-MCH- L 12,5 = pg 13 18
-MCHC- 31,8 = g/dl 31 35
-RDW- L 16,3 = % 17 22
-MPV- 13,6 = µm3 6,5 15
%LYM 26,7 = % 0 99
% MON 8,4 = % 0 99
%GRA 64,9 = % 0 99
#LYM L 1,1 = 103/mm3 1,2 3,2
#MON 0,3 = 103/mm3 0,3 0,8
#GRA 2,9 = 103/mm3 1,2 6,8
Uwagi
BIOCHEMIA
Parametr J.miary Min. Max. Wynik
ALT 43 = U/l 20 107
AST 12 = U/l 6 44
MOCZNIK 58,8 = mg/dl 25 70
KREATYNINA H 2,24 = mg/dl 1 1,8
BIAŁKO CAŁKOWITE H 8,6 = g/dl 6 8
GLUKOZA H 132 = mg/dl 100 130
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro sie 23, 2017 20:30 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś.Przegląd geriatryczny Czitusi.Wy

Jedzenie przed morfologią podnosi na wyniku liczbę leukocytów.
U koteczki wyszły za niskie, można więc podejrzewać że gdyby była na czczo to byłyby jeszcze niższe.

Ale teraz pytanie - kiedy ona miała ostatnio badania krwi?
Jakie były wtedy leukocyty?
Bo wiele kotów miewa takie niskie stale (poza okresami infekcji) i są okazami zdrowia - mają po prostu taką swoją normę.
Jeśli zawsze miała dużo wyższe - to trzeba by jej za jakiś czas powtórzyć badania krwi - czy wróciły do normy. Ale na spokojnie :)

Podwyższona jest kreatynina.
Ta kotka w słusznym wieku, kreatynina nie jest bardzo podwyższona, mocznik ok - nie przejmowałabym się tym strasznie, zostawiłabym to do obserwacji, jedynie przy najbliższej okazji lub np. za 3 miesiące powtórzyłabym to badanie już na czczo, z jednoczesnym oznaczeniem jonogramu (upewnij się czy będzie w nim uwzględniony fosfor). Do podwyższenia poziomu kreatyniny może dojść także gdy kot jest bardzo niespokojny podczas jazdy do weta a potem sie szarpie podczas pobierania krwi. Możliwe że wynik jest troszkę zafałszowany nie byciem na czczo. Koty dobrze umięśnione (nie otłuszczone) mogą także mieć wyższą kreatyninę niż koty szczuplutkie.
Dla mnie osobiście taki wynik - jeśli badanie było czysto profilaktyczne a kot czuje się dobrze - nie jest bardzo niepokojący - jedynie taki do kontroli.


Podwyższone białko całkowite to może być wynik posiłku, a glukoza jest ok - u kota w stresie i nie na czczo.

Podsumowując - jeśli kotka czuje się dobrze i nic niepokojącego się nie dzieje - powtórzyłabym jej badania za 2-3 miesiące, koniecznie z jonogramem.
Zrobiłabym też rozmaz manualny.
Na wszelki wypadek postarałabym się żeby troszkę więcej piła.
Gdyby były jakieś dziwne objawy - lub się pojawiły - badania krwi bym przyspieszyła.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro sie 23, 2017 21:34 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś.Przegląd geriatryczny Czitusi.Wy

Blue, wielkie dzięki za wyczerpującą analizę! :1luvu:
Uprzejmie doniosę w ramach zadanego pytania, że.... :oops: Czitusia nigdy nie miała żadnych badań i to było pierwsze w jej długim życiu pobieranie krwi :oops: a i owszem, dała prawdopodobnie popalić przy zabiegu (na szczęście nie było mnie przy tym), bo jak mi ją oddali i pytałam, czy była dzielna, usłyszałam, że nawet za bardzo :strach: Tak, jest umięśniona i do tego gruba, ona taki paker jest, 5 i pół kilo kota. A jak jechałyśmy do kliniki, to wołała w samochodzie boli boli i tak w kółko boli boli....Bardzo się denerwowała.
Wszystkie uwagi wykorzystamy, zastosujemy i będziemy obserwować, najważniejsze, że w zasadzie nie jest źle jak na prawie 15 lat! :201461
Pani doktor też dzwoniła i w zasadzie nic specjalnie niepokojącego nie odnalazła w wynikach, poza nieznacznie podniesioną kreatyniną.
Proponuje 10 dni wyłącznie na karmie nerkowej i powtórzenie badań mocznika i kreatyniny tym razem już na czczo.
Spróbujemy, aczkolwiek nie bardzo to widzę przy czterech kotach i kilku miskach :roll:
Już teraz śpimy, wszystkie łapki na kołdrach.
Dzięki!
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości