Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 12, 2017 18:38 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Klaudia mam nadzieję, że ta krew nie oznacza niczego poważnego i że skończy się tylko na zapaleniu cewki moczowej/pęcherza. :ok: :ok: :ok:
My mamy taki transporter:Obrazek
Rodem z Biedronki

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 12, 2017 19:20 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Marysiu oby to nie było nic poważnego.
Ładny masz nowy transporter.
Ja jestem fanką miękkich, składanych jak najmniej zajmujących miejsce transporterow. Dlatego wasz jest super :1luvu:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Wto wrz 12, 2017 19:26 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Zdrówka dla Marysi

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Wto wrz 12, 2017 21:09 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Dziekuje :) Marysia sie drze ,bo chce isc na korytarz. Chyba nie powinnam jej wypuszczac skoro nie czuje sie dobrze.
W usg ostatnio nic w pęcherzu nie bylo. Wetka mowila że krew moze byc z bialka i dlatego mamy jutro pobrac mocz. Ech....
Ktos jadl chrupki - w ruch poszla nowa karma z kukurydzą :?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro wrz 13, 2017 0:07 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - zdj str 11 :) Kitusiu, tak tęs

klaudiafj pisze:
MalgWroclaw pisze:Potrzymam za złapanie

Bardzo dziękuję :)

Otwarłam kotom próbkę tej nowej karmy. Marysia rzuciła się do jedzenia, ale wcale mnie to nie zdziwiło. Zaniosłam też Tosi - Tosia rzuciła się do jedzenia suchej karmy jakby była jej największą fanką 8O a przecież Tosia nie lubi suchej karmy :roll:

ps. Tosia zjadła całą miseczkę nowych chrupek i je dalej 8O

Klaudio
Jak sie nazywa a karma co tak smakuje i jaki z grubsza ma skład ?

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Śro wrz 13, 2017 7:00 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Klaudia, raz na czas nie zaszkodzi, ale karma która ma blisko 30% zbóż, to raczej nie najlepsza opcja na stałe.
Za udane polowanie na sik, i zdrówko Marysi duże kciuki!

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro wrz 13, 2017 7:27 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

:ok: :kotek: :201461

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20587
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 13, 2017 8:31 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Bunio& Daga pisze:
klaudiafj pisze:
MalgWroclaw pisze:Potrzymam za złapanie

Bardzo dziękuję :)

Otwarłam kotom próbkę tej nowej karmy. Marysia rzuciła się do jedzenia, ale wcale mnie to nie zdziwiło. Zaniosłam też Tosi - Tosia rzuciła się do jedzenia suchej karmy jakby była jej największą fanką 8O a przecież Tosia nie lubi suchej karmy :roll:

ps. Tosia zjadła całą miseczkę nowych chrupek i je dalej 8O

Klaudio
Jak sie nazywa a karma co tak smakuje i jaki z grubsza ma skład ?



Wetka dała nam próbki karmy marki OrganicVet. Ta karma nawet nie ma polskiej strony.
Mamy dwie - light i sensitive.

Wrzuciłam skład do tłumacza i:

Mięso suszone drobiowe (drobno posiekane) 22%, ryż 14,4%, kukurydza 14,6%, miąższ buraczany 5%, suszone. Łosoś (drobno zmiażdżony), tłuszcz drobiowy 3%, wątroba drobiowa, drożdże, fosforan jedosodowy, chlorek potasu.
Składniki analityczne:

Białko 30%, zawartość tłuszczu 9%, surowe włókno 2,5%, surowe popioły 7%, wapń 0,95%, fosfor 0,9%, sód 0,4%, magnez 0,09%, potas 0,6%.
Odżywcze dodatki fizjologiczne na kg:

Witamina A 18 000 jm, witamina D3 1,800 jm, witamina E 220 mg, witamina B1 15 mg, witamina B2 20 mg, witamina B6 20 mg, witamina B12 100 mcg, niacyna 90 mg, kwas pantotenowy 50 mg, kwas foliowy 5 mg, biotynę 1.000 mcg , Chlorek choliny 2000 mg, tauryna 1500 mg, żelazo w postaci żelaza (II) jednowodzian siarczanu 175 mg, cynk jako hydrat chelatowy glicyny z cynkiem 150 mg, mangan jako tlenek manganu II 15 mg, miedź w postaci hydratu chelatu chlorek glicyny 18 mg, jod Jodan wapnia 1,9 mg, selen jako selenin sodu 0,23 mg

Wynika z tego, że mięso to 22% + łosoś nie wiadomo ile a 30% to ryż i kukurydza - trochę słabo.

:ok:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Śro wrz 13, 2017 9:04 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Rudzia po Purizonie też się nabawiła problemów z pęcherzem i przestałam go juz dawno kupować, ma bardzo duzo białka i starszym kotom moze szkodzić. Rudzia ,ze sporo po nim utyła to jeszcze , miała tak jak Marysia, chodziła często do kuwety długo kucała a mało wysikiwała.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro wrz 13, 2017 11:02 Re: Bytomskie Łobuzy cz. 11 - zdj str 11 :) Kitusiu, tak tęs

Bunio& Daga pisze:
klaudiafj pisze:
MalgWroclaw pisze:Potrzymam za złapanie

Bardzo dziękuję :)

Otwarłam kotom próbkę tej nowej karmy. Marysia rzuciła się do jedzenia, ale wcale mnie to nie zdziwiło. Zaniosłam też Tosi - Tosia rzuciła się do jedzenia suchej karmy jakby była jej największą fanką 8O a przecież Tosia nie lubi suchej karmy :roll:

ps. Tosia zjadła całą miseczkę nowych chrupek i je dalej 8O

Klaudio
Jak sie nazywa a karma co tak smakuje i jaki z grubsza ma skład ?

Skład był podany w poprzednim poście ;) Ta karma jest droga, pewnie potwornie droga. Nie jest dostępna na rynku polskim, można ją kupić tylko u wet i to z wyprzedzeniem. Ale jest słaba jakościowo. Nie ważne, że koty się zajadają. Takiej ilości kukurydzy nie powinno być. Do tej pory unikałam karm z kukurydzą, soją, grochem, pszenicą.
Ale zobacz sobie karmę Porta21 w zooplusie. Tania, a skład ok :) Dwa dni temu ją oglądałam.

megan72 pisze:Klaudia, raz na czas nie zaszkodzi, ale karma która ma blisko 30% zbóż, to raczej nie najlepsza opcja na stałe.
Za udane polowanie na sik, i zdrówko Marysi duże kciuki!

Uważam, że to marna karma jednak po przespaniu się z tym. Nie podaje karm z kukurydzą. A tu jest kukurydzy więcej jak mięsa :strach: szok, nie wiem dlaczego moja wetka ma takie karmy. Choć przyznam, że puszki są już całkiem niezłe. Tylko co z tego skoro niedostępne. Drogie a u wetki będą dopiero drogie :/

Sihaja pisze::ok: :kotek: :201461

:1luvu:

Moli25 pisze:
Bunio& Daga pisze:
klaudiafj pisze:
MalgWroclaw pisze:Potrzymam za złapanie

Bardzo dziękuję :)

Otwarłam kotom próbkę tej nowej karmy. Marysia rzuciła się do jedzenia, ale wcale mnie to nie zdziwiło. Zaniosłam też Tosi - Tosia rzuciła się do jedzenia suchej karmy jakby była jej największą fanką 8O a przecież Tosia nie lubi suchej karmy :roll:

ps. Tosia zjadła całą miseczkę nowych chrupek i je dalej 8O

Klaudio
Jak sie nazywa a karma co tak smakuje i jaki z grubsza ma skład ?



