Odżywianie po sterylizacji

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 14, 2017 8:39 Odżywianie po sterylizacji

Witam.
Wysterylizowałam moją szarą masę 3 kwietnia. Lekarz stwierdził, że może jeść tą samą karmę (Hills Perscription Diet Digestive Care), ale dzienna porcja to 45 g suchej karmy (nie je żadnej innej max raz w miesiącu dostanie filecik z tuńczyka Sheba jako przysmak. Byłoby wszystko w porządku, gdyby zjadła prawie wszystko, a jej porcja starcza na dwa dni a nie jeden dzień. Musze zaznaczyć, że porcje ma wyliczone jako minimalne do jej wagi.
Wcześniej nie porcjowalam jedzenia, miała zawsze pełną miskę i nie zwracalam uwagi ile je. Mimo to przez pół roku przed sterylizacja przytyła ca 190 g. Waga początkowa 3160 g, obecnie 3350 g. Tak więc wychodzi na to, że to podjadacz niejadek. Ludzkiego jedzenia w ogóle nie rusza i jest dla niej zwyczajnie nieatrakcyjne.
Mam się czym martwić? Boję się, że nie otrzyma wystarczającej dawki mikroelementów przez to niedojadanie dziennych porcji.

Carrotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 27
Od: Sob paź 22, 2016 23:12
Lokalizacja: Dresden

Post » Pt kwi 14, 2017 9:46 Re: Odżywianie po sterylizacji

A moze przestaw ja na mieso i karme sucha bezzbozowa jako dodatek?

Jezeli kot nie tyje, to nie ma powodu ograniczac mu jedzenia.

Przydaloby sie tylko, zeby jadl wartosciowe rzeczy...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto kwi 18, 2017 15:41 Re: Odżywianie po sterylizacji

Kupiłam jej mokrą karmę Catz Finefood. Na pierwszy ogień poszedł pasztecik z tuńczykiem i czymś tam jeszcze. Arystokratka powąchała, liznęła raz i ostentacyjnie odeszła od miski. Kupilam też na próbę kilka saszetek karmy Catz Finefood. Zobaczymy czy coś jej zasmakuje. Na chwilę obecną to ten pasztecik i mi cuchnie.

Carrotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 27
Od: Sob paź 22, 2016 23:12
Lokalizacja: Dresden




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, jolabuk5, Lifter, MaryLux i 111 gości