....i do przodu ;)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 03, 2017 16:39 Re: Prosze o pomoc i rade

Royal to i dla psa i dla kotów pasza dla kur... nie obraź się, bo bardzo doceniam to co zrobiliście!:)

najlepiej kupić karmy bezbożowe suche i mokre i dla psa i dla kotów... :)

z dużą zawartością tauryny i mięcha :)
ser_Kociątko
 

Post » Pon kwi 03, 2017 18:21 Re: Prosze o pomoc i rade

Śmietankę mieszaj z wodą.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pon kwi 03, 2017 19:02 Re: Prosze o pomoc i rade

To ja myslalam ze te karmy sa ok bo nam w schronisku powiedzieli ze jedne z najlepszych a tu sie okazuje ze rownie dobrze moglam kupowac cos ala wiskas i by taniej bylo to dobrze ze codziennie gotuje zupki i zwierzaki zawsze dostaja drob i po kawalku wolowinki dzieki ze mnie uswiadomiliscie i absolutnie sie nie obrazam wrecz jestem wdzieczna ogolnie nie mam doswiadczenia ze zwierzetami bo wychowalam sie w domu w ktorym nigdy nie bylo zgody na zadnego zwierzaka zreszta nawet teraz moja babunia nazeka ze " gadzina to w stodole i w budzie mieszka" a dom jest dla ludzi no i moi rodzice im sie nigdy nie postawili na szczescie babunia juz stara a ja mam wlasne zdanie hehe prosze zebyscie polecili mi dobre karmy to zamowie zeby ta moja "gadzina" miala porzadne zarelko.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pon kwi 03, 2017 19:02 Re: Prosze o pomoc i rade

i mięsko świeże dla kociej mamy :wink: dla drugiej koteczki również :wink:

kocianowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 587
Od: Śro sty 18, 2017 17:03

Post » Pon kwi 03, 2017 20:37 Re: Prosze o pomoc i rade

dla kotów sucha np.: Purizon bardzo dobry, Feringa, Acana, Orijen

z mokrych GranataPet, CatzFineFood, Feringa, Animonda Carny - pamiętaj że koty koniecznie muszą jeść mokre jedzenie :)

dla psów dobry jest Bosch, Purizon, Lukullus, Orijen, Acana :)
ser_Kociątko
 

Post » Pon kwi 03, 2017 20:42 Re: Prosze o pomoc i rade

Dziekuje własnie znalazlam watek o karmach i sie edukuje :D jutro bede zamawiac oj zrujnuje mnie to finansowo juz maz sie ze mnie smial ze jutro zamiast prezentu urodzinowego zaplaci mi za karmy dla pupili :lol:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pon kwi 03, 2017 21:07 Re: Prosze o pomoc i rade

Z karmami Royal Canin nie do końca jest tak źle. RC Sensible 33 to jedyna sucha karma, po której jeden z moich kotów nie ma biegunki.I wybiera ją intuicyjnie.
Pozostałe koty jedzą Purizona. A miski z karmą stoją obok siebie.
Oczywiście sucha to tylko dodatek.
W karmach trzeba czytać skład. Rzeczywiście trzeba unikać karm z zawartością "4% stanowi mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego"

Karmiąca kotka musi dużo pić.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto kwi 04, 2017 10:15 Re: Prosze o pomoc i rade

Byc moze jest tez tak ze ta karma royal byla kiedys lepsza bo my naszego psa adoptowalismy 5 lat temu i to wtedy nam te karme polecili. Za kilka dni bedziemy miec 5 rocznice spotkania marleya
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto kwi 04, 2017 10:57 Re: Prosze o pomoc i rade

Royal kiedyś był uważany za dobrą karmę, ale nigdy doskonałą nie był...


Koniecznie pamiętaj też o tym, że koty powinny jeść więcej mokrego niż suchego, a kotka karmiąca nawet tylko mokre ze względu na to iż produkcja mleka to dodatkowo potrzebna woda ;)
ser_Kociątko
 

Post » Wto kwi 04, 2017 11:07 Re: Prosze o pomoc i rade

eweli77 pisze:Obrazek
Zdjecie malcow


no triśki :1luvu: no zakochałam się :1luvu:
pogłaszcz psa - jest cudowny

najlepszą karmą dla kotów jest surowe mięso z niewielkim dodatkiem warzyw, wystrzegaj się ryżu (arsen), soi i kukurydzy (GMO)
poszukaj strony z barf-em, tam znajdziesz przepisy
a z suchych w dobrej cenie jest josera nature i zielona feline porta ( zooplus.pl )
karma dla kociąt różni sie tylko wielkościa chrupek wiec nie ma sensu się tym przejmować
no i możesz zajrzeć na strony hodowców, tam jest sporo dobrych rad dla świeżo upieczonych kocich "rodziców"
pozdrawiam serdecznie

edit: można podawać również twaróg, im bardziej tłusty tym lepszy, moje uwielbiają biełucha, naturalny łaciaty albo "twój smak" z piątnicy
"Człowiek nie jest apoteozą ewolucji, a jedynie ślepą uliczką pomniejszej, bocznej gałęzi jednej z mniej wykształconych podgrup ssaków." pamietnikpoldka.blogspot.com

