tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 16, 2017 13:58 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Ba, ja wiem, ze reakcje Filka wynikaja ze strachu. Musze ich chronic obydwoje :)
Na szczescie przez wiekszosc czasu jest ok. Na szczescie Filek nie traktuje zamkniecia w kuchni jako kary ani nic w tym wzgledzie. Sam tam chodzi pospac na lodowke nawet jak drzwi sa otwarte. To jest azyl. Dlatego to glownie mnie jest smutno, kiedy ze mna nie spi ;)

Oczywiscie rano i wieczorem musimy sie wymyziac :)

Ja mysle, ze bedzie dobrze, trzeba tylko czasu, ja nie z tych, co by sie niecierpliwili. Chcę po prostu, zeby obydwoje byli szczesliwi. Z Szara jest coraz gorzej, nie wiem, ile czasu jej z nami zostalo, niewykluczone, ze niewiele, wiec musze jej oszczedzic stresow.

Kupilam feliway Friends, ciekawe, czy rzeczywiscie dziala ;)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 16, 2017 15:14 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Te wypieszczone jedynaki, to jednak bardzo biedne. Gdy wali im się świat, to nie wiedzą jak na powrót go uporządkować. Przecież świat się ograniczał do tylko jednego człowieka i jednego kota :( A tu takie dziwy, inne zwierzęta... Ale Filek jest otwarty i mądry, poradzą sobie z Szarą, nie ma tragedii, to znaczy że jest ok.
Inna sprawa, że Filemon może zapominać? Może Szara nie spała w tamtym miejscu i się przestraszył/zdziwił?
Krów czasem mija jakiś przedmiot przez miesiąc, a na raz się zdziwi "co do cholery, skąd to tu 8O " :roll:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pon paź 16, 2017 15:33 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

A to Szara tak ma. Nagle sie przetraszy krzesla, ktore stoi w danym miejscu od zawsze.

Filek zagladal na krzeselko, na ktorym Szara spi ciagle. Ale moze mu sie jakies rzeczy w glowie porobily po tej wielkiej mordzie tuz przy transporterze...

Przytulamy, tlumaczymy, przytulamy itd ;)

Robie ochraniacz cieplny na transporter :) na drutach, wiec bedzie polowkowy :D Jak zrobie to pokaze o ile bedzie to mialo rece i nogi.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 16, 2017 16:41 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Maryska mnie tez podsiadla :D wiec poszlam robic obiad.

Za Szarutka trzymam mocno kciuki. I dla zdrowia i dla odwagi przed Filkiem :)
Ale sie biedny wystraszyl tego rudego..
Rudy bedzie spacerowal po poczekalni az zlapie jakas chorobe :/

Oby szybko sie dotarly Szarutka z Filemonkiem. A Filemonka jako demona nie widzialam na żadnym zdjeciu ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon paź 16, 2017 18:30 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Ja sie balam, ze ktos otworzy drzwi i on wyjdzie albo go pies napadnie :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 16, 2017 18:37 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

zuza pisze:Ja sie balam, ze ktos otworzy drzwi i on wyjdzie albo go pies napadnie :(

No tak. Ja kiedyś puszczałam koty po poczekalni aż mi ktoś uświadomił, że mogą złapać jakąś chorobę.
Ja ni lubię być w poczekalni z psami. Szczekają i koty bardzo się stresują tym :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon paź 16, 2017 19:15 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Tym razem psy byly grzeczniutkie, narozrabial kot.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt paź 20, 2017 23:27 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

zuza pisze:A to Szara tak ma. Nagle sie przetraszy krzesla, ktore stoi w danym miejscu od zawsze.

Filek zagladal na krzeselko, na ktorym Szara spi ciagle. Ale moze mu sie jakies rzeczy w glowie porobily po tej wielkiej mordzie tuz przy transporterze...

Przytulamy, tlumaczymy, przytulamy itd ;)

Robie ochraniacz cieplny na transporter :) na drutach, wiec bedzie polowkowy :D Jak zrobie to pokaze o ile bedzie to mialo rece i nogi.

Ja mam podobnie z białym Jaśminem.Ale wiązałam pewne zachowania z jego głuchotą .
Tez nagle potrafi się czegos przestraszyć co stoi od zawsze i zareagowac bardzo nerwowo i nieracjonalnie.

Co te lodówki w sobie maja ,z e koty lubia na nich spać :)
U mnie wwiatrołapie stoi wysoka zamrażarka i tam tez uwielbiaja siedziec koty .
Po za tym wkuchni i na szafiie też zmieniam stale kocyki do kocich drzemek :201461
Pomysł ochraniacza na kontener by go ocieplić -znakomity :)
Biedniutek -Szarutek :(
Cóz ,sa koty które słabo się zgadzaja z innymi i nie adoptuja w grupie.Mam ten problem własnie z Jaśminem .
On nie jest lubiany włąsnie ze wzgledu na swoje dziwne zachowania i pewnie dlatego ,ze jest ogromnie głośny.

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Pon paź 23, 2017 11:31 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Jasmin ma wytlumaczenie...

U nas chyba Feliway dziala. W weekend nie bylo spiec przez wiekszosc czasu. Filek sie ociera i zadowolony cos nie wiadomo czemu ;)

Cala sobote koty przespaly, chyba z powodu zmiany pogody. Ja tez ziewalam jak krokodyl. Szara dzis jakas bylejaka rano, wymiotowala, nie wiem, czy leki zdazyly sie przyjac czy nie, drugiej dawki nie dam, bo strach, no trudno. Mam nadzieje, ze jej przejdzie.

Ja coraz gorzej, bo wewnetrznie juz calkiem w czasie zimowym jestem, wiec mnie wstawanie wykancza.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 23, 2017 12:02 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Fajnie, że Filkowy nastrój się poprawił. Oby to była stała tendencja :wink: :ok:

Kciuki za Szarutka i Twoje wstawanie (też cierpię z tego powodu :x ).
ObrazekObrazek

bechet

 
Posty: 8667
Od: Śro sie 24, 2005 9:54
Lokalizacja: kraków

Post » Pon paź 23, 2017 13:17 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

A ja się staram dosypiać jak najdłużej i koty przyzwyczajać.. Głównie Morelę. A jak wstanę to już przepadło. W sumie co mi za różnica - zamiast o 6 mogę wstawać o tzw. 5 :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 23, 2017 13:40 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Dla mnie to ogromna roznica :twisted:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 23, 2017 13:52 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Tak sie zastanawiam, czy feliway nie powinien po prostu na stale zagoscic w naszym kontakcie kuchennym, ech...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 23, 2017 14:31 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Miałam na myśli, że wszystko jedno jak się godzina nazywa, a nie o której ona jest... :mrgreen:

Zagość feliwaya - może nie na stałe, ale długo. Tak sądzę..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 23, 2017 14:39 Re: tom 8. Sabinka Szara i... Filemon

Przybij grabę, ja już zapadłam na sen zimowy. Robi się ciemno - idę spać. Niedługo to będzie o 16:00 :roll:
Najbliższa zmiana czasu to pikuś, dla mnie dramat przestawiać się na czas letni :?
Choć teraz nie uśmiecha mi się wracać do domu po 20:00... (choć po nowemu będzie to 19:00)

Głaski dla kotków.

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości