Cosia Czitka Balbi.Obcio odszedł..Paskud i Mama. Bungo.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 16, 2017 13:56 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Marzenia11 pisze:A co się dzieje? Czemu źle?
Z netrkowcami tak jest, góry i doliny, na przemian.. :roll:

Nerki nie dają już rady :cry:
Pomimo już długotrwałej płynoterapii, naprzód 10 dni w szpitalu na dożylnych, potem prawie miesiąc na podskórnych, naprzód codziennie, potem co dwa dni (250)- wyniki się pogarszają. Obcio jest bardzo już zmęczony, światełko w tunelu niestety nie chce świecić :cry:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob gru 16, 2017 14:04 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Napisze coś kontrowersyjnego. Przestań nawadniac.
Często zbyt intensywne nawadnianie przynosi więcej szkody niż pożytku. To wcale nie jest takie automatycznie pnn =częste kroplowki. Rytm kroplowek powinien być zmienny, na początku częściej potem rzadziej. Mika ani razu nie miała dozylnych, a pierwsze dwa tygodnie to był rytm dwa dni płyn, dwa dni przerwy, potem co dwa-trzy dni. Potem dwa razy w tygodniu. A potem się zbuntowala i od półtorej roku nie ma kroplowek.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob gru 16, 2017 14:06 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Kota można zalać. Obciążyć nerki, rozrzedzic krew. On waży 5,5 kg że dostaje 250?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob gru 16, 2017 14:21 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Kroplówki odpuściłam, nie dajemy rady. Obcio waży 3.60, przy kroplówkach codziennie parametry krwi poszły w dół, gdy co 2 dni- wróciły do normy. Ale skoczył mocznik.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob gru 16, 2017 14:26 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

czitka pisze:Kroplówki odpuściłam, nie dajemy rady. Obcio waży 3.60, przy kroplówkach codziennie parametry krwi poszły w dół, gdy co 2 dni- wróciły do normy. Ale skoczył mocznik.

Przy takiej wadze to jest ogrom płynu. Norma to maks 50 na kg masy ciała.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob gru 16, 2017 14:28 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Wahania parametrów w pnn to też standard.
Być może Obcio ma pewną swoją normę mocznika, większą niż i zdrowego kota, ale swoją przy której je i normalnie funkcjonuje.
To jak z tymi kroplowkami jest? Już się pogubiłem,czy dostaje teraz, czy nie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob gru 16, 2017 14:31 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Objawem wzrostu poziomu mocznika jest senność i niejedzenie mimo głodu i pochodzenia do miski.
Smutek może wynikać że stresu związanego z leczeniem, wizytami w lecznicy, gmeraniem przy kocie przez weta itp.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob gru 16, 2017 14:59 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Marzenia11 pisze:Wahania parametrów w pnn to też standard.
Być może Obcio ma pewną swoją normę mocznika, większą niż i zdrowego kota, ale swoją przy której je i normalnie funkcjonuje.
To jak z tymi kroplowkami jest? Już się pogubiłem,czy dostaje teraz, czy nie.

Ostatnia była w czwartek, przedtem badanie krwi, wieczorem przyszły wyniki. Wczoraj był dzień Balbisi.
Dzisiaj sobota...
Objawy znam niestety, Mić był nerkowy :(
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob gru 16, 2017 15:02 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Może mu wystarczą kroplowki dwie w tygodniu, nawet raz na tydzień?
Mika nie dała rady mimo że robiłam kroplowki w domu, stres był ogromny.
Ty jeździsz do lecznicy więc to podwójny plus twoje nerwy i tak to się toczy..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob gru 16, 2017 18:27 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Marzeniu, do czego wystarczą dwie? Jeżeli nie jestem codziennie a co drugi dzień, nie wlewam w kota tych 250 ml i po tygodniu wyniki idą w górę :( Jesteśmy na etapie przekroczenia normy mocznika razy 4 :(
Nasz doktor jest za codziennymi wlewami, ja już nie...Dzięki za wszystkie sugestie oczywiście, to dla mnie bardzo ważne.
Obiś mi traci na wadze, taki osowiały się robi, ale właśnie teraz je. Jeszcze je. Wyjdzie, przyjdzie, zje, ale już nie porozmawia. Pośpi, wstanie, pogrzeje się taki chlebek przy kominku godzinę i idzie spać. Potem wyjdzie, przyjdzie, coś zje troszkę, smutny jest.
Na razie go poobserwuję chwilę, już nie chce robić badań krwi co dwa tygodnie, albo co tydzień, bo on już nie chce, jest taki pokłuty, tak mi go żal...
Wróciłam z Balbisią z zastrzyku przed chwilą, dostaje metacan, jutro betamox, działa jeszcze ten podany wczoraj.
Z moich czterech kotów aktualnie najwięcej je Balbisia 8O
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob gru 16, 2017 19:48 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Bo mi wet kiedyś tłumaczyła, ze czasem są reakcje paradoksalne i wyniki się pogarszają mimo nawadniania. Na pewno coś za bardzo uprościłam, ale takie mam skojarzenie. On dostaje za dużo płynu. Mika waży 3,3kg i dostawała 120 raz na trzy dni, potem raz w tygodniu. Jak jej dawałam jej normę, czyli 150 to się długo wchłaniało i gorzej się czuła, była osowiała, taka wpatrzona w punkt.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie gru 17, 2017 0:25 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Przy pierwszym płukaniu Felek przy 4 wlewce 150 ml gorzej się poczuł i zeszliśmy do 100 ml. Wyniki kontrolne po 12 dniach płukania były zasadniczo gorsze (poza mocznikiem) niż przed. Po 10 dniach, w czasie których dostał tylko dwie wlewki, wyniki były ogólnie lepsze, choć mocznik minimalnie się podniósł.
Przez półtora miesiąca prawie podawaliśmy circa 125 ml co trzeci dzień. W wynikach mocznik znów minimalnie w górę i trochę się nam rozjechały elektrolity (podejrzewam, że to skutek przedłużonego podawania Lespewetu). Odstawiliśmy Lespewet, suplementujemy wapno, dostaje EPA/EFA, dieta seniorowa na zmianę z nerkową, kolacyjne mięso je normalnie; aktualnie płuczemy znowu przez 10 dni po 125 ml plus codziennie dopyszcznie 100 ml wody z kocim mlekiem, bo lubi. Humor ma, apetyt też, po Nowym Roku powtarzamy badania.
Obrazek

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 17, 2017 9:20 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Felin, cieszę się, że macie sukcesy, to dobre rokowanie i szansa na stabilizację. I dzięki za opisanie tego, co robicie.
Jakie ma przekroczenie Felek mocznika i kreatyniny?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław


Post » Czw gru 21, 2017 21:18 Re: Cosia Czitka Balbi Obiś. Obiś pnn, Balbiia ząbki do rwan

Hej... Jak Obiś?...

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości