tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 21, 2017 9:40 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

Raz próbowałam ten silkonowy - czyjeś siki chciałam łapać, z czego oczywiście nic nie wyszło. Za duża kuweta, za mało żwiru..

Zuza, jaki to jest ten tańszy? Trzymam się cats besta bo wszystkim , łącznie ze mną :mrgreen: , pasuje. Tzn. cena mi nie pasuje.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 21, 2017 19:54 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

Moje koty specjalnie nie kapryszą przy zmianie żwirku, może dlatego, że każdorazowo do poprzedniego wsypuję nowozakupiony stopniowo zwiększając ilość nowego.
Jednak Cats Best doprowadzał mnie do szału tym roznoszeniem się po całym mieszkaniu - koty śpią z nami, a żwirek w pościeli .... :twisted: :twisted:
Przeszłam więc na tigerino, bo jest stosunkowo tani, prawie w ogóle się nie roznosi, doskonale się zbryla - jest więc wydajny, ale ... zawsze jest jakieś "ale" .....
bardzo się pyli ..... chociaż w opisie jest, że nie :roll:
W swoim kąciku kuwetkowym (z oknem) muszę ścierać kurze musowo raz w tygodniu, po 10-14 niesprzątania robi się tam wszędzie szaro :(

http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... gies/59227

Jak mam więcej grosza to kupuję golden grey, która ładnie pachnie i znacznie mniej się pyli, ale jest sporo droższy :evil:

http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... grey/32977

Silikonowy kupiłam jeden raz .... masakra, roznosiły go koty na łapkach, czego prawie nie było widać, ale trzeszczało po nogami jak ... potłuczone na miazgę szkło ... dostawałam szału .... :twisted: :twisted:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob kwi 22, 2017 12:03 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

Żwirek kukurydziany brudził nam białe łapięta na żółto. Trudno było zarówno doprać, jak i dolizać. Żwirek silikonowy pachniał niezaspecjalnie, no i kotom łuszczyła się skóra na paluszkach. Golden Grey okazał się dla nas idealny: nie pyli, nie nosi się na ogonach i dobrze się zbryla. Ale nie można go wyrzucać do toalety. Przyzwyczaiłam się do zbierania urobku w woreczki.
Jak mieliśmy maluszki, to w kocięcej kuwecie mieliśmy pelet drweniany i absolutnie nikt nie chciał z niego korzystać. Florcia biegała do łazienki, a dzieciątka lały na podkłady, dopóki nie dorosły do golden greya.
Mam nadzieje, że Szara je. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

lilianaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 5228
Od: Sob kwi 26, 2014 19:14
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Sob kwi 22, 2017 14:46 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

morelowa pisze:Raz próbowałam ten silkonowy - czyjeś siki chciałam łapać, z czego oczywiście nic nie wyszło. Za duża kuweta, za mało żwiru..

Zuza, jaki to jest ten tańszy? Trzymam się cats besta bo wszystkim , łącznie ze mną :mrgreen: , pasuje. Tzn. cena mi nie pasuje.

Benek Super CORNCat naturalny żwirek dla kota
- 40 l
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84804
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob kwi 22, 2017 14:51 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

Kotina pisze:Moje koty specjalnie nie kapryszą przy zmianie żwirku, może dlatego, że każdorazowo do poprzedniego wsypuję nowozakupiony stopniowo zwiększając ilość nowego.

No ja tez mieszalam, poki bylo wiecej starego, bylo ok ;) W ktoryms momencie przestalo byc ok...
Jednak Cats Best doprowadzał mnie do szału tym roznoszeniem się po całym mieszkaniu - koty śpią z nami, a żwirek w pościeli .... :twisted: :twisted:

Wlasnie dlatego wpadlam na pomysl wyprobowania innego ;)

To pierwszy taki pomysl, bo wszystkie zwirki niedrewniane nie odpowiadaja mi zapachowo... Ale Leon mnie wyleczyl z eksperymentow ;)

Szara dostala apetytu od wczoraj :) A Leona namowilam na sniadanie po bieganiu i teraz spi :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84804
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie kwi 23, 2017 13:57 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

Dzisiaj, Szarutek jest taka chuda... Ale z drugiej strony ile to juz czasu minelo od diagnozy, ze guzy tarczycowe odrosly? A ona wciaz zyje i w sumie miewa sie calkiem niezle, chociaz dzis biedula wymiotowala :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84804
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie kwi 23, 2017 14:58 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

Czy Ty jej coś podajesz na tę tarczycę? Takie guzy to się wiążą z jakąś nad- czy niedoczynnością?
Muszę , kurcze, napisać o nas.. ale od razu robię się zmęczona. :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 23, 2017 17:09 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

morelowa pisze:Czy Ty jej coś podajesz na tę tarczycę? Takie guzy to się wiążą z jakąś nad- czy niedoczynnością?
Muszę , kurcze, napisać o nas.. ale od razu robię się zmęczona. :?

Ona dostawala metizol, potem guzy zaczely rosnac i tarczyca zostala usunieta.
Ale widocznie gdzies cos jakas komorka zostala, mimo ze sie wydawalo, ze nie i cos odroslo po 2 latach...
Zaczelo znow siac hormonami i Szara znow bierze metizol. I jeszcze wapn, bo przytarczyce świrują.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84804
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie kwi 23, 2017 17:24 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

Jak podajesz metizol?
Znaczy - ile i jak ew. dzielisz tabletkę? Jak przestrzegasz godzin?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 23, 2017 18:05 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

2 razy dziennie po pol tabletki (ilosc uzaleniona byla od wynikow, dobieralysmy dawke jakis czas). Nie przestrzegam godzin, daje rano i wieczorem, ale to rano w tygodniu to okolice 8, a w weeend 10 a nawet 11.

mam gilotynke do ciecia tabletek, Szara dostaje duzo prochow niestety :( (wapn, metizol, luminal, nospe, amytryptyline, steryd, mirtor, ursocam), wszystko w kawalkach...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84804
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie kwi 23, 2017 18:12 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

Co to jest ta gilotynka i skąd się bierze?
Dzwoniłam do wetki z pytaniem - a co jeśli z jakichś powodów nie uda mi się wrócić do domu na tę 18? a dopiero np. na 19?
To podać o 19, ale można tak incydentalnie, nie często, wyjątkowo.. Nosz...
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 23, 2017 18:13 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

Ale przestrzegasz tych 12 godz. pomiędzy?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22979
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 23, 2017 18:26 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

Gilotynke do ciecia tabletek kupilam w aptece.

No nie przetrzegam godzin, nigdy nie przetrzegalam. Daję 2 razy dziennie, czasem jest 12 godzin, a czasem nie... Wydaje mi sie, ze przy nasyceniu organizmu lekami to nie ma wiekszego znaczenia. Z insuliną gorzej...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84804
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon kwi 24, 2017 19:26 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

zuza pisze:Dzisiaj, Szarutek jest taka chuda... Ale z drugiej strony ile to juz czasu minelo od diagnozy, ze guzy tarczycowe odrosly? A ona wciaz zyje i w sumie miewa sie calkiem niezle, chociaz dzis biedula wymiotowala :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kochane maleństwo :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: Kciuki za zdrowie mocne jak zawsze :ok: :ok: :ok: Bardzo Ci kibicuję malutka :*
Super, że Leonek sobie urządza biegi :ok: :ok: :ok: :ok:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto kwi 25, 2017 20:17 Re: tom 8. Sabinka Szara i Leon II Bezzebny

No chudziutki Szarutek, ale śliczny i wygląda na szczęśliwą. Je?
Jak Leon?

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, luty-1, Silverblue i 68 gości