Wetka dała nam próbki karmy marki OrganicVet. Ta karma nawet nie ma polskiej strony.
Mamy dwie - light i sensitive.

Wrzuciłam skład do tłumacza i:

Mięso suszone drobiowe (drobno posiekane) 22%, ryż 14,4%, kukurydza 14,6%, miąższ buraczany 5%, suszone. Łosoś (drobno zmiażdżony), tłuszcz drobiowy 3%, wątroba drobiowa, drożdże, fosforan jedosodowy, chlorek potasu.
Składniki analityczne:

Białko 30%, zawartość tłuszczu 9%, surowe włókno 2,5%, surowe popioły 7%, wapń 0,95%, fosfor 0,9%, sód 0,4%, magnez 0,09%, potas 0,6%.
Odżywcze dodatki fizjologiczne na kg:

Witamina A 18 000 jm, witamina D3 1,800 jm, witamina E 220 mg, witamina B1 15 mg, witamina B2 20 mg, witamina B6 20 mg, witamina B12 100 mcg, niacyna 90 mg, kwas pantotenowy 50 mg, kwas foliowy 5 mg, biotynę 1.000 mcg , Chlorek choliny 2000 mg, tauryna 1500 mg, żelazo w postaci żelaza (II) jednowodzian siarczanu 175 mg, cynk jako hydrat chelatowy glicyny z cynkiem 150 mg, mangan jako tlenek manganu II 15 mg, miedź w postaci hydratu chelatu chlorek glicyny 18 mg, jod Jodan wapnia 1,9 mg, selen jako selenin sodu 0,23 mg

Wynika z tego, że mięso to 22% + łosoś nie wiadomo ile a 30% to ryż i kukurydza - trochę słabo.

:ok:

Dzięki za zacytowanie :) Ja uważam, że to pasza dla kur. Choć dziwne, że ta pasza zniknęła przez noc a purizon stoi 8) :lol:

mir.ka pisze:Rudzia po Purizonie też się nabawiła problemów z pęcherzem i przestałam go juz dawno kupować, ma bardzo duzo białka i starszym kotom moze szkodzić. Rudzia ,ze sporo po nim utyła to jeszcze , miała tak jak Marysia, chodziła często do kuwety długo kucała a mało wysikiwała.

Zgadzam się z tym i to nawet nie tylko dla starszych kotów. Niedawno był post o kotku, który miał chyba 1,5 roku i już nabawił się kryształów na Purizonie :/ Moja Kitusia i MArysia już wcześniej miały kryształy po tej karmie. Ale z drugiej strony teraz jak Kitusi nie ma to pozowliłam sobie ją mieć za zgodą wetki - a w razie problemów z pęcherzem to są tabletki. Dzięki tej karmie Marysi futro odrosło i co najważniejsze - kupy wróciły do normy. Ta karma wyprowadziła przewód pokamowy na prostą. Ale wg mnie skład jest niedobry w sensie, że składniki analityczne. PRoducent w końcu powinien coś z tym zrobić. Stworzyć jakieś karmy dla kotów domowych. 44% białka przy domowych kotach, które mają stały dostęp do karmy jest szkodliwy. Wetka mi kiedyś tłumaczyła, że taka ilość białka to dla kotów wolnożyjących byłaby dobra a nie dla kotów, które siedzą w domu. Fajnie, że piszesz, że Rudzia też przytyła na Purizonie, bo w sumie ja tylko miałam podejrzenie, że to purizon jest winny Marysiowej figurze. Ale teraz mam pewność :) Aha Marysia nie miała zapalenia pęcherza teraz, nie posikiwała. Dopiero wczoraj tak. Michał mówi, że to dlatego, że wetka ją ścisnęła i dlatego ta krew. Ale wetka nie powiedziala, że to przez to.

Czekam na kurierro! Niesie torbę hihi :D Boje się, że siatka w torbie będzie w strzępach po jednej wizycie Marysi u weta, bo ona nawet plastikowy transporter chce pociąć paznokciami. Ja uważam, że powinno się mieć też plastikowy transporter, bo jak coś się dzieje, jak u Kitusi kiedy dostała atak nowotworowy to lepsze jest usztywnienie. Nie wiem na ile sztywna będzie ta torba, którą kupiłam. Szczerze mówiąc to sobie wyobrażam, że jak wsadzę Maryś do tej torby i ją podniosę to torba się wygnie jak siata z zakupami :mrgreen: No, ale chyba nie, bo by to było bez sensu ;)

Niestety, ale chyba nici z pobrania moczu - znowu :/ Obudziłam się o 8 rano i spałam potem jeszcze z głową przy kuwecie prawie i uchem nastawionym na czuwanie i Marysia nie pojawiła się w kuwecie. M mówi, że wielki sik był rano, bo jest grudka duża w kuwecie. Ostatnio obudziłam się o 6 rano i wtedy MArysia poszła do kuwety i dużo nasikała. Więc obawiam się, że jutro też będę musiała wstać o 6 rano i z kawą siedzieć przy kuwecie i czekać aż Księżna raczy oddać mocz. Ech... przecież bym już sto razy zaniosła te siki, gdyby Marysia sikała często. A nie o 6 rano i o 17 na wieczór. Jak sika w między czasie to krótko tak, że nie zdążę podejść :/


W zooplusie jest promocja - 3 saszetki gratis nowej karmy concept for life - oo chciałam dać link a już po promocji :/ ja zdążyłam się załapać http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... t_for_life
Fajnie, że wprowadzili mokrą karmę w sosie i w galarecie. Ponieważ sucha jest taka dopracowana, to by się można było spodziewać, że mokra też a tu guzik - skład pozostaje tajemnicą i nie wygląda za dobrze :/
Przyjdą też próbki za 1 zł suchej karmy Concept for life. Każda firma powinna mieć takie próbki :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro wrz 13, 2017 11:07 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Moja Tosia bardzo boi się wychodzenia z domu. Wrecz zwija się w sobie jak jeż i jest jedną trzęsącą się kulką. W transporterze jak krzyczy to na jednym wdechu całą minutę wyje. Wchodzi też pod kocyk i nie chce nic widzieć. Raz nawet zdążyłam z nią do domu przyjść, otworzyć transporter, a ta siedzi i trzęsie się pod kocykiem. Nie zauważyła, że jest w domu. Musiałam odkryć jej oko - wtedy dopiero rozejrzała się po mieszkaniu i wyskoczyła z transportera :roll:
U wetki ma wielkie oczy i taka zwinięta siedzi przytulona do mnie i wetka musi ją rozwijać, żeby zbadać. Wczoraj po badaniu wzięłam Tosie na ręce tak że główkę miala na mojej szyi i się od razu we mnie wtuliła, a wetka to zauważyła i się rozczuliła - powiedziała - jak się Tosia wtluliła oooo :D <3

Marysia tak samo się trzęsie, nogi podkula, ale ona chociaż czerpie przyjemność z podróżowania w tranporterze. Trochę sie podrze, ale w sumie w drodze powrotnej to jest już luz i korzysta z przyjemności zmiany otoczenia.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro wrz 13, 2017 11:14 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Zdrowia kotulkom! :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84533
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro wrz 13, 2017 11:17 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

zuza pisze:Zdrowia kotulkom! :)

Dziękuję :1luvu:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro wrz 13, 2017 11:23 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Myślisz że to po Purizon jest problem. Ja moje też juz z Purizona chce przestawić.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro wrz 13, 2017 11:24 Re: Bytomskie Łobuzy cz.11 - zdj str 11 :) Marys - znowu klo

Ja jak chcciałam zeby koty mi zrobiły siku to poiłam je zawsze dodatkowo strzykawką 10ml co godzina.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Sigrid i 94 gości