Killatha

 
Posty: 9644
Od: Sob lis 17, 2007 12:04
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto kwi 04, 2017 14:22 Re: Prosze o pomoc i rade

Dzisiaj trafiłam na wątek, już go kilkoro znajomych przeczytało go również.Jest i dramat, ale i cudowne wieści.Mam przekazać, że Marley jest psem przecudnym, o charakterze już nie wspomnę.
Nie zdążyłam ze sterylką bezdomnej kotki, urodziła dwie kocie dziewczynki.Bardzo o nie dbałam i to się opłaciło.Oszczędziłam na wecie, bo musiałam zapłacić tylko za rutynowe zabiegi, ani kocia mama, ani jej córeczki na nic nie chorowały.Dawałam im czasem kropelkę tranu, jedzenie posypywałam zmielonymi na pył skorupkami z jajek, to świetne źródło wapnia.Surowe mięso jest najlepsze, a w dodatku wychodzi najtaniej.Oczywiście, kociaki dostawały karmę dla kociąt, kiedy już jadły samodzielnie i mleko mamy im nie wystarczało.Warto dawać kotom bezzbożówkę, jeśli już mówimy o suchej karmie.Nie jest tania, ale różne świństwa, które mają 4 % produktów pochodzenia zwierzęcego są relatywnie droższe.Kot musi zjeść tego mnóstwo, niepotrzebnie tyje, a zbóż i tak nie trawi.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto kwi 04, 2017 17:56 Re: Prosze o pomoc i rade

O karmach typu wiskas wiedzialam ze absolutnie nie dawac ze to taki psi/koci McDonald wczoraj do pozna czytalam o karmach i ogolnie karmieniu to sie troszke podciagnelam wczesniej nigdy nie dawalam surowego miesa bo marley pare razy jak dostal spyrke to zygal wiec teraz kotom tez gotowalam ale dzis kupilam drob swiezy i pokroilam miesko w kosteczke i bura mamusia wpieprzala az milo za to luśka urzadzila sobie zabawe i nie zjadla co do twarozku to wet mi powiedzial zeby dawac ale zadna sie nie tknela maniek skorzystal i o dziwo nie zygal wiec mu kupuje ale nie codziennie. Tak ogolnie to my sie smiejemy ze to marley wybral nas a nie my jego i to jeszcze w takim momencie...nasz syn jest wczesniakiem urodzil sie w 30 tygodniu ciazy i w ten dzien wracalismy z wizyty kontrolnej od neonatologa ktory na tej wlasnie wizycie zasugerowal nam zebysmy kupili psa najlepiej labradora bo sie wczesniaczki lepiej rozwijaja ze zwierzakiem no a pol godz później marley wskoczyl nam do samochodu wiec on naprawde jest wyjatkowy i wogole nie wyobrazam sobie juz zycia bez niego zreszta teraz tak samo bez kotek to takie cudne madre zwierzeta i to z charakterkiem bo psia to jest zawsze i na kazde zawolanie a kociak nie. przyjdzie jak on ma na to ochote a nie na moje zawolanie i to jest chyba w nich najlepsze. Wysle jeszcze pani agnieszce zdjecia malych moze wrzuci na forum bo jej to lepiej niz mnie wychodzi :D
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto kwi 04, 2017 18:34 Re: Prosze o pomoc i rade

Wysłałam Ci na PW prostą instrukcję wstawiania zdjęć-dasz radę, a jaka satysfakcja jak już będziesz samodzielna :lol:
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto kwi 04, 2017 18:44 Re: Prosze o pomoc i rade

no kot jak to kot, chodzi swoimi drogami a pies jednak zawsze przy swoim człowieku...faktycznie Marley was sobie wybrał:) ja liczę na to że nas sobie też kiedyś jakiś piesek wybierze bo mamy kota, na psa mąż się nie zgadza ale jakby zdażyła nam się taka historia jak wam to nie miałby wyjścia :D
chętnie pooglądam słodziaki :201461
a kotka jak po sterylce?

kocianowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 587
Od: Śro sty 18, 2017 17:03

Post » Wto kwi 04, 2017 20:28 Re: Prosze o pomoc i rade

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ale rozkoszne słodziaczki :love: :love: :love: :love:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości